Митрополит Варсонофій взяв участь у соборному богослужінні в монастирі Різдва Богородиці с. Теклівка

08.07.2023

8 липня 2023 року, у день памʼяті святих благовірних князів Петра і Февроніі, в монастирі на честь Різдва Пресвятої Богородиці села Теклівка, Могилів-Подільської єпархії було звершено соборне архієрейське богослужіння.

Божественну літургію очолив керуючий Могилів-Подільською єпархією, митрополит Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, якому співслужили митрополит Вінницький і Барський Варсонофій та архієпископ Ладижинський Сергій, вікарій Тульчинської єпархії. Також архіпастирям співслужили намісник монастиря архімандрит Нектарій (Канчій), благочинні, намісники, клірики Могилів-Подільської єпархії та гості у священному сані.

Митрополита Варсонофія супроводжували благочинний у справах монастирів Вінницької єпархії архімандрит Єнох (Торак) та особистий секретар-референт ієродиякон Філарет (Олівінський).

За богослужінням також молилась настоятелька Свято-Троїцького Браїлівського жіночого монастиря ігуменя Антонія (Стеценко).

Під час літургії були піднесені особливі молитовні прохання про мир на нашій українській землі; за Святу Церкву Христову, яка на жаль в останній час претерпіває нові гоніння; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Архієреї та духовенство попросили у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після літургії митрополит Варсонофій подякував митрополиту Агапіту та архімандриту Нектарію за запрошення і за спільну урочисту молитву, а також подарував обителі на памʼять грецьку ікону Божої Матері.

Насамкінець відбулось освячення місця під будівництво домового храму на честь Похвали Пресвятої Богородиці. Після цього митрополит Варсонофій дав інтервʼю журналістам телеканалу «Вінниччина».

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Недільна літургія у Браїлівському жіночому монастирі

3 березня 2024 року, в Неділю про блудного сина, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Браїлівському Свято-Троїцькому жіночому монастирі. Архіпастирю співслужили клірики монастиря. За літургією також молилися: ігуменя Антонія (Стеценко), сестри, парафіяни та паломники святої обителі. Під час Літургії архієрей та духовенство піднесли особливі молитовні прохання про мир на українській землі; про позбавлення […]

03.03.2024

Напередодні Неділі про блудного сина архієрей звершив Всенічне бдіння в Браїлівській обителі

Увечері, 2 березня 2024 року, напередодні Неділі про блудного сина, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в Свято-Троїцькому Браїлівському жіночому монастирі. Архіпастирю співслужили клірики Браїлівської обителі. Під час Всенічного бдіння молилась настоятелька монастиря — ігуменя Антонія (Стеценко), сестри обителі та парафіяни. Нагадаємо, завтра митрополит Варсонофій звершить недільну літургію в Браїлівській обителі. Початок о 8:45. […]

02.03.2024

У Калинівці поховали загиблого воїна Сергія Лондкевича

29 лютого 2024 року, на щиті у рідну Калинівку повернувся відважний Захисник України — воїн Сергій Лондкевич, який загинув на Донеччині, захищаючи рідну землю від агресора. Чин погребіння загиблого воїна очолив настоятель місцевого храму преподобної Параскеви Сербської протоієрей Володимир Розман, у співслужінні благочинного Калинівського округу протоієрея Василія Розмана, кліриків храму та духовенства благочиння. Висловлюємо щирі співчуття […]

01.03.2024