Коментар на заяву глави РПЦ про «сповзання у розкол» 

21.07.2023

Митрополит Климент заявив, що нікому не вдасться поставити під сумнів досвід стояння у істині священників і духовенства УПЦ.

Глава Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент прокоментував заяву глави РПЦ патріарха Кирила про «сповзання у розкол тих, хто припинив поминати ім’я Патріарха».

За його словами, віруючі та духовенство УПЦ зазнають відвертої дискримінації за свої релігійні переконання, а саме за прагнення належати до істинної апостольської Церкви.

Митрополит Климент зазначив, що УПЦ несе на собі вантаж надзвичайного пресингу через свою відданість чистоті догматичного та канонічного церковного устрою.

«Досвід стояння в істині наших священників не є теоретичним. Навіть якщо комусь, хто б це не був, хочеться поставити цей досвід під сумнів – це не вдасться. Бо вся новітня історія УПЦ, від дарування їй грамоти про повну самостійність і незалежність у своєму управлінні і донині, підтверджує, що її оберігає, її спрямовує благодать Святого Духа, яка реально присутня в ній. Паства це дуже тонко відчуває. Тому й не зраджує нашої Церкви», – сказав він.

Ієрарх також заявив, що заклики патріарха Кирила молитися «про переможне торжество над тими, хто ополчається на Святу Русь», не додають миру в серця людей, а провокують скандал.

«Я дякую Богу, що Предстоятелем УПЦ є саме Блаженніший Митрополит Онуфрій. Він у своїх проповідях та зверненнях керується не політикою, а Євангельською любов’ю. Ця любов все переможе, хто б когось на щось інше не благословляв», – додав архієрей.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Духовенство Хмільницького округу звершили погребіння загиблого воїна-захисника України

22 лютого 2024 року, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці с. Сальниця, духовенство Хмільницького району на чолі з благочинним протоієреєм Олексієм Бачинським звершили чин погребіння загиблого Захисника України — воїна Оверчука Миколи Володимировича, 26 жовтня 1985 року народження, жителя села Сальниця. Воїн Микола Оверчук захищаючи територіальну цілісність та Незалежність України, загинув біля населеного пункту Колодязі Донецької […]

28.02.2024

Соборне богослужіння в соборі Різдва Пресвятої Богородиці. Ювілей протоієрея Олексія Мельничука

25 лютого 2024 року, у Неділю про митаря і фарисея та день вшанування Іверської ікони Божої Матері, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці, що на Пʼятничанах. За Божественною літургією архіпастирю співслужили секретар єпархіального управління протоієрей Андрій Балан, благочинний першого Вінницького міського благочиння протоієрей Богдан Маліновський, почесний […]

25.02.2024

Архієрей звершив Всенічне бдіння напередодні Неділі про митаря і фарисея

 24 лютого 2024 року, напередодні Неділі про митаря і фарисея та вшанування Іверської ікони Божої Матері, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: почесний настоятель протоієрей Олексій Мельничук, настоятель собору протоієрей Максим Мельничук, клірики храму та гості у священному сані. Нагадаємо, завтра митрополит Варсонофій звершить […]

24.02.2024