У Всеукраїнській раді церков наголосили на неприпустимості зрівняння одностатевих співмешкань із сімʼєю

15.06.2023

14 червня 2023 року на сайті Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій опублікували заяву про неприпустимість зрівняння одностатевих співмешкань із сімʼєю. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Як зазначається у заяві, «нещодавнє рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у справі “Маймулахін і Марків проти України” спричинило нову хвилю дискусії щодо загроз, які несуть законодавчі ініціативи, спрямовані на пропаганду неприродніх сексуальних відносин і надання статусу сімейного союзу одностатевому співмешканню».

У зв’язку з цим у ВРЦіРО наголосили, що рішення ЄСПЛ не можуть слугувати підставою для зміни конституційних засад країни.

Також у Всеукраїнській раді церков звернули увагу на те, що «приголомшлива кількість справ, які розглядаються в ЄСПЛ та стосуються українців (понад 10 тисяч заяв), свідчить про серйозні проблеми, з якими стикається наша країна».

«Розуміємо, що міжнародні інституції та іноземні партнери, використовуючи вразливість та складну ситуацію в нашій країні, можуть намагатися змушувати Україну до законодавчих змін, щоб відмовитися від своїх сімейних засад. Однак Україна живе в континентальній системі права, де основоположні засади життя визначаються Конституцією та законами, а не судовими рішеннями», – йдеться в документі.

У ВРЦіРО висловили занепокоєння з приводу того, що ініціативи щодо формального узаконення так званих одностатевих партнерств є надзвичайно небезпечними під час нинішньої демографічної кризи в Україні, яка катастрофічно загострюється в умовах російської агресії.

У заяві також підкреслюється, що для нашого народу людина є найвищою цінністю, а кожна сімʼя та дитина є скарбом, який ми всі намагаємося захистити і врятувати в умовах війни. Саме це, як зауважується у документі, відокремлює Україну від геноцидальної ідеології “русского міра”.

Зважаючи на це, Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій закликає Президента, Кабінет Міністрів та Верховну Раду України не ухвалювати жодних законодавчих змін, спрямованих на надання статусу сімей одностатевим співмешканням (формальне узаконення так званих одностатевих партнерств), а кожного урядовця та парламентаря залишатися на боці українського народу, для якого сім’я є фундаментальною цінністю в житті.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Духовенство Хмільницького округу звершили погребіння загиблого воїна-захисника України

22 лютого 2024 року, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці с. Сальниця, духовенство Хмільницького району на чолі з благочинним протоієреєм Олексієм Бачинським звершили чин погребіння загиблого Захисника України — воїна Оверчука Миколи Володимировича, 26 жовтня 1985 року народження, жителя села Сальниця. Воїн Микола Оверчук захищаючи територіальну цілісність та Незалежність України, загинув біля населеного пункту Колодязі Донецької […]

28.02.2024

Соборне богослужіння в соборі Різдва Пресвятої Богородиці. Ювілей протоієрея Олексія Мельничука

25 лютого 2024 року, у Неділю про митаря і фарисея та день вшанування Іверської ікони Божої Матері, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці, що на Пʼятничанах. За Божественною літургією архіпастирю співслужили секретар єпархіального управління протоієрей Андрій Балан, благочинний першого Вінницького міського благочиння протоієрей Богдан Маліновський, почесний […]

25.02.2024

Архієрей звершив Всенічне бдіння напередодні Неділі про митаря і фарисея

 24 лютого 2024 року, напередодні Неділі про митаря і фарисея та вшанування Іверської ікони Божої Матері, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: почесний настоятель протоієрей Олексій Мельничук, настоятель собору протоієрей Максим Мельничук, клірики храму та гості у священному сані. Нагадаємо, завтра митрополит Варсонофій звершить […]

24.02.2024