“Горе тим, хто радіє злочинам проти Української Православної Церкви! Для них це знак приреченості” – митрополит Чорногорський і Приморський Іоаникій

08.07.2023

7 липня 2023 року митрополит Чорногорський і Приморський Іоаникій (СПЦ) після Божественної літургії у Цетинському монастирі звернувся до своєї пастви зі словом проповіді. У своєму слові владика Іоаникій звернув особливу увагу на події навколо Києво-Печерської Лаври та Української Православної Церкви. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу Чорногорсько-Приморської митрополії.

“Сьогодні ми молилися за Українську Православну Церкву, за святу Києво-Печерську Лавру, а особливо – за Митрополита Онуфрія, якому вчора заборонили вхід у його резиденцію в Лаврі”, – сказав митрополит Іоаникій.

Його Високопреосвященство розповів також пастві про те, що намісника Києво-Печерської Лаври митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла уже декілька місяців утримують під вартою.

“Проводяться найстрашніші гоніння. Такого гоніння на православних християн не було з часів Жовтневої революції до сьогодні. Страшне гоніння на православних, страшний наступ на Православ’я! І це, на жаль, на очах усього світу, який мовчить щодо цієї кричущої несправедливості та потоптання людських і релігійних прав”, – підкреслив Архіпастир.

За словами Чорногорського першоієрарха, ті, хто вчиняє такі злочини проти Церкви або радіє їм, є приреченими людьми.

Також владика розповів, що у наш час, коли влада Чорногорії почала нападати на православні святині, то один чоловік передбачив близький кінець цієї влади, хоча вона і здавалася могутньою. Коли ж у цього чоловіка запитали, звідки він знає про це, то він відповів, що його покійний дідусь розповідав йому про схожу ситуацію, а саме про те, як Австро-Угорська імперія почала знімати дзвони з церков і везти їх у свої ливарні, щоб переплавити. І в ті часи дідусь цього чоловіка став свідком того, як один благочестивий християнин із його села сказав, що як тільки влада звершить це беззаконня, то вона дійде до свого кінця.

“Сьогодні, дорогі брати і сестри, Українська Православна Церква на чолі з Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм, який є стовпом Православ’я, стоїть на Голгофі. І вона пережила Голгофу напередодні свята Іоанна Хрестителя, якому відтяли голову за проповідь правди Божої. І ми маємо пам’ятати про сьогоднішні страждання наших православних братів і сестер в Україні, які зазнають жахливих принижень, захоплення святинь та їх осквернення, жорстокого поводження та побиття священників, монахів і монахинь. І найгірше те, що більшість світу мовчки спостерігає за цими жахливими злочинами. Проте ми цілком переконані, що Господь Іісус Христос, розіп’ятий і воскреслий, Своєю силою і Своєю любов’ю перебуває з тими, хто сьогодні страждає в Україні за правду Божу, і що святий Іоанн Хреститель, якому відтяли голову за правду Божу, з ними”, – зазначив митрополит Іоаникій.

Підсумовуючи сказане, архієрей зауважив, що у цих складних випробуваннях, у яких опинилася Українська Православна Церква, її Предстоятель, архієреї, духовенство та миряни керуються вищою правдою Божою та проповідують любов, усіх прощають, не засуджують людей, які вороже ставляться до них, але, разом із тим, свідчать про правду, про те, що вони вимушені зазнавати найбільших принижень, пограбувань храмів, жорстокого поводження, побиття священників та переслідування віруючих.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Архіпастир звершив всенічне бдіння та чин Воздвиження Хреста Господнього у Вінниці

Увечері, 26 вересня 2023 року, напередодні двунадесятого свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив всенічне бдіння в Хрестовоздвиженському храмі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили настоятель храму протоієрей Миколай Давидовський, секретар єпархіального управління протоієрей Андрій Балан, благочинний першого міського округу протоієрей Богдан Маліновський, клірики храму та гості у священному сані. Дияконський […]

26.09.2023

Парафія на честь Воскресіння Словущого міста Вінниці відзначила своє престольне свято

26 вересня 2023 року, у свято Воскресіння Словущого, або оновлення храму Воскресіння Христового в Єрусалимі, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію пасхальним чином в день престольного свята в одноіменному храмі міста Вінниці. Божественна літургія відбулась у нижньому храмі на честь святого великомученика Георгія Побідоносця, оскільки верхній храм на честь Воскресіння Словущого знаходиться на […]

26.09.2023

Паломницька служба «Фавор» організовує поїздку до святинь Греції та Італії 

З благословення Високопреосвященнішого Варсонофія, митрополита Вінницького і Барського паломницька служба «Фавор» організовує поїздку по святих місцях Греції та Італії.  Паломники візьмуть участь у щорічній урочистій хресній ході з мощами святителя Спиридона Триміфунтського на острові Керкіра, молитимуться за літургією біля мощей святителя Миколай Чудотворця у місті Барі. Окрім можливості вклонитися мощам святих Спиридона та Миколая, група […]

26.09.2023