“Горе тим, хто радіє злочинам проти Української Православної Церкви! Для них це знак приреченості” – митрополит Чорногорський і Приморський Іоаникій

08.07.2023

7 липня 2023 року митрополит Чорногорський і Приморський Іоаникій (СПЦ) після Божественної літургії у Цетинському монастирі звернувся до своєї пастви зі словом проповіді. У своєму слові владика Іоаникій звернув особливу увагу на події навколо Києво-Печерської Лаври та Української Православної Церкви. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу Чорногорсько-Приморської митрополії.

“Сьогодні ми молилися за Українську Православну Церкву, за святу Києво-Печерську Лавру, а особливо – за Митрополита Онуфрія, якому вчора заборонили вхід у його резиденцію в Лаврі”, – сказав митрополит Іоаникій.

Його Високопреосвященство розповів також пастві про те, що намісника Києво-Печерської Лаври митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла уже декілька місяців утримують під вартою.

“Проводяться найстрашніші гоніння. Такого гоніння на православних християн не було з часів Жовтневої революції до сьогодні. Страшне гоніння на православних, страшний наступ на Православ’я! І це, на жаль, на очах усього світу, який мовчить щодо цієї кричущої несправедливості та потоптання людських і релігійних прав”, – підкреслив Архіпастир.

За словами Чорногорського першоієрарха, ті, хто вчиняє такі злочини проти Церкви або радіє їм, є приреченими людьми.

Також владика розповів, що у наш час, коли влада Чорногорії почала нападати на православні святині, то один чоловік передбачив близький кінець цієї влади, хоча вона і здавалася могутньою. Коли ж у цього чоловіка запитали, звідки він знає про це, то він відповів, що його покійний дідусь розповідав йому про схожу ситуацію, а саме про те, як Австро-Угорська імперія почала знімати дзвони з церков і везти їх у свої ливарні, щоб переплавити. І в ті часи дідусь цього чоловіка став свідком того, як один благочестивий християнин із його села сказав, що як тільки влада звершить це беззаконня, то вона дійде до свого кінця.

“Сьогодні, дорогі брати і сестри, Українська Православна Церква на чолі з Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм, який є стовпом Православ’я, стоїть на Голгофі. І вона пережила Голгофу напередодні свята Іоанна Хрестителя, якому відтяли голову за проповідь правди Божої. І ми маємо пам’ятати про сьогоднішні страждання наших православних братів і сестер в Україні, які зазнають жахливих принижень, захоплення святинь та їх осквернення, жорстокого поводження та побиття священників, монахів і монахинь. І найгірше те, що більшість світу мовчки спостерігає за цими жахливими злочинами. Проте ми цілком переконані, що Господь Іісус Христос, розіп’ятий і воскреслий, Своєю силою і Своєю любов’ю перебуває з тими, хто сьогодні страждає в Україні за правду Божу, і що святий Іоанн Хреститель, якому відтяли голову за правду Божу, з ними”, – зазначив митрополит Іоаникій.

Підсумовуючи сказане, архієрей зауважив, що у цих складних випробуваннях, у яких опинилася Українська Православна Церква, її Предстоятель, архієреї, духовенство та миряни керуються вищою правдою Божою та проповідують любов, усіх прощають, не засуджують людей, які вороже ставляться до них, але, разом із тим, свідчать про правду, про те, що вони вимушені зазнавати найбільших принижень, пограбувань храмів, жорстокого поводження, побиття священників та переслідування віруючих.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Завершується набір до паломницької групи, яка відвідає святині Греції

Паломники візьмуть участь у святкуванні на честь святителя Спиридона Триміфунтського на острові Керкіра — у святковій Літургії та урочистій хресній ході з мощами святителя. Відвідають стародавні монастирі та святині острову. Також у програмі острови Егіна та Евія, можливість вклонитись мощам святителя Нектрія Егінського і праведного Іоана Руського. Окрім цього паломники вклоняться поясу Пресвятої Богородиці та […]

15.07.2024

Звернення Блаженнішого Митрополита Онуфрія з нагоди Дня української державності

Дорогі брати і сестри! Шановні українці! Сердечно вітаю всіх вас з Днем української державності! Сьогоднішнє свято хоч є недавнім щодо дати його встановлення, однак історія нашої славної Держави сягає в глибину століть. Древня Київська Русь, спадкоємницею якої є сучасна Україна, закарбувала в нашій пам’яті імена славетних князів та воєначальників, які трудилися над розвитком та захистом нашої […]

15.07.2024

Недільне богослужіння архіпастиря у Андріє-Володимирському храмі міста Києва

14 липня 2024 року, у 3-ю Неділю після Пʼятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Андріє-Володимирському храмі міста Києва. Його Високопреосвященству співслужили: благочинний храму протоієрей Павел Білий, клірики парафії та гості у священному сані. Після читання Євангельського уривку архіпастир звернувся до вірян зі словом проповіді. За літургією помолились про перемогу і мир […]

14.07.2024