Чотири архієреї звершили літургію в Головчинецькому жіночому монастирі Хмельницької єпархії

30.09.2023

30 вересня 2023 року, в день памʼяті святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій взяв участь в соборному богослужінні у Головчинецькому Спасо-Преображенському жіночому монастирі Хмельницької єпархії УПЦ.

Цього дня відзначила день свого тезоіменитства настоятелька обителі — ігуменя Любов (Піхур).

Богослужіння очолив митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, якому співслужили митрополит Макарівський Антоній; митрополит Вознесенський і Первомайський Олексій та керуючий Хмельницькою єпархією — архієпископ Хмельницький і Старокостянтинівський Віктор.

Під час візиту митрополита Варсонофія супроводжував завідувач канцелярії Вінницької єпархії ієродиякон Філарет (Олівінський).

Після читання євангельського зачала митрополит Варсонофій звернувся до вірян зі словом проповіді.

За літургією Преосвященні архієреї піднесли свої особливі молитви про мир на нашій українській землі; за Святу Церкву Христову, яка на жаль в останній час претерпіває нові гоніння; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Архіпастирі попросили у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після Херувимської пісні архієпископ Віктор звершив священицьку хіротонію клірика Хмельницької єпархії — ієродиякона Макарія (Груздєва).

Після богослужіння архієреї привітали настоятельку обителі ігуменю Любов (Піхур) з днем тезоіменитства. Митрополит Варсонофій подарував матінці Любові ікону Ангела Хранителя і побажав Божої допомоги в чернечому житті та процвітання святій Головчинецькій обителі. Насамкінець було зроблено спільне фото.

Підписуйтесь на наші новини в Telegram — швидко, зручно та завжди під рукою у вашому телефоні!

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Маріїне стояння. Архіпастир звершив утреню з читанням Великого канону прп. Андрія Критського

Увечері, 17 квітня 2024 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив утреню четверга 5-ї седмиці Великого посту з читанням Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського, в нижньому Антоніє-Феодосіївському храмі Браїлівського жіночого монастиря. Архіпастирю співслужили клірики обителі. За богослужіням молились: ігуменя Антонія, сестри та парафіяни Браїлівської обителі. Нагадаємо, завтра митрополит Варсонофій звершить Літургію Передосвячених Дарів в […]

17.04.2024

Стояння Марії Єгипетської. Як подолати «грішного життя порожнечу»?

На п’ятому тижні Великого посту у храмах звершується особливе богослужіння, яке називають Стоянням Марії Єгипетської, або Маріїне стояння. Це тривала служба, яка буває тільки раз на рік. Зазвичай це утреня четверга, яка на практиці звершується напередодні ввечері. На ній повністю прочитують Великий канон Андрія Критського (в перший тиждень Великого посту канон читали невеликими частинами з понеділка по четвер). […]

17.04.2024

Загальна сповідь духовенства другого міського благочиння

17 квітня 2024 року, у середу 5-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, звершив літургію Передосвячених Дарів у Іоанно-Богословському храмі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: благочинний другого Вінницького міського округу протоієрей Віталій Білявський та клірики міста. Цього дня духовенство другого міського благочиння звершили спільне богослужіння і приступили до Таїнств Покаяння та Причастя Святих Христових Таїнств. […]

17.04.2024