П’ятидесятниця. Престольне свято в Троїцькому Браїлівському монастирі

04.06.2023

4 червня 2023 року, у День Святої Трійці, П’ятидесятницю, в Свято-Троїцькому кафедральному соборі Браїлівського жіночого монастиря була звершена святкова Божественна літургія та вечірнє богослужіння з читанням коліноприклонних молитв.

Богослужіння очолив митрополит Вінницький і Барський Варсонофій.

Архієрею співслужили секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан, благочинний у справах монастирів архім. Єнох (Торак), клірики обителі та гості у священному сані. Дияконський чин очолив архідиякон Миколай Кравець.

За богослужінням також молились ігуменя Антонія (Стеценко), настоятелька Барського жіночого монастиря монахиня Димитрія (Філікова), сестри, парафіяни, та чисельні паломники Троїцької Браїлівської обителі.

Богослужбові піснеспіви виконував сестринський хор під управлінням монахині Єпістимії.

За богослужінням були піднесені особливі молитовні прохання про мир на нашій українській землі; за Святу Церкву Христову, яка на жаль в останній час претерпіває нові гоніння; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Архіпастир попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після Літургії була відслужена вечірня з читанням колінопреклонних молитв, наприкінці якої відбулась хресна хода навколо обителі на честь престольного свята, а також освячені зілля, а біля ікони свята був звершений чин славлення. Насамкінець архіпастир привітав усіх з престольним святом та благословив трапезу.

Після Євхаристійного канону митрополит Варсонофій звершив дияконську хіротонію над випускником Київської духовної академії Володимиром Голованем.

Богослужіння транслювалось на офіційній сторінці Вінницької єпархії у мережі Facebook.

Дивіться більше фото на нашій офіційній сторінці у Facebook.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Недільна літургія у Браїлівському жіночому монастирі

3 березня 2024 року, в Неділю про блудного сина, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Браїлівському Свято-Троїцькому жіночому монастирі. Архіпастирю співслужили клірики монастиря. За літургією також молилися: ігуменя Антонія (Стеценко), сестри, парафіяни та паломники святої обителі. Під час Літургії архієрей та духовенство піднесли особливі молитовні прохання про мир на українській землі; про позбавлення […]

03.03.2024

Напередодні Неділі про блудного сина архієрей звершив Всенічне бдіння в Браїлівській обителі

Увечері, 2 березня 2024 року, напередодні Неділі про блудного сина, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в Свято-Троїцькому Браїлівському жіночому монастирі. Архіпастирю співслужили клірики Браїлівської обителі. Під час Всенічного бдіння молилась настоятелька монастиря — ігуменя Антонія (Стеценко), сестри обителі та парафіяни. Нагадаємо, завтра митрополит Варсонофій звершить недільну літургію в Браїлівській обителі. Початок о 8:45. […]

02.03.2024

У Калинівці поховали загиблого воїна Сергія Лондкевича

29 лютого 2024 року, на щиті у рідну Калинівку повернувся відважний Захисник України — воїн Сергій Лондкевич, який загинув на Донеччині, захищаючи рідну землю від агресора. Чин погребіння загиблого воїна очолив настоятель місцевого храму преподобної Параскеви Сербської протоієрей Володимир Розман, у співслужінні благочинного Калинівського округу протоієрея Василія Розмана, кліриків храму та духовенства благочиння. Висловлюємо щирі співчуття […]

01.03.2024