Спростування маніпуляцій щодо Вінницької єпархії

30.06.2023

22 червня 2023 року, на одному із вінницьких сайтів «Na Парижі» зʼявилась новина, в якій посилаються на сайт РПЦ «patriarchia.ru», де йдеться про надання допомоги та місця тимчасового перебування для переселенців зі східних областей України, в тому числі у храмах і монастирях УПЦ.

На сайті РПЦ згадуються храми і монастирі Вінницької єпархії, яка дійсно надавала і надає прихисток та свою допомогу вимушеним переселенцям, які постраждали внаслідок війни РФ проти України.

Те, що на сайті Московської Патріархії вказують храми і монастирі Вінницької єпархії ніяким чином не відноситься до самої Вінницької єпархії. 

Вінницька єпархія Української Православної Церкви керується та веде свою діяльність на основі нового Статуту, прийнятого на Соборі УПЦ 27 травня 2022 року.

Також повідомляємо, що Вінницьке єпархіальне управління не надає РПЦ та їхній прес-службі, чи будь-якому іншому відділу, жодних звітів про свою діяльність.

На відміну від окремих вінницьких ЗМІ, прес-служба Вінницької єпархії не відвідує російські сайти, а тим більше не посилається на них.

Ми вкотре закликаємо журналістів припинити розпалювати релігійну ворожнечу і не підігравати ворогу під час війни! 

Щодня у храмах та монастирях УПЦ підносяться молитви за українських воїнів та увесь багатостраждальний український народ.

Прес-служба Вінницької єпархії УПЦ.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Воскресіння Словущого. Осіння Пасха: історія свята

Згадування про відновлення храму Воскресіння Христового в Єрусалимі або Воскресіння Словущого — (грец. Ανάμνηση των Εγκαινίων του Ιερού Ναού της Αναστάσεως), Святкується 13 / 26 вересня, в переддень двунадесятого свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього. Це маловідоме свято встановлено на згадку про урочисте освячення у 335 році храму збудованого святим рівноапостольним царем Костянтином Великим […]

26.09.2023

Вечірнє богослужіння пасхальним чином у вінницькому храмі Воскресіння Словущого

Увечері, 25 вересня 2023 року, напередодні престольного свята вінницького храму на честь Воскресіння Словущого, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив вечірнє богослужіння пасхальним чином. Архіпастирю співслужили секретар єпархії, настоятель — протоієрей Валерій Швець, благочинні та клірики міста Вінниці. Нагадаємо, завтра архіпастир звершить Божественну літургію пасхальним чином в цьому ж храмі. Зустріч владики о 8:00. Запрошуємо […]

25.09.2023

Священний Синод затвердив намісника Іллінського чоловічого монастиря міста Вінниці

25 вересня 2023 року, під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, відбулось засідання Священного Синоду Української Православної Церкви. У відповідь на рапорт Преосвященного митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, Священний Синод затвердив архімандрита Аркадія (Сенчуківського) намісником чоловічого монастиря на честь пророка Божого Іллі у місті Вінниця, Вінницької єпархії. Читайте також: Звернення Священного Синоду Української Православної […]

25.09.2023