100-річчя Калинівського чуда. Соборне архієрейське богослужіння в Калинівці

06.07.2023

6 липня 2023 року, в день памʼяті та вшанування Калинівського чуда відбулось соборне архієрейське богослужіння у Хрестовоздвиженському храмі Калинівки.

Богослужіння очолив митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, якому співслужили митрополити Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт та Вінницький і Барський Варсонофій.

Преосвященним архіпастирям співслужили секретар Вінницької єпархії ієрей Андрій Балан, благочинний Калинівського церковного округу протоієрей Володимир Розман; благочинні, клірики єпархії та гості у священному сані.

За богослужінням також молились настоятельки Браїлівського жіночого монастиря ігуменя Антонія (Стеценко) та Барського жіночого монастиря ігуменя Димитрія (Філікова).

Соборна молитва відбулась біля чудотворного хреста, який був прострілений воїном-червоноармійцем у 1923 році, після чого з розп‘яття потекла кров. Читайте детальніше історію про Калинівське чудо.

На Малому вході архіпастир з благословіння Предстоятеля УПЦ удостоїв кліриків Калинівського благочиння богослужбових нагород. Протоієрей Василій Розман та протоієрей Корнилій Ватаманеску — нагороджені правом служіння Божественної літургії з відкритими Царськими вратами до молитви «Отче наш». Секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан — зведений в сан протоієрея. Ієрей Андрій Бертман — нагороджений палицею. Ієрей Вадим Детюк — нагороджений золотим наперсним хрестом. Диякон Євгеній Салюк — зведений в сан протодиякона.

За літургією підносились особливі молитви за переможний мир для України, за здоров’я наших українських військових та увесь багатостраждальний український народ.

Після богослужіння митрополит Варсонофій звернувся до духовенства та вірян зі словом проповіді. Владика розповів про чудо, яке сталось на цьому місці рівно сто років по тому. Архіпастир подякував митрополиту Сергію та митрополиту Агапіту, священикам та вірянам за спільну соборну молитву, а також висловив вдячність благочинному отцю Володимиру і клірикам Калинівського благочиння за труди на славу нашого Господа.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Духовенство Хмільницького округу звершили погребіння загиблого воїна-захисника України

22 лютого 2024 року, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці с. Сальниця, духовенство Хмільницького району на чолі з благочинним протоієреєм Олексієм Бачинським звершили чин погребіння загиблого Захисника України — воїна Оверчука Миколи Володимировича, 26 жовтня 1985 року народження, жителя села Сальниця. Воїн Микола Оверчук захищаючи територіальну цілісність та Незалежність України, загинув біля населеного пункту Колодязі Донецької […]

28.02.2024

Соборне богослужіння в соборі Різдва Пресвятої Богородиці. Ювілей протоієрея Олексія Мельничука

25 лютого 2024 року, у Неділю про митаря і фарисея та день вшанування Іверської ікони Божої Матері, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці, що на Пʼятничанах. За Божественною літургією архіпастирю співслужили секретар єпархіального управління протоієрей Андрій Балан, благочинний першого Вінницького міського благочиння протоієрей Богдан Маліновський, почесний […]

25.02.2024

Архієрей звершив Всенічне бдіння напередодні Неділі про митаря і фарисея

 24 лютого 2024 року, напередодні Неділі про митаря і фарисея та вшанування Іверської ікони Божої Матері, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: почесний настоятель протоієрей Олексій Мельничук, настоятель собору протоієрей Максим Мельничук, клірики храму та гості у священному сані. Нагадаємо, завтра митрополит Варсонофій звершить […]

24.02.2024