Відбулось засідання Священного Синоду Української Православної Церкви

25.09.2023

25 вересня 2023 року в резиденції Предстоятеля УПЦ у Свято-Пантелеймонівському жіночому монастирі у Феофанії відбулось засідання Священного Синоду Української Православної Церкви.  Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує підсумки засідання.

У зв’язку з тим, що вже тривалий час продовжується зухвале та систематичне порушення прав священнослужителів, віруючих та установ Української Православної Церкви, Священний Синод оприлюднив Звернення до єпископату, духовенства, чернецтва та всіх вірних чад Української Православної Церкви, у якому закликав до посиленої молитви за Святу Церкву та за весь український народ і наголосив, що при захисті своїх прав слід уникати насильства та беззаконня. Крім того, було вирішено, що Українська Православна Церква для свого захисту буде використовувати всі можливі законні способи як на національному, так і на міжнародному рівні.

Далі Синод ухвалив рішення про підпорядкування Свято-Успенської Святогірської Лаври Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України у статусі ставропігійного монастиря. Преосвященний митрополит Святогірський Арсеній, якого призначено вікарієм Київської Митрополії, і надалі залишатиметься намісником Святогірської Лаври.

Члени Синоду мали міркування про діяльність вікарних архієреїв Горлівської єпархії. Відповідно до рішення Синоду, Преосвященний архієпископ Добропільський Спиридон та Преосвященний архієпископ Костянтинівський Паїсій призначені вікаріями Київської Митрополії та будуть звершувати духовне окормлення визначеними Синодом парафіями Горлівської єпархії.

У відповідь на рапорти Преосвященних архієреїв, Синод звільнив намісника Свято-Пантелеймонівського чоловічого монастиря Одеської єпархії, затвердив намісника для чоловічого монастиря на честь пророка Божого Іллі у м. Вінниця та настоятельку Свято-Успенського жіночого монастиря у с. Домбоки Мукачівської єпархії.

Крім того, відбулася зміна намісника Свято-Вознесенського Банченського чоловічого монастиря Чернівецько-Буковинської єпархії.

Рішенням Священного Синоду святкування Собору Балтських святих перенесено на першу суботу жовтня.

Також Синод мав міркування про склад постійних членів Священного Синоду. У зв’язку з неможливістю брати участь у засіданнях, зі складу постійних членів Синоду виведено Преосвященного митрополита Донецького і Маріупольського Іларіона. Постійним членом Священного Синоду призначений Преосвященний митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій.

Для присутності в наступних засіданнях Священного Синоду викликані такі Преосвященні: митрополит Херсонський і Таврійський Іоанн, митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон та митрополит Кіровоградський і Новомиргородський Миколай.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Митрополит Варсонофій звершив чин погребіння монаха Василія (Чорного Володимира Тимофійовича)

30 листопада 2023 року, в Свято-Троїцькому Браїлівському жіночому монастирі було звершено заупокійне богослужіння та чин погребіння багаторічного благодійника та фундатора храмів Жмеринському округу, в Бозі спочилого монаха Василія (Чорного Володимира Тимофійовича). Заупокійну літургію цього дня звершив архімандрит Іоасаф (Ковецький), після чого на чолі з митрополитом Вінницьким і Барським Варсонофієм був звершений чин погребіння. Архіпастирю співслужили […]

30.11.2023

Священники Барського благочиння звершили погребіння воїна Вячеслава Кучерука

Страшна звістка знову надійшла до Барської громади. Страшна війна забрала життя нашого земляка, жителя села Матейків, командира протитанкового відділення взводу вогневої підтримки, молодшого сержанта Вячеслава Кучерука, 2001 року народження.  29 листопада 2023 року, в храмі Архістратига Божого Михаїла села Матейків, клірики Барського благочиння Вінницької єпархії звершили чин погребіння загиблого Захисника України — воїна Вячеслава Кучерука. […]

30.11.2023

Парафіяни вінницького храму придбали шини для військових автомобілів і передали їх на передову

Парафіяни та благодійники храму на честь Чуда Архістратига Божого Михаїла в Хонях міста Вінниці, зібрали кошти для підтримки наших українських військових. На зібрані пожертви парафіянами було придбано шини для автомобіля, які цими днями настоятель Чудо-Михайлівського храму протоієрей Василій Августінов передав нашим захисникам на передову. Молимось за перемогу та мир в нашій Українській Державі, за здоровʼя […]

29.11.2023