Соборне богослужіння та поставлення ігумені Димитрії в Барському жіночому монастирі

18.06.2023

18 червня 2023 року, в Неділю 2-гу після П’ятидесятниці, в день Всіх святих в землі нашій просіявших, було звершене соборне архієрейське богослужіння в Барському жіночому монастирі.

Богослужіння, яке відбулося в соборному храмі обителі на честь Барської ікони Божої Матері, очолив митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим у співслужінні митрополита Вінницького і Барського Варсонофія та архієпископа Хмельницького і Старокостянтинівського Віктора, а також  намісників; духовенства обителі і гостей у священному сані.

На Малому вході, згідно з рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви, що відбувся під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія 23 травня 2023 року, про затвердження на посаді ігумені Барського жіночого монастиря, монахиня Димитрія (Філікова) була возведена в ігуменське достоїнство.

За богослужінням також молились: настоятелька Свято-Троїцького Браїлівського жіночого монастиря ігуменя Антонія (Стеценко); настоятелька Спасо-Преображенського Головчинецького жіночого монастиря ігуменя Любов (Піхур) та настоятелька Богоявленського Кременецького жіночого монастиря ігуменя Димитрія (Голюк).

Після читання Євангельського зачала архієпископ Віктор звернувся до пастви зі словом проповіді.

За богослужінням були піднесені особливі молитовні прохання про мир на нашій українській землі; за Святу Церкву Христову, яка на жаль в останній час претерпіває нові гоніння; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Архієреї та духовенство попросили у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після літургії митрополит Варсонофій подякував архієреям та духовенству за спільну урочисту молитву, а також подарував на памʼять ікони Барського образу Пресвятої Богородиці. Архієрей привітав нову настоятельку ігуменю Димитрію (Філікову) із возведенням у ігуменське достоїнство. Також владика дав свої архіпастирські настанови для настоятельки та насельниць святої обителі і прикликав на сестер Боже благословіння для подальших подвигів у Славу Господню. Насамкінець було зроблено спільне фото.

Дивіться більше фото на нашій офіційній сторінці у Facebook.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Маріїне стояння. Архіпастир звершив утреню з читанням Великого канону прп. Андрія Критського

Увечері, 17 квітня 2024 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив утреню четверга 5-ї седмиці Великого посту з читанням Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського, в нижньому Антоніє-Феодосіївському храмі Браїлівського жіночого монастиря. Архіпастирю співслужили клірики обителі. За богослужіням молились: ігуменя Антонія, сестри та парафіяни Браїлівської обителі. Нагадаємо, завтра митрополит Варсонофій звершить Літургію Передосвячених Дарів в […]

17.04.2024

Стояння Марії Єгипетської. Як подолати «грішного життя порожнечу»?

На п’ятому тижні Великого посту у храмах звершується особливе богослужіння, яке називають Стоянням Марії Єгипетської, або Маріїне стояння. Це тривала служба, яка буває тільки раз на рік. Зазвичай це утреня четверга, яка на практиці звершується напередодні ввечері. На ній повністю прочитують Великий канон Андрія Критського (в перший тиждень Великого посту канон читали невеликими частинами з понеділка по четвер). […]

17.04.2024

Загальна сповідь духовенства другого міського благочиння

17 квітня 2024 року, у середу 5-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, звершив літургію Передосвячених Дарів у Іоанно-Богословському храмі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: благочинний другого Вінницького міського округу протоієрей Віталій Білявський та клірики міста. Цього дня духовенство другого міського благочиння звершили спільне богослужіння і приступили до Таїнств Покаяння та Причастя Святих Христових Таїнств. […]

17.04.2024