28 липня — день хрещення КИЇВСЬКОЇ РУСІ

28.07.2023

28 липня – пам’ять рівноапостольного великого князя Володимира та спомин Хрещення Київської Русі — найвеличнішої події, яка змінила хід історії нашої благословенної Батьківщини.

Святий князь Володимир народився близько 960 року і був онуком рівноапостольної княгині Ольги. У перші роки князювання майбутній Хреститель Русі був лютим язичником і жорстоким правителем. Однак Господь Вседержитель готував йому інакше служіння — на благо Церкви Христової.

У 988 році в Корсуні (Херсонесі) князь Володимир прийняв Таїнство Хрещення із іменем Василій. При виході з купелі він прозрів духовними та тілесними очима і вигукнув: «Тепер я пізнав Істинного Бога! Слава Тобі, Господи!».

Повернувшись до Києва разом із грецькими священнослужителями, богоугодний правитель оголосив, щоб усі жителі міста, заможні та бідняки, з’явилися біля річки для прийняття Хрещення. У призначений день всі кияни зібралися на узбережжі Дніпра і зайшли у воду. Дорослі тримали на руках немовлят, священики на березі читали молитви, а святий Володимир молився Спасителю і доручав Йому себе та свій народ. 

«Усі люди, які входили до складу тогочасної Русі і прийняли Православ’я, були осяяні світлом Божественної Правди. Увесь народ став замість синів смерті — синами спасіння», – повчає нас Блаженніший митрополит Онуфрій.

Княжий палац був відкритий для бездомних і сиріт. Праведний князь, котрого ще за життя в народі стали називати Красне Сонечко, роздавав людям їжу, одяг і кошти. Прийняття християнської віри сприяло також і розквіту культури, розвитку писемності, архітектури, створенню шкіл.

Спочив рівноапостольний князь Володимир улітку 1015 року і був похований у збудованій ним Десятинній церкві. Нині частка мощів Хрестителя Русі зберігається у храмі всіх преподобних отців Печерських Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Усіх іменинників сердечно вітаємо з днем небесного покровителя!

Слідкуйте також за нашими новинами в Telegram.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Світлий Вівторок. Вечірнє богослужіння у Хрестовоздвиженському храмі Вінниці

Увечері 22 квітня 2025 року, у вівторок Світлої седмиці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив вечірнє пасхальне богослужіння у Хрестовоздвиженському храмі міста Вінниці. Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархії архімандрит Єнох (Торак), настоятель храму протоієрей Миколай Давидовський, благочинний першого міського округу протоієрей Богдан Маліновський, духовенство храму та міста Вінниці. Богослужіння супроводжував спів святкового змішаного хору Хрестовоздвиженського […]

22.04.2025

Пасха в Малинівці: архієрейське богослужіння у Світлий Вівторок у Літинському благочинні

22 квітня 2025 року, у Світлий Вівторок, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в храмі Різдва Пресвятої Богородиці села Малинівка Літинського благочинного округу. Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархії архімандрит Єнох (Торак); благочинний Літинського округу протоієрей Олег Макар; благочинний Вінницького районного округу та настоятель цього храму протоієрей Миколай Строк; духовенство Літинського благочиння та гості […]

22.04.2025

Як готуватися до Причастя у Пасхальну Світлу седмицю?

 Молитовна, духовна підготовка: В Світлу седмицю Пасхи за звичаєм, що сформувався в останній час, замість вечірніх та ранкових молитв співаються часи Пасхи. Послідування до Святого Причастя: пасхальний час, кінцеве «Господи помилуй» (40 разів),«Слава и нині», «Честнійшую», «Молитвами святих отець…», і одразу ірмос: «Градите людіє…» та канон до причастя. Замість «Достойно» — «Ангел вопіяше…»; «Хотя ясти» […]

22.04.2025