Багато людей сприймають УПЦ через призму міфів, котрі розповсюджують ЗМІ – архієпископ Білогородський Сильвестр (+ВІДЕО)

20.04.2023

Із соціологічних опитувань щодо конфесійної приналежності українців робляться неправильні висновки, тому що соціологи ставлять знак рівності між симпатіями громадськості та реальними прихожанами. Про це ректор КДАіС архієпископ Білогородський Сильвестр розповів під час відеоконференції з грецькими журналістами. Повідомляє Прес-служба КДА.

За словами владики ректора, українська соціологія, на жаль, є далекою від об’єктивності і часто видає ті результати, які вигідні замовнику.

«‎Ми розуміємо, що коли ЗМІ щоденно публікуватимуть новини про те, які погані представники УПЦ, то буде створена картинка, що ми є в усіх сенсах негативними. І багато людей, які дивляться новини, піддаються впливу, вірять новинним каналам і сприймають нас через призму оцих створених міфів. І звичайно, що на питання, чи є вони симпатиками “ПЦУ” чи УПЦ, вони дадуть відповідь на користь “ПЦУ”, але і далі вони лишатимуться людьми перед телевізорами, а не людьми, які реально стоять у храмі “ПЦУ”».

Також владика звернув увагу на те, що в багатьох храмах є трансляція богослужіння, за допомогою якої можна побачити реальну картину кількості парафіян у храмах УПЦ та “ПЦУ”.

«‎Впевнений, що в тій ситуації, яка розвивається у релігійному полі в Україні, виграють лише вороги України. Ми знаємо євангельську фразу: “Дім, який розділився сам у собі не встоїть”. І очевидно, що деякі сили хочуть максимально розділити Україну зсередини», – зауважив архієпископ Сильвестр.

«Українські журналісти, практично усіх передових каналів просто відмовляються з нами спілкуватися». Владика розповів, що у перші дні протистоянь біля Києво-Печерської Лаври представники УПЦ особисто підходили до журналістів українських каналів і говорили: «Давайте поспілкуємося, ми вам пояснимо нашу позицію». Але навіть якщо це знімалося на камеру, то як правило, у репортажі цього не було.

За словами ієрарха, наразі існує інформаційна блокада питань українського Православ’я і висвітлення цих питань представниками УПЦ.

«Ми бачимо варіант прориву цієї блокади лише через спілкування з журналістами, які знаходяться за межами України», – сказав владика ректор.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Чергова замовна брехлива стаття у «33-ому»

16 лютого на сайті газети «33 канал» було опубліковано матеріал Тетяни Квасюк під назвою «Терор матушці влаштували священики УПЦ (МП) та віряни». Нам добре відоме упереджене ставлення цього видання до Української Православної Церкви і, скоріш за все, на чергову порцію наклепу та образ на адресу Вінницької єпархії УПЦ навряд чи хто звернув би зайву увагу, якби не людина, яка розповсюджує очевидну брехню і ницість, з […]

21.02.2024

24 лютого у всіх храмах та монастирях Вінницької єпархії помоляться за загиблих під час війни та звершать молебні за захисників України

24 лютого 2024 року, в другі роковини з початку трагічних подій, повʼязаних з повномасштабною російською військовою агресією проти України, з благословення митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, у всіх храмах та монастирях Вінницької єпархії Української Православної Церкви будуть звершені панахиди за загиблими і померлими під час цієї війни, а також молебні за захисників і захисниць України […]

20.02.2024

Архіпастир відзначив день свого Небесного Покровителя — преподобного Варсонофія Великого

19 лютого 2024 року, у день пам’яті преподобного Варсонофія Великого, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Свято-Троїцькому соборі Браїлівського жіночого монастиря. Архіпастирю співслужили клірики Вінницької єпархії та гості у священному сані. Цього дня, свята Православна Церква вшановує пам’ять преподобного Варсонофія Великого, Небесного Покровителя нашого архіпастиря. Богослужбові піснеспіви виконував сестринський хор під управлінням […]

19.02.2024