Коментар на заяву глави РПЦ про «сповзання у розкол» 

21.07.2023

Митрополит Климент заявив, що нікому не вдасться поставити під сумнів досвід стояння у істині священників і духовенства УПЦ.

Глава Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент прокоментував заяву глави РПЦ патріарха Кирила про «сповзання у розкол тих, хто припинив поминати ім’я Патріарха».

За його словами, віруючі та духовенство УПЦ зазнають відвертої дискримінації за свої релігійні переконання, а саме за прагнення належати до істинної апостольської Церкви.

Митрополит Климент зазначив, що УПЦ несе на собі вантаж надзвичайного пресингу через свою відданість чистоті догматичного та канонічного церковного устрою.

«Досвід стояння в істині наших священників не є теоретичним. Навіть якщо комусь, хто б це не був, хочеться поставити цей досвід під сумнів – це не вдасться. Бо вся новітня історія УПЦ, від дарування їй грамоти про повну самостійність і незалежність у своєму управлінні і донині, підтверджує, що її оберігає, її спрямовує благодать Святого Духа, яка реально присутня в ній. Паства це дуже тонко відчуває. Тому й не зраджує нашої Церкви», – сказав він.

Ієрарх також заявив, що заклики патріарха Кирила молитися «про переможне торжество над тими, хто ополчається на Святу Русь», не додають миру в серця людей, а провокують скандал.

«Я дякую Богу, що Предстоятелем УПЦ є саме Блаженніший Митрополит Онуфрій. Він у своїх проповідях та зверненнях керується не політикою, а Євангельською любов’ю. Ця любов все переможе, хто б когось на щось інше не благословляв», – додав архієрей.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Архієрей звершив Всенічне бдіння у столичному храмі Всіх Святих

13 липня 2024 року, напередодні Неділі 3-ї Неділі після Пʼятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння у храмі на честь Всіх Святих міста Києва. Архіпастирю співслужили: благочинний храму протоієрей Віктор Дреботій та клірики парафії.

13.07.2024

У день свята первоверховних апостолів Петра і Павла митрополит Варсонофій звершив літургію

12 липня 2024 року, у день свята на честь святих первоверховних апостолів Петра і Павла, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Андріє-Володимирському храмі міста Києва. Його Високопреосвященству співслужили: благочинний храму протоієрей Павел Білий, клірики парафії та гості у священному сані. За літургією помолились про перемогу і мир в Україні, про позбавлення від […]

12.07.2024

Архіпастир звершив Всенічне бдіння напередодні памʼяті первоверховних апостолів Петра і Павла

11 липня 2024 року, напередодні свята на честь первоверховних апостолів Петра і Павла, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння у соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Архіпастирю співслужили духівник єпархії протоієрей Олексій Мельничук, настоятель собору протоієрей Максим Мельничук та клірики храму. Дияконський чин очолив особистий секретар архієрея архідиякон Філарет (Олівінський). Завтра, у день […]

11.07.2024