Суд над митрополитом Павлом став відображенням стану дотримання фундаментальних прав і свобод — митрополит Климент

15.07.2023

Голова Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент прокоментував постанову Солом’янського районного суду м. Києва про зміну запобіжного заходу митрополиту Вишгородському і Чорнобильському Павлу на утримання під вартою. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на Центр інформації УПЦ публікує текст даного коментаря.

Безперечно, не хотілося б вдаватися до оцінки обґрунтованості обвинувачення на адресу намісника Лаври. Це все, переконаний, кваліфіковано зроблять юристи.

Однак, взяття під варту єпископа за підозрою, яка стосується його висловлювання у приватній розмові по телефону, відверте ігнорування судом цілої низки обставин, які доводять відсутність загрози для суспільства цієї людини і без таких крайніх заходів та ще цілої низки інших обставин, не можуть приховати наявності певних мотивацій у судді, які не містять нічого спільного з фундаментальним принципом верховенства права.

Особливо коли такі рішення приймаються на тлі інших резонансних судових ухвал щодо корупційних чиновників і депутатів, яким призначаються не арешти і не мільйонні, а мізерні розміри застави у порівнянні з привласненими ними сумами, про котрі розповідають ЗМІ.

Прикро, що цей скандал вже став предметом обговорення ситуації з фундаментальними правами і свободами в Україні за її кордоном. Адже трансляція перебігу судового засідання над митрополитом Павлом наочно показала, що чи не єдиною обтяжуючою обставиною, котра варта була того, щоб вперше у новітній історії демократичного світу запроторити єпископа до в’язниці, стала хіба що його приналежність до Української Православної Церкви, що сьогодні дорівнює статусу людини другого сорту.

Нагадаємо, прокуратура домоглася арешту намісника Києво-Печерської Лаври митрополита Павла.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Недільна літургія у Браїлівському жіночому монастирі

3 березня 2024 року, в Неділю про блудного сина, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Браїлівському Свято-Троїцькому жіночому монастирі. Архіпастирю співслужили клірики монастиря. За літургією також молилися: ігуменя Антонія (Стеценко), сестри, парафіяни та паломники святої обителі. Під час Літургії архієрей та духовенство піднесли особливі молитовні прохання про мир на українській землі; про позбавлення […]

03.03.2024

Напередодні Неділі про блудного сина архієрей звершив Всенічне бдіння в Браїлівській обителі

Увечері, 2 березня 2024 року, напередодні Неділі про блудного сина, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в Свято-Троїцькому Браїлівському жіночому монастирі. Архіпастирю співслужили клірики Браїлівської обителі. Під час Всенічного бдіння молилась настоятелька монастиря — ігуменя Антонія (Стеценко), сестри обителі та парафіяни. Нагадаємо, завтра митрополит Варсонофій звершить недільну літургію в Браїлівській обителі. Початок о 8:45. […]

02.03.2024

У Калинівці поховали загиблого воїна Сергія Лондкевича

29 лютого 2024 року, на щиті у рідну Калинівку повернувся відважний Захисник України — воїн Сергій Лондкевич, який загинув на Донеччині, захищаючи рідну землю від агресора. Чин погребіння загиблого воїна очолив настоятель місцевого храму преподобної Параскеви Сербської протоієрей Володимир Розман, у співслужінні благочинного Калинівського округу протоієрея Василія Розмана, кліриків храму та духовенства благочиння. Висловлюємо щирі співчуття […]

01.03.2024