A
28.07.2023
28 липня – пам’ять рівноапостольного великого князя Володимира та спомин Хрещення Київської Русі — найвеличнішої події, яка змінила хід історії нашої благословенної Батьківщини.
Святий князь Володимир народився близько 960 року і був онуком рівноапостольної княгині Ольги. У перші роки князювання майбутній Хреститель Русі був лютим язичником і жорстоким правителем. Однак Господь Вседержитель готував йому інакше служіння — на благо Церкви Христової.
У 988 році в Корсуні (Херсонесі) князь Володимир прийняв Таїнство Хрещення із іменем Василій. При виході з купелі він прозрів духовними та тілесними очима і вигукнув: «Тепер я пізнав Істинного Бога! Слава Тобі, Господи!».
Повернувшись до Києва разом із грецькими священнослужителями, богоугодний правитель оголосив, щоб усі жителі міста, заможні та бідняки, з’явилися біля річки для прийняття Хрещення. У призначений день всі кияни зібралися на узбережжі Дніпра і зайшли у воду. Дорослі тримали на руках немовлят, священики на березі читали молитви, а святий Володимир молився Спасителю і доручав Йому себе та свій народ.
«Усі люди, які входили до складу тогочасної Русі і прийняли Православ’я, були осяяні світлом Божественної Правди. Увесь народ став замість синів смерті — синами спасіння», – повчає нас Блаженніший митрополит Онуфрій.
Княжий палац був відкритий для бездомних і сиріт. Праведний князь, котрого ще за життя в народі стали називати Красне Сонечко, роздавав людям їжу, одяг і кошти. Прийняття християнської віри сприяло також і розквіту культури, розвитку писемності, архітектури, створенню шкіл.
Спочив рівноапостольний князь Володимир улітку 1015 року і був похований у збудованій ним Десятинній церкві. Нині частка мощів Хрестителя Русі зберігається у храмі всіх преподобних отців Печерських Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.
Усіх іменинників сердечно вітаємо з днем небесного покровителя!
Слідкуйте також за нашими новинами в Telegram.
23 липня 2024 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій відвідав літній Православний дитячий табір «СТЕЖИНА ДОБРА». Архіпастир поспілкувався з організаторами та учасниками літнього табору. Цього дня у таборі відбувся концерт, де дітки змогли проявити свої таланти. Владика Варсонофій подякував отцю Петру Шавулі, директору Вʼячеславу Михайловичу Скакуну, організаторам, наставникам та учасникам за прекрасне свято, а також […]
26.07.2024
24 липня 2024 року, в день памʼяті святої рівноапостольної великої княгині Ольги, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій співслужив за Божественною літургією Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію в Ольгинському соборі міста Києва. На Малому вході Предстоятель нагородив почесного настоятеля собору протоієрея Всеволода Рибчинського Орденом Української Православної Церкви преподобного Іова Почаївського І ступеня; настоятеля собору […]
24.07.2024
23 липня 2024 року, в день памʼяті преподобного Антонія Києво-Печерського, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у Свято-Троїцькому соборі Браїлівського жіночого монастиря. Його Високопреосвященству співслужили: духівник Вінницької єпархії протоієрей Олексій Мельничук, благочинний у справах монастирів архімандрит Єнох (Торак), клірики обителі та гості у священному сані. За богослужінням молилась іменинниця, настоятелька обителі ігуменя Антонія (Стеценко), […]
23.07.2024