Ієрарх Кіпрської Церкви розповів про канонічність рішень Собору УПЦ 27 травня 2022 року

22.07.2023

Ієрарх Кіпрської Православної Церкви, митрополит Морфський Неофіт розповів про те, наскільки канонічним є рішення Собору Української Православної Церкви 27 травня 2022 року у Феофанії про відміну поминання імені патріарха Кирила за Літургією.

Він вважає, що цим рішенням (про порядок поминання на Літургії) є відповідність у канонах і літургійному житті Церкви.

«Я маю на увазі канонічної Української Православної Церкви, яка визнана більшістю Православних Церков світу, Церкви Митрополита Онуфрія, але не іншої церкви, яку визнають лише Константинополь, Греція, Кіпр разом з Олександрією», – підкреслив архієрей.

Митрополит Морфський Неофіт звернув увагу, що «відповідність канонам» (у питанні поминання – ред.) є тоді, коли «священик поминає свого архієрея — єпархіального єпископа. Єпархіальний єпископ поминає свого архієпископа. В даному випадку Митрополита Онуфрія, а Митрополит Онуфрій згадує патріарха Кирила разом з іншими Предстоятелями Помісних Церков».

Митрополит Неофіт вважає, що отримання автокефалії для УПЦ буде справедливим рішенням, оскільки тільки вона має на це право.

Ієрарх вважає, що настане час, і Українська Православна Церква отримає автокефалію.

Митрополит Неофіт зазначив, що канонічна Українська Православна Церква під омофором Митрополита Онуфрія визнана більшістю Православних Церков.

Владика вважає, що «надалі Господь дасть терпіння українцям і світло, і потихеньку, і вони отримають Автокефалію, як її має вже багато століть Кіпрська Православна Церква».

«Це справедливо! Але той, хто має право – це НЕ Єпіфаній, а ОНУФРІЙ», – наголосив митрополит Неофіт.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Недільна літургія у Браїлівському жіночому монастирі

3 березня 2024 року, в Неділю про блудного сина, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Браїлівському Свято-Троїцькому жіночому монастирі. Архіпастирю співслужили клірики монастиря. За літургією також молилися: ігуменя Антонія (Стеценко), сестри, парафіяни та паломники святої обителі. Під час Літургії архієрей та духовенство піднесли особливі молитовні прохання про мир на українській землі; про позбавлення […]

03.03.2024

Напередодні Неділі про блудного сина архієрей звершив Всенічне бдіння в Браїлівській обителі

Увечері, 2 березня 2024 року, напередодні Неділі про блудного сина, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в Свято-Троїцькому Браїлівському жіночому монастирі. Архіпастирю співслужили клірики Браїлівської обителі. Під час Всенічного бдіння молилась настоятелька монастиря — ігуменя Антонія (Стеценко), сестри обителі та парафіяни. Нагадаємо, завтра митрополит Варсонофій звершить недільну літургію в Браїлівській обителі. Початок о 8:45. […]

02.03.2024

У Калинівці поховали загиблого воїна Сергія Лондкевича

29 лютого 2024 року, на щиті у рідну Калинівку повернувся відважний Захисник України — воїн Сергій Лондкевич, який загинув на Донеччині, захищаючи рідну землю від агресора. Чин погребіння загиблого воїна очолив настоятель місцевого храму преподобної Параскеви Сербської протоієрей Володимир Розман, у співслужінні благочинного Калинівського округу протоієрея Василія Розмана, кліриків храму та духовенства благочиння. Висловлюємо щирі співчуття […]

01.03.2024