Митрополит Варсонофій зустрівся з делегацією Всесвітньої Ради Церков у Києво-Печерській Лаврі

12.05.2023

11 травня 2023 року, під час молитовного стояння у Києво-Печерській Лаврі митрополит Вінницький і Барський Варсонофій зустрівся з Генеральним секретарем Всесвітньої Ради Церков доктором пастором Джері Піллеєм, якого під час відвідин Києво-Печерської Лаври супроводжували модератор Центрального Комітету ВРЦ лютеранський єпископ Гайнріх Бедфорд-Штром, віцемодератор Центрального Комітету Всесвітньої Ради Церков вірменський архієпископ Вікен Айказіан, директор Комісії церков з міжнародних справ Пітер Пров та відповідальний за програму Всесвітньої Ради Церков «Екуменічні відносини, віра і конституція» доктор Васіле Октавіан Міхок.

Делегацію супроводжували священики Української Православної Церкви — співробітники Відділу зовнішніх церковних звʼяків протоієрей Василій Пріц, професор Сергій Бортник та клірик Чернівецько-Буковинської єпархії протоієрей Миколай Попеску.

Під час спілкування митрополит Варсонофій привітав високих гостей зі святом Воскресіння Христового, яке сьогодні відзначає увесь християнський світ, а також подякував представникам Всесвітньої Ради Церков за підтримку України у цей складний час для нашої Держави.

Востаннє представники ВРЦ відвідували оточену Україну в серпні 2022 року, щоб провести низку офіційних зустрічей, вислухати представників церков та державних установ, які займаються релігійними питаннями, і забезпечити участь українських церков у Асамблеї ВРЦ, що проходила в серпні-вересні 2022 року.

Як повідомляє офіційний сайт Всесвітньої Ради Церков, делегація звершує візит до України, «заради розуміння поточної релігійної ситуації в Україні, під час візиту делегація проведе низку офіційних зустрічей з представниками українських церков та інших установ».

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Оголошуємо збір пожертв на допомогу постраждалим від підриву дамби на Каховській ГЕС

3 глибоким сумом усі ми дізналися про трагічні наслідки військового злочину, коли підступно було підірвано Каховську ГЕС, що спричинило справжню стихійну катастрофу, розруху та пошкодження тисяч будинків мирного населення херсонців. У зв’язку із цим з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія оголошується збір добровільних пожертв, які найближчим часом будуть спрямовані до єпархіальних управлінь постраждалих регіонів […]

08.06.2023

Відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії

Під головуванням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії Української Православної Церкви. Зібрання відбулось в онлайн форматі. Участь у зборах взяли благочинні Вінницької єпархії, а також секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан. Під час засідання члени ради обговорили актуальні питання з життя парафій єпархії, благочинні прозвітували про стан справ у благочиннях, […]

07.06.2023

Архієрейське богослужіння у день вшанування Зиновинської ікони Божої Матері в Літинському благочинні

6 червня 2023 року, у день вшанування Зиновинської ікони Божої Матері, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в храмі святих жінок-мироносиць парафії на часть Зиновинської ікони Божої Матері. За Божественною літургією архіпастирю спіслужили секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан, благочинний Літинського округу протоієрей Олег Макар, настоятель храму протоієрей Володимир Кіщук, клірики благочиння та […]

06.06.2023