Вінниччиною пройшла Всеукраїнська Хресна хода за мир та перемогу в Україні

08.05.2023

6-7 травня 2023 року, з благословіння Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, у нашій єпархії пройшла Всеукраїнська хресна хода за мир та перемогу України.

Хресний хід з мощами святих воїнів увечері 6 травня прибув до Свято-Троїцького Браїлівського жіночого монастиря, де їх зустрів керуючий єпархією, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій. В обителі було звершено урочисте Всенічне бдіння та Недільну Божественну літургію, під час яких усі бажаючі могли приклонитися до святинь.

Хресна хода за мир в нашій Державі розпочалась 17 квітня, на другий день Святої Пасхи, за клопотання митрополита Білоцерківського і Богуславського Августина та Синодального відділу у взаємодії із Збройними Силами України та іншими військовими формуваннями.

Священники день за днем відвідували міста та села України із мощами святих воїнів, образом Покрова Пресвятої Богородиці з часткою Її чесної ризи та Благодатним вогнем.

В перші дні ходи було відвідано міста Краматорськ, Дружківка, Костянтинівка, Ізюм, Купʼянськ та Харків, 8 військових підрозділів, в тому числі підрозділ ДСНС, 3 військових шпиталі, де разом із нашими воїнами відбулась спільна молитва. Також в чотирьох різних локаціях було роздано гуманітарну допомогу у вигляді продуктових наборів та засобів гігієни.

Таким чином в перший етап хресна хода пройшла через Дніпропетровську, Донецьку, Харківську, Полтавську, Сумську та Чернігівську області.

Другий етап Всеукраїнської хресної ходи пройшов на Заході України, в єпархіях Рівненської та Луцької областях.

В третій етап святині відвідали Тернопільську єпархію, Почаївську Лавру та Буковину.

Четвертий етап розпочався з храмів Хмельницької єпархії, після якої хресна хода пройшла через Вінниччину. 7 травня хресна хода відвідала Тульчинську єпархію, місто Гайсин, яким і завершився 4-й етап.

Під час проведення миротворчої місії відбувся збір пожертв для потреб ЗСУ, які найближчим часом будуть передані нашим військовим.

«Зараз всі ці єпархії потерпають від незаконних дій влади та рейдерських захоплень храмів, але вірні чада Церкви Христової, в тому числі надихаючись молитвою перед іконою Покрови Богородиці з часткою Її Омофору та ковчегом з мощами 30-ти святих воїнів, з вірою та упованням на волю Божу дякують за все та не зважають на перешкоди на шляху до спасіння», — повідомляють у Військовому відділі.

Дякуємо нашим воїнам, які захищають українську землю він агресора, що зазіхнув на суверенітет та Незалежність України! Молимось, аби Господь зміцнив їх, дав мужність і Свою охорону, а також щоб послав переможний мир і спокій нашій Батьківщині.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Напередодні недільного дня митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння

10 червня 2023 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в храмі на честь Всіх Святих, на території будівництва Свято-Воскресенського собору міста Києва. Його Високопреосвященству співслужили клірики храму та гості у священному сані. Завтра, на честь престольного свята, архієрей звершить Божественну літургію в цьому ж храмі. Зустріч владики о 9:00.

10.06.2023

Оголошуємо збір пожертв на допомогу постраждалим від підриву дамби на Каховській ГЕС

3 глибоким сумом усі ми дізналися про трагічні наслідки військового злочину, коли підступно було підірвано Каховську ГЕС, що спричинило справжню стихійну катастрофу, розруху та пошкодження тисяч будинків мирного населення херсонців. У зв’язку із цим з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія оголошується збір добровільних пожертв, які найближчим часом будуть спрямовані до єпархіальних управлінь постраждалих регіонів […]

08.06.2023

Відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії

Під головуванням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії Української Православної Церкви. Зібрання відбулось в онлайн форматі. Участь у зборах взяли благочинні Вінницької єпархії, а також секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан. Під час засідання члени ради обговорили актуальні питання з життя парафій єпархії, благочинні прозвітували про стан справ у благочиннях, […]

07.06.2023