У Всеукраїнській раді церков наголосили на неприпустимості зрівняння одностатевих співмешкань із сімʼєю

15.06.2023

14 червня 2023 року на сайті Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій опублікували заяву про неприпустимість зрівняння одностатевих співмешкань із сімʼєю. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Як зазначається у заяві, «нещодавнє рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у справі “Маймулахін і Марків проти України” спричинило нову хвилю дискусії щодо загроз, які несуть законодавчі ініціативи, спрямовані на пропаганду неприродніх сексуальних відносин і надання статусу сімейного союзу одностатевому співмешканню».

У зв’язку з цим у ВРЦіРО наголосили, що рішення ЄСПЛ не можуть слугувати підставою для зміни конституційних засад країни.

Також у Всеукраїнській раді церков звернули увагу на те, що «приголомшлива кількість справ, які розглядаються в ЄСПЛ та стосуються українців (понад 10 тисяч заяв), свідчить про серйозні проблеми, з якими стикається наша країна».

«Розуміємо, що міжнародні інституції та іноземні партнери, використовуючи вразливість та складну ситуацію в нашій країні, можуть намагатися змушувати Україну до законодавчих змін, щоб відмовитися від своїх сімейних засад. Однак Україна живе в континентальній системі права, де основоположні засади життя визначаються Конституцією та законами, а не судовими рішеннями», – йдеться в документі.

У ВРЦіРО висловили занепокоєння з приводу того, що ініціативи щодо формального узаконення так званих одностатевих партнерств є надзвичайно небезпечними під час нинішньої демографічної кризи в Україні, яка катастрофічно загострюється в умовах російської агресії.

У заяві також підкреслюється, що для нашого народу людина є найвищою цінністю, а кожна сімʼя та дитина є скарбом, який ми всі намагаємося захистити і врятувати в умовах війни. Саме це, як зауважується у документі, відокремлює Україну від геноцидальної ідеології “русского міра”.

Зважаючи на це, Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій закликає Президента, Кабінет Міністрів та Верховну Раду України не ухвалювати жодних законодавчих змін, спрямованих на надання статусу сімей одностатевим співмешканням (формальне узаконення так званих одностатевих партнерств), а кожного урядовця та парламентаря залишатися на боці українського народу, для якого сім’я є фундаментальною цінністю в житті.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Воскресіння Словущого. Осіння Пасха: історія свята

Згадування про відновлення храму Воскресіння Христового в Єрусалимі або Воскресіння Словущого — (грец. Ανάμνηση των Εγκαινίων του Ιερού Ναού της Αναστάσεως), Святкується 13 / 26 вересня, в переддень двунадесятого свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього. Це маловідоме свято встановлено на згадку про урочисте освячення у 335 році храму збудованого святим рівноапостольним царем Костянтином Великим […]

26.09.2023

Вечірнє богослужіння пасхальним чином у вінницькому храмі Воскресіння Словущого

Увечері, 25 вересня 2023 року, напередодні престольного свята вінницького храму на честь Воскресіння Словущого, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив вечірнє богослужіння пасхальним чином. Архіпастирю співслужили секретар єпархії, настоятель — протоієрей Валерій Швець, благочинні та клірики міста Вінниці. Нагадаємо, завтра архіпастир звершить Божественну літургію пасхальним чином в цьому ж храмі. Зустріч владики о 8:00. Запрошуємо […]

25.09.2023

Священний Синод затвердив намісника Іллінського чоловічого монастиря міста Вінниці

25 вересня 2023 року, під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, відбулось засідання Священного Синоду Української Православної Церкви. У відповідь на рапорт Преосвященного митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, Священний Синод затвердив архімандрита Аркадія (Сенчуківського) намісником чоловічого монастиря на честь пророка Божого Іллі у місті Вінниця, Вінницької єпархії. Читайте також: Звернення Священного Синоду Української Православної […]

25.09.2023