Вінницька єпархія доставила 25 тонн гуманітарної допомоги в Святогірську Лавру

29.09.2023

Віряни Вінницької єпархії Української Православної Церкви продовжують надавати благодійну допомогу братії Святогірської Лаври та біженцям, які мешкають на території Святогірської обителі. Вже 27-й вантаж з початку 2014 року зібрали та доставили до Святих Гір небайдужі жителі Вінниччини.

28 вересня 2023 року насельники Святогірської Лаври розпочали розвантаження фури з гуманітарною допомогою від Вінницької єпархії, яку доставили наші клірики — протоієрей Димитрій Бережнюк та диякон Георгій Толчев.

Загалом за три тижні православні вінничанни зібрали близько 25 тонн гуманітарної допомоги. У вантаж увійшли 4 тонни яблук, чай, домашня консервація, овочі, корм для тварин, побутова хімія, а також 5 м3 деревини, яка буде використана для відновлення покрівлі лаврських корпусів, які постраждали від ворожого обстрілу.

Традиційно збір пройшов за ініціативою диякона Георгія Толчева, керівника благодійного відділу Вінницької єпархії.

«З благословення нашого правлячого архієрея, митрополита Вінницького та Барського Варсонофія, ми зібрали та доправили до Лаври допомогу для братії та біженців, які знайшли притулок у цьому святому місці. Щоразу хвилююче розпочинати черговий збір. Щоразу я не впевнений, чи вдасться зібрати заплановану кількість вантажу, але завжди збираються безліч людей, які небайдужі до долі святогірців і швидко допомагають зібрати все необхідне», — поділився отець Георгій.

За його словами, допомога надходила з усіх благочинь Вінницької єпархії, зокрема велику участь взяли віряни Калинівського, Барського та Хмельницького району, фермерське господарство «Перлина Поділля», керівництво якого постійно відгукується на заклик взяти участь у збиранні продуктів для Святогірської обителі.

«Ми дякуємо всім, хто брав участь у цій добрій справі, яка, з Божої милості, сьогодні відбулася… Люди з живим серцем цікавляться життям Лаври, моляться за братію і біженців, які проживають на території монастиря. Навіть після того, як машина була до верху завантажена гуманітарним вантажем, люди продовжували дзвонити та пропонувати свою допомогу», — зазначив отець Георгій Толчев.

Усі, хто бажає допомогти у зборі наступного гуманітарного вантажу, можуть звертатися з усіх питань, що стосуються підтримки Святогірської Лаври, зателефонувавши за номером: +380965790007 (отець Георгій Толчев).

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Митрополит Варсонофій звершив чин погребіння монаха Василія (Чорного Володимира Тимофійовича)

30 листопада 2023 року, в Свято-Троїцькому Браїлівському жіночому монастирі було звершено заупокійне богослужіння та чин погребіння багаторічного благодійника та фундатора храмів Жмеринському округу, в Бозі спочилого монаха Василія (Чорного Володимира Тимофійовича). Заупокійну літургію цього дня звершив архімандрит Іоасаф (Ковецький), після чого на чолі з митрополитом Вінницьким і Барським Варсонофієм був звершений чин погребіння. Архіпастирю співслужили […]

30.11.2023

Священники Барського благочиння звершили погребіння воїна Вячеслава Кучерука

Страшна звістка знову надійшла до Барської громади. Страшна війна забрала життя нашого земляка, жителя села Матейків, командира протитанкового відділення взводу вогневої підтримки, молодшого сержанта Вячеслава Кучерука, 2001 року народження.  29 листопада 2023 року, в храмі Архістратига Божого Михаїла села Матейків, клірики Барського благочиння Вінницької єпархії звершили чин погребіння загиблого Захисника України — воїна Вячеслава Кучерука. […]

30.11.2023

Парафіяни вінницького храму придбали шини для військових автомобілів і передали їх на передову

Парафіяни та благодійники храму на честь Чуда Архістратига Божого Михаїла в Хонях міста Вінниці, зібрали кошти для підтримки наших українських військових. На зібрані пожертви парафіянами було придбано шини для автомобіля, які цими днями настоятель Чудо-Михайлівського храму протоієрей Василій Августінов передав нашим захисникам на передову. Молимось за перемогу та мир в нашій Українській Державі, за здоровʼя […]

29.11.2023