Віддання свята Пасхи Господньої. Архієрейське богослужіння на честь престольного свята в Стрітенському храмі м. Вінниці

24.05.2023

24 травня 2023 року, в день віддання свята Пасхи Господньої та памʼяті святих рівноапостольних Мефодія і Кирила вчителів словʼянських, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію пасхальним чином в нижньому храмі святих рівноапостольних Мефодія і Кирила, парафії Стрітення Господнього міста Вінниці.

Архіпастирю співслужили: настоятель храму протоієрей Сергій Виговський; благочинний першого міського округу протоієрей Богдан Маліновський; секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан, клірики храму та гості у священному сані. Дияконський чин очолив архідиякон Миколай Кравець.

На Малому вході митрополит Варсонофій з благословіння Предстоятеля УПЦ нагородив клірика храму протоієрея Олександра Тригубу правом носіння митри.

За богослужінням були піднесені особливі молитовні прохання про мир на нашій українській землі; за Святу Церкву Христову, яка на жаль в останній час претерпіває нові гоніння; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Архіпастир попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після літургії зі святого Престолу була піднята свята Плащаниця Спасителя, яка там знаходилась увесь цей період пасхалії. Плащаниця була знову винесена з алтаря та пронесена навколо храму, зі співом пасхального тропаря та канону. На завершення кожен вірянин мав можливість знову вклонитися Святій Плащаниці, тому розгорнутому Євангелію, яке своїм зображенням знову нам нагадує те, якою ціною людство було викуплено від прокляття і вічної смерті.

Насамкінець владика Варсонофій привітав іменинників з днем Ангела: архідиякона Миколая Кравця з днем Тезоіменитства, яке він відзначав у позавчорашній день; ієродиякона Філарета (Олівінського), який у вчорашній день відзначав свій день народження; а також іменинника Кирила Виговського.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Архієрей звершив Всенічне бдіння у столичному храмі Всіх Святих

13 липня 2024 року, напередодні Неділі 3-ї Неділі після Пʼятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння у храмі на честь Всіх Святих міста Києва. Архіпастирю співслужили: благочинний храму протоієрей Віктор Дреботій та клірики парафії.

13.07.2024

У день свята первоверховних апостолів Петра і Павла митрополит Варсонофій звершив літургію

12 липня 2024 року, у день свята на честь святих первоверховних апостолів Петра і Павла, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Андріє-Володимирському храмі міста Києва. Його Високопреосвященству співслужили: благочинний храму протоієрей Павел Білий, клірики парафії та гості у священному сані. За літургією помолились про перемогу і мир в Україні, про позбавлення від […]

12.07.2024

Архіпастир звершив Всенічне бдіння напередодні памʼяті первоверховних апостолів Петра і Павла

11 липня 2024 року, напередодні свята на честь первоверховних апостолів Петра і Павла, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння у соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Архіпастирю співслужили духівник єпархії протоієрей Олексій Мельничук, настоятель собору протоієрей Максим Мельничук та клірики храму. Дияконський чин очолив особистий секретар архієрея архідиякон Філарет (Олівінський). Завтра, у день […]

11.07.2024