28 липня — день хрещення КИЇВСЬКОЇ РУСІ

28.07.2023

28 липня – пам’ять рівноапостольного великого князя Володимира та спомин Хрещення Київської Русі — найвеличнішої події, яка змінила хід історії нашої благословенної Батьківщини.

Святий князь Володимир народився близько 960 року і був онуком рівноапостольної княгині Ольги. У перші роки князювання майбутній Хреститель Русі був лютим язичником і жорстоким правителем. Однак Господь Вседержитель готував йому інакше служіння — на благо Церкви Христової.

У 988 році в Корсуні (Херсонесі) князь Володимир прийняв Таїнство Хрещення із іменем Василій. При виході з купелі він прозрів духовними та тілесними очима і вигукнув: «Тепер я пізнав Істинного Бога! Слава Тобі, Господи!».

Повернувшись до Києва разом із грецькими священнослужителями, богоугодний правитель оголосив, щоб усі жителі міста, заможні та бідняки, з’явилися біля річки для прийняття Хрещення. У призначений день всі кияни зібралися на узбережжі Дніпра і зайшли у воду. Дорослі тримали на руках немовлят, священики на березі читали молитви, а святий Володимир молився Спасителю і доручав Йому себе та свій народ. 

«Усі люди, які входили до складу тогочасної Русі і прийняли Православ’я, були осяяні світлом Божественної Правди. Увесь народ став замість синів смерті — синами спасіння», – повчає нас Блаженніший митрополит Онуфрій.

Княжий палац був відкритий для бездомних і сиріт. Праведний князь, котрого ще за життя в народі стали називати Красне Сонечко, роздавав людям їжу, одяг і кошти. Прийняття християнської віри сприяло також і розквіту культури, розвитку писемності, архітектури, створенню шкіл.

Спочив рівноапостольний князь Володимир улітку 1015 року і був похований у збудованій ним Десятинній церкві. Нині частка мощів Хрестителя Русі зберігається у храмі всіх преподобних отців Печерських Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Усіх іменинників сердечно вітаємо з днем небесного покровителя!

Слідкуйте також за нашими новинами в Telegram.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Маріїне стояння. Архіпастир звершив утреню з читанням Великого канону прп. Андрія Критського

Увечері, 17 квітня 2024 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив утреню четверга 5-ї седмиці Великого посту з читанням Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського, в нижньому Антоніє-Феодосіївському храмі Браїлівського жіночого монастиря. Архіпастирю співслужили клірики обителі. За богослужіням молились: ігуменя Антонія, сестри та парафіяни Браїлівської обителі. Нагадаємо, завтра митрополит Варсонофій звершить Літургію Передосвячених Дарів в […]

17.04.2024

Стояння Марії Єгипетської. Як подолати «грішного життя порожнечу»?

На п’ятому тижні Великого посту у храмах звершується особливе богослужіння, яке називають Стоянням Марії Єгипетської, або Маріїне стояння. Це тривала служба, яка буває тільки раз на рік. Зазвичай це утреня четверга, яка на практиці звершується напередодні ввечері. На ній повністю прочитують Великий канон Андрія Критського (в перший тиждень Великого посту канон читали невеликими частинами з понеділка по четвер). […]

17.04.2024

Загальна сповідь духовенства другого міського благочиння

17 квітня 2024 року, у середу 5-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, звершив літургію Передосвячених Дарів у Іоанно-Богословському храмі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: благочинний другого Вінницького міського округу протоієрей Віталій Білявський та клірики міста. Цього дня духовенство другого міського благочиння звершили спільне богослужіння і приступили до Таїнств Покаяння та Причастя Святих Христових Таїнств. […]

17.04.2024