Віддання свята Пасхи Господньої. Архієрейське богослужіння на честь престольного свята в Стрітенському храмі м. Вінниці

24.05.2023

24 травня 2023 року, в день віддання свята Пасхи Господньої та памʼяті святих рівноапостольних Мефодія і Кирила вчителів словʼянських, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію пасхальним чином в нижньому храмі святих рівноапостольних Мефодія і Кирила, парафії Стрітення Господнього міста Вінниці.

Архіпастирю співслужили: настоятель храму протоієрей Сергій Виговський; благочинний першого міського округу протоієрей Богдан Маліновський; секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан, клірики храму та гості у священному сані. Дияконський чин очолив архідиякон Миколай Кравець.

На Малому вході митрополит Варсонофій з благословіння Предстоятеля УПЦ нагородив клірика храму протоієрея Олександра Тригубу правом носіння митри.

За богослужінням були піднесені особливі молитовні прохання про мир на нашій українській землі; за Святу Церкву Христову, яка на жаль в останній час претерпіває нові гоніння; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Архіпастир попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після літургії зі святого Престолу була піднята свята Плащаниця Спасителя, яка там знаходилась увесь цей період пасхалії. Плащаниця була знову винесена з алтаря та пронесена навколо храму, зі співом пасхального тропаря та канону. На завершення кожен вірянин мав можливість знову вклонитися Святій Плащаниці, тому розгорнутому Євангелію, яке своїм зображенням знову нам нагадує те, якою ціною людство було викуплено від прокляття і вічної смерті.

Насамкінець владика Варсонофій привітав іменинників з днем Ангела: архідиякона Миколая Кравця з днем Тезоіменитства, яке він відзначав у позавчорашній день; ієродиякона Філарета (Олівінського), який у вчорашній день відзначав свій день народження; а також іменинника Кирила Виговського.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Напередодні недільного дня митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння

10 червня 2023 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в храмі на честь Всіх Святих, на території будівництва Свято-Воскресенського собору міста Києва. Його Високопреосвященству співслужили клірики храму та гості у священному сані. Завтра, на честь престольного свята, архієрей звершить Божественну літургію в цьому ж храмі. Зустріч владики о 9:00.

10.06.2023

Оголошуємо збір пожертв на допомогу постраждалим від підриву дамби на Каховській ГЕС

3 глибоким сумом усі ми дізналися про трагічні наслідки військового злочину, коли підступно було підірвано Каховську ГЕС, що спричинило справжню стихійну катастрофу, розруху та пошкодження тисяч будинків мирного населення херсонців. У зв’язку із цим з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія оголошується збір добровільних пожертв, які найближчим часом будуть спрямовані до єпархіальних управлінь постраждалих регіонів […]

08.06.2023

Відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії

Під головуванням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії Української Православної Церкви. Зібрання відбулось в онлайн форматі. Участь у зборах взяли благочинні Вінницької єпархії, а також секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан. Під час засідання члени ради обговорили актуальні питання з життя парафій єпархії, благочинні прозвітували про стан справ у благочиннях, […]

07.06.2023