П’ятидесятниця. Престольне свято в Троїцькому Браїлівському монастирі

04.06.2023

4 червня 2023 року, у День Святої Трійці, П’ятидесятницю, в Свято-Троїцькому кафедральному соборі Браїлівського жіночого монастиря була звершена святкова Божественна літургія та вечірнє богослужіння з читанням коліноприклонних молитв.

Богослужіння очолив митрополит Вінницький і Барський Варсонофій.

Архієрею співслужили секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан, благочинний у справах монастирів архім. Єнох (Торак), клірики обителі та гості у священному сані. Дияконський чин очолив архідиякон Миколай Кравець.

За богослужінням також молились ігуменя Антонія (Стеценко), настоятелька Барського жіночого монастиря монахиня Димитрія (Філікова), сестри, парафіяни, та чисельні паломники Троїцької Браїлівської обителі.

Богослужбові піснеспіви виконував сестринський хор під управлінням монахині Єпістимії.

За богослужінням були піднесені особливі молитовні прохання про мир на нашій українській землі; за Святу Церкву Христову, яка на жаль в останній час претерпіває нові гоніння; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Архіпастир попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після Літургії була відслужена вечірня з читанням колінопреклонних молитв, наприкінці якої відбулась хресна хода навколо обителі на честь престольного свята, а також освячені зілля, а біля ікони свята був звершений чин славлення. Насамкінець архіпастир привітав усіх з престольним святом та благословив трапезу.

Після Євхаристійного канону митрополит Варсонофій звершив дияконську хіротонію над випускником Київської духовної академії Володимиром Голованем.

Богослужіння транслювалось на офіційній сторінці Вінницької єпархії у мережі Facebook.

Дивіться більше фото на нашій офіційній сторінці у Facebook.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Воскресіння Словущого. Осіння Пасха: історія свята

Згадування про відновлення храму Воскресіння Христового в Єрусалимі або Воскресіння Словущого — (грец. Ανάμνηση των Εγκαινίων του Ιερού Ναού της Αναστάσεως), Святкується 13 / 26 вересня, в переддень двунадесятого свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього. Це маловідоме свято встановлено на згадку про урочисте освячення у 335 році храму збудованого святим рівноапостольним царем Костянтином Великим […]

26.09.2023

Вечірнє богослужіння пасхальним чином у вінницькому храмі Воскресіння Словущого

Увечері, 25 вересня 2023 року, напередодні престольного свята вінницького храму на честь Воскресіння Словущого, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив вечірнє богослужіння пасхальним чином. Архіпастирю співслужили секретар єпархії, настоятель — протоієрей Валерій Швець, благочинні та клірики міста Вінниці. Нагадаємо, завтра архіпастир звершить Божественну літургію пасхальним чином в цьому ж храмі. Зустріч владики о 8:00. Запрошуємо […]

25.09.2023

Священний Синод затвердив намісника Іллінського чоловічого монастиря міста Вінниці

25 вересня 2023 року, під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, відбулось засідання Священного Синоду Української Православної Церкви. У відповідь на рапорт Преосвященного митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, Священний Синод затвердив архімандрита Аркадія (Сенчуківського) намісником чоловічого монастиря на честь пророка Божого Іллі у місті Вінниця, Вінницької єпархії. Читайте також: Звернення Священного Синоду Української Православної […]

25.09.2023