Спростування маніпуляцій щодо Вінницької єпархії

30.06.2023

22 червня 2023 року, на одному із вінницьких сайтів «Na Парижі» зʼявилась новина, в якій посилаються на сайт РПЦ «patriarchia.ru», де йдеться про надання допомоги та місця тимчасового перебування для переселенців зі східних областей України, в тому числі у храмах і монастирях УПЦ.

На сайті РПЦ згадуються храми і монастирі Вінницької єпархії, яка дійсно надавала і надає прихисток та свою допомогу вимушеним переселенцям, які постраждали внаслідок війни РФ проти України.

Те, що на сайті Московської Патріархії вказують храми і монастирі Вінницької єпархії ніяким чином не відноситься до самої Вінницької єпархії. 

Вінницька єпархія Української Православної Церкви керується та веде свою діяльність на основі нового Статуту, прийнятого на Соборі УПЦ 27 травня 2022 року.

Також повідомляємо, що Вінницьке єпархіальне управління не надає РПЦ та їхній прес-службі, чи будь-якому іншому відділу, жодних звітів про свою діяльність.

На відміну від окремих вінницьких ЗМІ, прес-служба Вінницької єпархії не відвідує російські сайти, а тим більше не посилається на них.

Ми вкотре закликаємо журналістів припинити розпалювати релігійну ворожнечу і не підігравати ворогу під час війни! 

Щодня у храмах та монастирях УПЦ підносяться молитви за українських воїнів та увесь багатостраждальний український народ.

Прес-служба Вінницької єпархії УПЦ.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Ліствиця. Сходи сходження на небо преподобного Іоанна Синайського

Преподобний Іоанн Ліствичник, пам’яті якого присвячена ця неділя Великого Посту, був ігуменом Синайської гори та залишив після себе класичний, усім відомий повʼязаний з його імʼям, твір по православній аскетиці – «Ліствицю». Починає він свою працю з цілепокладання духовного життя. А воно, насамперед, полягає, на його думку, в тому, щоб перемогти в собі самість і себелюбство, цю […]

14.04.2024

Літургія Передосвячених Дарів у Стрітенському храмі міста Вінниці

12 квітня 2024 року, у пʼятницю 4-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, звершив літургію Передосвячених Дарів у Стрітенському храмі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: благочинний першого Вінницького міського округу протоієрей Богдан Маліновський, настоятель храму протоієрей Сергій Виговський та клірики міста. Цього дня духовенство першого міського благочиння звершили спільне богослужіння і приступили до Таїнств […]

12.04.2024

У Хмільницькому благочинні звершили погребіння воїна Івана Найчука

11 квітня 2024 року, у храмі Успіння Пресвятої Богородиці села Качанівка Хмільницького благочиння, було звершено чин погребіння воїна Івана Андрійовича Найчука, 1997 року народження. Воїн Іван Андрійович Найчук, мешканець села Качанівка, мужньо виконував свій  військовий обов’язок, боронячи суверенітет та незалежність нашої держави від російського агресора. Воїн Іван загинув біля населеного пункту Карлівка Покровського району Донецької області. […]

11.04.2024