100-річчя Калинівського чуда. Соборне архієрейське богослужіння в Калинівці

06.07.2023

6 липня 2023 року, в день памʼяті та вшанування Калинівського чуда відбулось соборне архієрейське богослужіння у Хрестовоздвиженському храмі Калинівки.

Богослужіння очолив митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, якому співслужили митрополити Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт та Вінницький і Барський Варсонофій.

Преосвященним архіпастирям співслужили секретар Вінницької єпархії ієрей Андрій Балан, благочинний Калинівського церковного округу протоієрей Володимир Розман; благочинні, клірики єпархії та гості у священному сані.

За богослужінням також молились настоятельки Браїлівського жіночого монастиря ігуменя Антонія (Стеценко) та Барського жіночого монастиря ігуменя Димитрія (Філікова).

Соборна молитва відбулась біля чудотворного хреста, який був прострілений воїном-червоноармійцем у 1923 році, після чого з розп‘яття потекла кров. Читайте детальніше історію про Калинівське чудо.

На Малому вході архіпастир з благословіння Предстоятеля УПЦ удостоїв кліриків Калинівського благочиння богослужбових нагород. Протоієрей Василій Розман та протоієрей Корнилій Ватаманеску — нагороджені правом служіння Божественної літургії з відкритими Царськими вратами до молитви «Отче наш». Секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан — зведений в сан протоієрея. Ієрей Андрій Бертман — нагороджений палицею. Ієрей Вадим Детюк — нагороджений золотим наперсним хрестом. Диякон Євгеній Салюк — зведений в сан протодиякона.

За літургією підносились особливі молитви за переможний мир для України, за здоров’я наших українських військових та увесь багатостраждальний український народ.

Після богослужіння митрополит Варсонофій звернувся до духовенства та вірян зі словом проповіді. Владика розповів про чудо, яке сталось на цьому місці рівно сто років по тому. Архіпастир подякував митрополиту Сергію та митрополиту Агапіту, священикам та вірянам за спільну соборну молитву, а також висловив вдячність благочинному отцю Володимиру і клірикам Калинівського благочиння за труди на славу нашого Господа.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Воскресіння Словущого. Осіння Пасха: історія свята

Згадування про відновлення храму Воскресіння Христового в Єрусалимі або Воскресіння Словущого — (грец. Ανάμνηση των Εγκαινίων του Ιερού Ναού της Αναστάσεως), Святкується 13 / 26 вересня, в переддень двунадесятого свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього. Це маловідоме свято встановлено на згадку про урочисте освячення у 335 році храму збудованого святим рівноапостольним царем Костянтином Великим […]

26.09.2023

Вечірнє богослужіння пасхальним чином у вінницькому храмі Воскресіння Словущого

Увечері, 25 вересня 2023 року, напередодні престольного свята вінницького храму на честь Воскресіння Словущого, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив вечірнє богослужіння пасхальним чином. Архіпастирю співслужили секретар єпархії, настоятель — протоієрей Валерій Швець, благочинні та клірики міста Вінниці. Нагадаємо, завтра архіпастир звершить Божественну літургію пасхальним чином в цьому ж храмі. Зустріч владики о 8:00. Запрошуємо […]

25.09.2023

Священний Синод затвердив намісника Іллінського чоловічого монастиря міста Вінниці

25 вересня 2023 року, під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, відбулось засідання Священного Синоду Української Православної Церкви. У відповідь на рапорт Преосвященного митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, Священний Синод затвердив архімандрита Аркадія (Сенчуківського) намісником чоловічого монастиря на честь пророка Божого Іллі у місті Вінниця, Вінницької єпархії. Читайте також: Звернення Священного Синоду Української Православної […]

25.09.2023