Преображення Господнє. Архієрейське богослужіння та священницька хіротонія в Стрітенському храмі Вінниці

19.08.2023

19 серпня 2023 року, у дванадесяте свято Преображення Господа і Бога і Спасителя нашого Іісуса Христа, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в храмі Стрітення Господнього міста Вінниці.

Архіпастирю співслужили: настоятель храму протоієрей Сергій Виговський; секретар єпархіального управління протоієрей Андрій Балан; благочинний першого міського округу протоієрей Богдан Маліновський, клірики храму та гості у священному сані. Дияконський чин очолив архідиякон Миколай Кравець.

Богослужбові піснеспіви виконував великий святковий хор Стрітенського храму під управлінням протодиякона Арсенія Коржевого.

За богослужінням були піднесені особливі молитовні прохання про мир на нашій українській землі; за Святу Церкву Христову, яка на жаль в останній час претерпіває нові гоніння; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Архіпастир попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після Херувимської пісні митрополит Варсонофій рукопоклав клірика храму диякона Володимира Голованя у священницький сан.

Насамкінець владика Варсонофій привітав настоятеля і парафіян зі святом Преображення Господнього, а також освятив плоди, які традиційно в цей день приносять до храму.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Ліствиця. Сходи сходження на небо преподобного Іоанна Синайського

Преподобний Іоанн Ліствичник, пам’яті якого присвячена ця неділя Великого Посту, був ігуменом Синайської гори та залишив після себе класичний, усім відомий повʼязаний з його імʼям, твір по православній аскетиці – «Ліствицю». Починає він свою працю з цілепокладання духовного життя. А воно, насамперед, полягає, на його думку, в тому, щоб перемогти в собі самість і себелюбство, цю […]

14.04.2024

Літургія Передосвячених Дарів у Стрітенському храмі міста Вінниці

12 квітня 2024 року, у пʼятницю 4-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, звершив літургію Передосвячених Дарів у Стрітенському храмі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: благочинний першого Вінницького міського округу протоієрей Богдан Маліновський, настоятель храму протоієрей Сергій Виговський та клірики міста. Цього дня духовенство першого міського благочиння звершили спільне богослужіння і приступили до Таїнств […]

12.04.2024

У Хмільницькому благочинні звершили погребіння воїна Івана Найчука

11 квітня 2024 року, у храмі Успіння Пресвятої Богородиці села Качанівка Хмільницького благочиння, було звершено чин погребіння воїна Івана Андрійовича Найчука, 1997 року народження. Воїн Іван Андрійович Найчук, мешканець села Качанівка, мужньо виконував свій  військовий обов’язок, боронячи суверенітет та незалежність нашої держави від російського агресора. Воїн Іван загинув біля населеного пункту Карлівка Покровського району Донецької області. […]

11.04.2024