Багато людей сприймають УПЦ через призму міфів, котрі розповсюджують ЗМІ – архієпископ Білогородський Сильвестр (+ВІДЕО)

20.04.2023

Із соціологічних опитувань щодо конфесійної приналежності українців робляться неправильні висновки, тому що соціологи ставлять знак рівності між симпатіями громадськості та реальними прихожанами. Про це ректор КДАіС архієпископ Білогородський Сильвестр розповів під час відеоконференції з грецькими журналістами. Повідомляє Прес-служба КДА.

За словами владики ректора, українська соціологія, на жаль, є далекою від об’єктивності і часто видає ті результати, які вигідні замовнику.

«‎Ми розуміємо, що коли ЗМІ щоденно публікуватимуть новини про те, які погані представники УПЦ, то буде створена картинка, що ми є в усіх сенсах негативними. І багато людей, які дивляться новини, піддаються впливу, вірять новинним каналам і сприймають нас через призму оцих створених міфів. І звичайно, що на питання, чи є вони симпатиками “ПЦУ” чи УПЦ, вони дадуть відповідь на користь “ПЦУ”, але і далі вони лишатимуться людьми перед телевізорами, а не людьми, які реально стоять у храмі “ПЦУ”».

Також владика звернув увагу на те, що в багатьох храмах є трансляція богослужіння, за допомогою якої можна побачити реальну картину кількості парафіян у храмах УПЦ та “ПЦУ”.

«‎Впевнений, що в тій ситуації, яка розвивається у релігійному полі в Україні, виграють лише вороги України. Ми знаємо євангельську фразу: “Дім, який розділився сам у собі не встоїть”. І очевидно, що деякі сили хочуть максимально розділити Україну зсередини», – зауважив архієпископ Сильвестр.

«Українські журналісти, практично усіх передових каналів просто відмовляються з нами спілкуватися». Владика розповів, що у перші дні протистоянь біля Києво-Печерської Лаври представники УПЦ особисто підходили до журналістів українських каналів і говорили: «Давайте поспілкуємося, ми вам пояснимо нашу позицію». Але навіть якщо це знімалося на камеру, то як правило, у репортажі цього не було.

За словами ієрарха, наразі існує інформаційна блокада питань українського Православ’я і висвітлення цих питань представниками УПЦ.

«Ми бачимо варіант прориву цієї блокади лише через спілкування з журналістами, які знаходяться за межами України», – сказав владика ректор.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Оголошуємо збір пожертв на допомогу постраждалим від підриву дамби на Каховській ГЕС

3 глибоким сумом усі ми дізналися про трагічні наслідки військового злочину, коли підступно було підірвано Каховську ГЕС, що спричинило справжню стихійну катастрофу, розруху та пошкодження тисяч будинків мирного населення херсонців. У зв’язку із цим з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія оголошується збір добровільних пожертв, які найближчим часом будуть спрямовані до єпархіальних управлінь постраждалих регіонів […]

08.06.2023

Відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії

Під головуванням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії Української Православної Церкви. Зібрання відбулось в онлайн форматі. Участь у зборах взяли благочинні Вінницької єпархії, а також секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан. Під час засідання члени ради обговорили актуальні питання з життя парафій єпархії, благочинні прозвітували про стан справ у благочиннях, […]

07.06.2023

Архієрейське богослужіння у день вшанування Зиновинської ікони Божої Матері в Літинському благочинні

6 червня 2023 року, у день вшанування Зиновинської ікони Божої Матері, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в храмі святих жінок-мироносиць парафії на часть Зиновинської ікони Божої Матері. За Божественною літургією архіпастирю спіслужили секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан, благочинний Літинського округу протоієрей Олег Макар, настоятель храму протоієрей Володимир Кіщук, клірики благочиння та […]

06.06.2023