Суд над митрополитом Павлом став відображенням стану дотримання фундаментальних прав і свобод — митрополит Климент

15.07.2023

Голова Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент прокоментував постанову Солом’янського районного суду м. Києва про зміну запобіжного заходу митрополиту Вишгородському і Чорнобильському Павлу на утримання під вартою. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на Центр інформації УПЦ публікує текст даного коментаря.

Безперечно, не хотілося б вдаватися до оцінки обґрунтованості обвинувачення на адресу намісника Лаври. Це все, переконаний, кваліфіковано зроблять юристи.

Однак, взяття під варту єпископа за підозрою, яка стосується його висловлювання у приватній розмові по телефону, відверте ігнорування судом цілої низки обставин, які доводять відсутність загрози для суспільства цієї людини і без таких крайніх заходів та ще цілої низки інших обставин, не можуть приховати наявності певних мотивацій у судді, які не містять нічого спільного з фундаментальним принципом верховенства права.

Особливо коли такі рішення приймаються на тлі інших резонансних судових ухвал щодо корупційних чиновників і депутатів, яким призначаються не арешти і не мільйонні, а мізерні розміри застави у порівнянні з привласненими ними сумами, про котрі розповідають ЗМІ.

Прикро, що цей скандал вже став предметом обговорення ситуації з фундаментальними правами і свободами в Україні за її кордоном. Адже трансляція перебігу судового засідання над митрополитом Павлом наочно показала, що чи не єдиною обтяжуючою обставиною, котра варта була того, щоб вперше у новітній історії демократичного світу запроторити єпископа до в’язниці, стала хіба що його приналежність до Української Православної Церкви, що сьогодні дорівнює статусу людини другого сорту.

Нагадаємо, прокуратура домоглася арешту намісника Києво-Печерської Лаври митрополита Павла.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Воскресіння Словущого. Осіння Пасха: історія свята

Згадування про відновлення храму Воскресіння Христового в Єрусалимі або Воскресіння Словущого — (грец. Ανάμνηση των Εγκαινίων του Ιερού Ναού της Αναστάσεως), Святкується 13 / 26 вересня, в переддень двунадесятого свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього. Це маловідоме свято встановлено на згадку про урочисте освячення у 335 році храму збудованого святим рівноапостольним царем Костянтином Великим […]

26.09.2023

Вечірнє богослужіння пасхальним чином у вінницькому храмі Воскресіння Словущого

Увечері, 25 вересня 2023 року, напередодні престольного свята вінницького храму на честь Воскресіння Словущого, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив вечірнє богослужіння пасхальним чином. Архіпастирю співслужили секретар єпархії, настоятель — протоієрей Валерій Швець, благочинні та клірики міста Вінниці. Нагадаємо, завтра архіпастир звершить Божественну літургію пасхальним чином в цьому ж храмі. Зустріч владики о 8:00. Запрошуємо […]

25.09.2023

Священний Синод затвердив намісника Іллінського чоловічого монастиря міста Вінниці

25 вересня 2023 року, під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, відбулось засідання Священного Синоду Української Православної Церкви. У відповідь на рапорт Преосвященного митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, Священний Синод затвердив архімандрита Аркадія (Сенчуківського) намісником чоловічого монастиря на честь пророка Божого Іллі у місті Вінниця, Вінницької єпархії. Читайте також: Звернення Священного Синоду Української Православної […]

25.09.2023