28 липня — день хрещення КИЇВСЬКОЇ РУСІ

28.07.2023

28 липня – пам’ять рівноапостольного великого князя Володимира та спомин Хрещення Київської Русі — найвеличнішої події, яка змінила хід історії нашої благословенної Батьківщини.

Святий князь Володимир народився близько 960 року і був онуком рівноапостольної княгині Ольги. У перші роки князювання майбутній Хреститель Русі був лютим язичником і жорстоким правителем. Однак Господь Вседержитель готував йому інакше служіння — на благо Церкви Христової.

У 988 році в Корсуні (Херсонесі) князь Володимир прийняв Таїнство Хрещення із іменем Василій. При виході з купелі він прозрів духовними та тілесними очима і вигукнув: «Тепер я пізнав Істинного Бога! Слава Тобі, Господи!».

Повернувшись до Києва разом із грецькими священнослужителями, богоугодний правитель оголосив, щоб усі жителі міста, заможні та бідняки, з’явилися біля річки для прийняття Хрещення. У призначений день всі кияни зібралися на узбережжі Дніпра і зайшли у воду. Дорослі тримали на руках немовлят, священики на березі читали молитви, а святий Володимир молився Спасителю і доручав Йому себе та свій народ. 

«Усі люди, які входили до складу тогочасної Русі і прийняли Православ’я, були осяяні світлом Божественної Правди. Увесь народ став замість синів смерті — синами спасіння», – повчає нас Блаженніший митрополит Онуфрій.

Княжий палац був відкритий для бездомних і сиріт. Праведний князь, котрого ще за життя в народі стали називати Красне Сонечко, роздавав людям їжу, одяг і кошти. Прийняття християнської віри сприяло також і розквіту культури, розвитку писемності, архітектури, створенню шкіл.

Спочив рівноапостольний князь Володимир улітку 1015 року і був похований у збудованій ним Десятинній церкві. Нині частка мощів Хрестителя Русі зберігається у храмі всіх преподобних отців Печерських Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Усіх іменинників сердечно вітаємо з днем небесного покровителя!

Слідкуйте також за нашими новинами в Telegram.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Воскресіння Словущого. Осіння Пасха: історія свята

Згадування про відновлення храму Воскресіння Христового в Єрусалимі або Воскресіння Словущого — (грец. Ανάμνηση των Εγκαινίων του Ιερού Ναού της Αναστάσεως), Святкується 13 / 26 вересня, в переддень двунадесятого свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього. Це маловідоме свято встановлено на згадку про урочисте освячення у 335 році храму збудованого святим рівноапостольним царем Костянтином Великим […]

26.09.2023

Вечірнє богослужіння пасхальним чином у вінницькому храмі Воскресіння Словущого

Увечері, 25 вересня 2023 року, напередодні престольного свята вінницького храму на честь Воскресіння Словущого, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив вечірнє богослужіння пасхальним чином. Архіпастирю співслужили секретар єпархії, настоятель — протоієрей Валерій Швець, благочинні та клірики міста Вінниці. Нагадаємо, завтра архіпастир звершить Божественну літургію пасхальним чином в цьому ж храмі. Зустріч владики о 8:00. Запрошуємо […]

25.09.2023

Священний Синод затвердив намісника Іллінського чоловічого монастиря міста Вінниці

25 вересня 2023 року, під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, відбулось засідання Священного Синоду Української Православної Церкви. У відповідь на рапорт Преосвященного митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, Священний Синод затвердив архімандрита Аркадія (Сенчуківського) намісником чоловічого монастиря на честь пророка Божого Іллі у місті Вінниця, Вінницької єпархії. Читайте також: Звернення Священного Синоду Української Православної […]

25.09.2023