Ієрарх Кіпрської Церкви розповів про канонічність рішень Собору УПЦ 27 травня 2022 року

22.07.2023

Ієрарх Кіпрської Православної Церкви, митрополит Морфський Неофіт розповів про те, наскільки канонічним є рішення Собору Української Православної Церкви 27 травня 2022 року у Феофанії про відміну поминання імені патріарха Кирила за Літургією.

Він вважає, що цим рішенням (про порядок поминання на Літургії) є відповідність у канонах і літургійному житті Церкви.

«Я маю на увазі канонічної Української Православної Церкви, яка визнана більшістю Православних Церков світу, Церкви Митрополита Онуфрія, але не іншої церкви, яку визнають лише Константинополь, Греція, Кіпр разом з Олександрією», – підкреслив архієрей.

Митрополит Морфський Неофіт звернув увагу, що «відповідність канонам» (у питанні поминання – ред.) є тоді, коли «священик поминає свого архієрея — єпархіального єпископа. Єпархіальний єпископ поминає свого архієпископа. В даному випадку Митрополита Онуфрія, а Митрополит Онуфрій згадує патріарха Кирила разом з іншими Предстоятелями Помісних Церков».

Митрополит Неофіт вважає, що отримання автокефалії для УПЦ буде справедливим рішенням, оскільки тільки вона має на це право.

Ієрарх вважає, що настане час, і Українська Православна Церква отримає автокефалію.

Митрополит Неофіт зазначив, що канонічна Українська Православна Церква під омофором Митрополита Онуфрія визнана більшістю Православних Церков.

Владика вважає, що «надалі Господь дасть терпіння українцям і світло, і потихеньку, і вони отримають Автокефалію, як її має вже багато століть Кіпрська Православна Церква».

«Це справедливо! Але той, хто має право – це НЕ Єпіфаній, а ОНУФРІЙ», – наголосив митрополит Неофіт.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Архіпастир звершив всенічне бдіння та чин Воздвиження Хреста Господнього у Вінниці

Увечері, 26 вересня 2023 року, напередодні двунадесятого свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив всенічне бдіння в Хрестовоздвиженському храмі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили настоятель храму протоієрей Миколай Давидовський, секретар єпархіального управління протоієрей Андрій Балан, благочинний першого міського округу протоієрей Богдан Маліновський, клірики храму та гості у священному сані. Дияконський […]

26.09.2023

Парафія на честь Воскресіння Словущого міста Вінниці відзначила своє престольне свято

26 вересня 2023 року, у свято Воскресіння Словущого, або оновлення храму Воскресіння Христового в Єрусалимі, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію пасхальним чином в день престольного свята в одноіменному храмі міста Вінниці. Божественна літургія відбулась у нижньому храмі на честь святого великомученика Георгія Побідоносця, оскільки верхній храм на честь Воскресіння Словущого знаходиться на […]

26.09.2023

Паломницька служба «Фавор» організовує поїздку до святинь Греції та Італії 

З благословення Високопреосвященнішого Варсонофія, митрополита Вінницького і Барського паломницька служба «Фавор» організовує поїздку по святих місцях Греції та Італії.  Паломники візьмуть участь у щорічній урочистій хресній ході з мощами святителя Спиридона Триміфунтського на острові Керкіра, молитимуться за літургією біля мощей святителя Миколай Чудотворця у місті Барі. Окрім можливості вклонитися мощам святих Спиридона та Миколая, група […]

26.09.2023