Вінницька єпархія доставила 25 тонн гуманітарної допомоги в Святогірську Лавру

29.09.2023

Віряни Вінницької єпархії Української Православної Церкви продовжують надавати благодійну допомогу братії Святогірської Лаври та біженцям, які мешкають на території Святогірської обителі. Вже 27-й вантаж з початку 2014 року зібрали та доставили до Святих Гір небайдужі жителі Вінниччини.

28 вересня 2023 року насельники Святогірської Лаври розпочали розвантаження фури з гуманітарною допомогою від Вінницької єпархії, яку доставили наші клірики — протоієрей Димитрій Бережнюк та диякон Георгій Толчев.

Загалом за три тижні православні вінничанни зібрали близько 25 тонн гуманітарної допомоги. У вантаж увійшли 4 тонни яблук, чай, домашня консервація, овочі, корм для тварин, побутова хімія, а також 5 м3 деревини, яка буде використана для відновлення покрівлі лаврських корпусів, які постраждали від ворожого обстрілу.

Традиційно збір пройшов за ініціативою диякона Георгія Толчева, керівника благодійного відділу Вінницької єпархії.

«З благословення нашого правлячого архієрея, митрополита Вінницького та Барського Варсонофія, ми зібрали та доправили до Лаври допомогу для братії та біженців, які знайшли притулок у цьому святому місці. Щоразу хвилююче розпочинати черговий збір. Щоразу я не впевнений, чи вдасться зібрати заплановану кількість вантажу, але завжди збираються безліч людей, які небайдужі до долі святогірців і швидко допомагають зібрати все необхідне», — поділився отець Георгій.

За його словами, допомога надходила з усіх благочинь Вінницької єпархії, зокрема велику участь взяли віряни Калинівського, Барського та Хмельницького району, фермерське господарство «Перлина Поділля», керівництво якого постійно відгукується на заклик взяти участь у збиранні продуктів для Святогірської обителі.

«Ми дякуємо всім, хто брав участь у цій добрій справі, яка, з Божої милості, сьогодні відбулася… Люди з живим серцем цікавляться життям Лаври, моляться за братію і біженців, які проживають на території монастиря. Навіть після того, як машина була до верху завантажена гуманітарним вантажем, люди продовжували дзвонити та пропонувати свою допомогу», — зазначив отець Георгій Толчев.

Усі, хто бажає допомогти у зборі наступного гуманітарного вантажу, можуть звертатися з усіх питань, що стосуються підтримки Святогірської Лаври, зателефонувавши за номером: +380965790007 (отець Георгій Толчев).

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Маріїне стояння. Архіпастир звершив утреню з читанням Великого канону прп. Андрія Критського

Увечері, 17 квітня 2024 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив утреню четверга 5-ї седмиці Великого посту з читанням Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського, в нижньому Антоніє-Феодосіївському храмі Браїлівського жіночого монастиря. Архіпастирю співслужили клірики обителі. За богослужіням молились: ігуменя Антонія, сестри та парафіяни Браїлівської обителі. Нагадаємо, завтра митрополит Варсонофій звершить Літургію Передосвячених Дарів в […]

17.04.2024

Стояння Марії Єгипетської. Як подолати «грішного життя порожнечу»?

На п’ятому тижні Великого посту у храмах звершується особливе богослужіння, яке називають Стоянням Марії Єгипетської, або Маріїне стояння. Це тривала служба, яка буває тільки раз на рік. Зазвичай це утреня четверга, яка на практиці звершується напередодні ввечері. На ній повністю прочитують Великий канон Андрія Критського (в перший тиждень Великого посту канон читали невеликими частинами з понеділка по четвер). […]

17.04.2024

Загальна сповідь духовенства другого міського благочиння

17 квітня 2024 року, у середу 5-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, звершив літургію Передосвячених Дарів у Іоанно-Богословському храмі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: благочинний другого Вінницького міського округу протоієрей Віталій Білявський та клірики міста. Цього дня духовенство другого міського благочиння звершили спільне богослужіння і приступили до Таїнств Покаяння та Причастя Святих Христових Таїнств. […]

17.04.2024