У Всеукраїнській раді церков наголосили на неприпустимості зрівняння одностатевих співмешкань із сімʼєю

15.06.2023

14 червня 2023 року на сайті Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій опублікували заяву про неприпустимість зрівняння одностатевих співмешкань із сімʼєю. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Як зазначається у заяві, «нещодавнє рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у справі “Маймулахін і Марків проти України” спричинило нову хвилю дискусії щодо загроз, які несуть законодавчі ініціативи, спрямовані на пропаганду неприродніх сексуальних відносин і надання статусу сімейного союзу одностатевому співмешканню».

У зв’язку з цим у ВРЦіРО наголосили, що рішення ЄСПЛ не можуть слугувати підставою для зміни конституційних засад країни.

Також у Всеукраїнській раді церков звернули увагу на те, що «приголомшлива кількість справ, які розглядаються в ЄСПЛ та стосуються українців (понад 10 тисяч заяв), свідчить про серйозні проблеми, з якими стикається наша країна».

«Розуміємо, що міжнародні інституції та іноземні партнери, використовуючи вразливість та складну ситуацію в нашій країні, можуть намагатися змушувати Україну до законодавчих змін, щоб відмовитися від своїх сімейних засад. Однак Україна живе в континентальній системі права, де основоположні засади життя визначаються Конституцією та законами, а не судовими рішеннями», – йдеться в документі.

У ВРЦіРО висловили занепокоєння з приводу того, що ініціативи щодо формального узаконення так званих одностатевих партнерств є надзвичайно небезпечними під час нинішньої демографічної кризи в Україні, яка катастрофічно загострюється в умовах російської агресії.

У заяві також підкреслюється, що для нашого народу людина є найвищою цінністю, а кожна сімʼя та дитина є скарбом, який ми всі намагаємося захистити і врятувати в умовах війни. Саме це, як зауважується у документі, відокремлює Україну від геноцидальної ідеології “русского міра”.

Зважаючи на це, Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій закликає Президента, Кабінет Міністрів та Верховну Раду України не ухвалювати жодних законодавчих змін, спрямованих на надання статусу сімей одностатевим співмешканням (формальне узаконення так званих одностатевих партнерств), а кожного урядовця та парламентаря залишатися на боці українського народу, для якого сім’я є фундаментальною цінністю в житті.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Новий графік роботи єпархіального складу

Розпорядженням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія від 17 червня 2024 року, затвердженого новий графік роботи для єпархіального складу-магазину. Відтепер склад-магазин працюватиме за наступним принципом: ПОНЕДІЛОК і ПʼЯТНИЦЯ з 11:00 до 14:00; ВІВТОРОК – ЧЕТВЕР з 10:00 до 17:00. Нагадуємо, єпархіальний склад знаходиться у приватному секторі мікрорайону Пирогово, за адресою: вул. ЯРОСЛАВА МУДРОГО, 52. Також підписуйтесь […]

18.06.2024

Призначено нового духівника Вінницької єпархії

У день свята Вознесіння Господнього, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій призначив нового духівника Вінницької єпархії Української Православної Церкви. На посаду Духівника Вінницької єпархії обраний почесний настоятель Собору Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці протоієрей Олексій Мельничук. Митрополит Варсонофій від імені духовенства та вірян Вінницької єпархії висловлює щиру подякую попередньому духівнику єпархії протоієрею Володимиру Цвику, за багаторічні […]

17.06.2024

Клірики Барського благочиння звершили погребіння воїна Олександра Болеска

17 червня 2024 року, в храмі Покрова Пресвятої Богородиці села Черешки було звершено чин погребіння загиблого Захисника України воїна Болеска Олександра, 9 березня 1987 року народження. Погребіння очолив настоятель храму протоієрей Андрій Холод, разом з кліриками Барського благочиння. Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким загиблого Героя. Нехай Господь упокоїть його душу в Царстві Небесному, та […]

17.06.2024