Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив освячення мира у Феофанії

13.04.2023

13 квітня 2023 року, у Великий Четвер, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію та чин освячення мира у Свято-Пантелеймонівському жіночому монастирі (Феофанія). Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Предстоятелю співслужив сонм архієреїв Української Православної Церкви та духовенство. З Блаженнішим владикою молились настоятель, сестри і парафіяни монастиря. За богослужінням особливо помолились про мир в Україні та попросили Божої милості українському народу.

За Божественною літургією відбулось освячення мира, вперше у Києві після 110-річної перерви.

Чин мироваріння розпочався ще у Великий Понеділок. Тоді Предстоятель звершив освячення води та окропив заготовлені інгредієнти для мира. Також Блаженніший владика особисто запалив вогонь під казаном, встановленим для мироваріння у церкві Всіх святих у Феофанії. Після цього Предстоятель почав читання Святого Євангелія, яке продовжували архієреї та духовенство до самого завершення мироваріння у Велику Середу.

Вранці у Великий Четвер готове миро урочисто внесли в собор. Під час великого входу ємності перенесли до престолу разом зі Святими Дарами. Саме освячення речовини відбулось після Євхаристійного канону – Блаженніший Митрополит Онуфрій підніс особливу молитву над миром, а потім проспівали тропар П’ятидесятниці.

Мироваріння – це процес виготовлення святого мира, яке використовується у таїнстві Миропомазання. Це таїнство бере свій початок від дня П’ятидесятниці, коли Святий Дух зійшов на апостолів, виливши на них Свої благодатні дари.

В апостольські часи зведення дарів Святого Духа відбувалося через покладення рук апостолів на новоохрещених.  Проте, з часом зростання християнської громади, апостоли та їхні наступники – єпископи вже були не в змозі покладати руки безпосередньо на кожного нового члена Церкви, тому це рукопокладення було замінено помазанням благовонним миром.

У Київській митрополії традиція мироваріння існує з давніх часів. Востаннє воно відбувалося у 1913 році. Ця традиція перервалася спочатку внаслідок Першої світової війни, а потім революції і приходу до влади богоборців. Виготовлення мира у Києві відновлюється у час повної самостійності і незалежності Української Православної Церкви. Таке рішення Собор УПЦ ухвалив 27 травня 2022 року.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

У ДЕНЬ ТЕЗОІМЕНИТСТВА БЛАЖЕННІШОГО МИТРОПОЛИТА ОНУФРІЯ У ВІННИЦЬКІЙ ЄПАРХІЇ ЗВЕРШЕНО ПОДЯЧНИЙ МОЛЕБЕНЬ

25 червня 2026 року, у день пам’яті преподобного Онуфрія Великого та у день тезоіменитства Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, в каплиці при єпархіальному управлінні було звершено подячний молебень за здоров’я Предстоятеля Української Православної Церкви. Богослужіння очолив митрополит Вінницький і Барський Варсонофій. Разом із архіпастирем молились співробітники єпархіального управління. Під час спільної молитви духовенство […]

25.06.2026

ІСТОРІЯ ВІННИЦЬКОЇ ЄПАРХІЇ

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА До 1793 року православні Поділля зазнавали жорстоких гонінь з боку влади Речі Посполитої, яка ставила за мету знищення Православної Церкви на своїй території та тотального окатоличування населення шляхом унії. Після приєднання Правобережжя до складу Росії, 13 квітня 1793 р. на території Мінської, Із’яславської та Брацлавської губерній була створена нова єпархія. 15 травня того […]

24.06.2026

МИТРОПОЛИТ ВАРСОНОФІЙ ЗВЕРШИВ ЛІТУРГІЮ У 3-ю НЕДІЛЮ ПІСЛЯ П’ЯТИДЕСЯТНИЦІ

21 червня 2026 року, у 3-тю Неділю після П’ятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. За богослужінням Його Високопреосвященству співслужили настоятель собору протоієрей Максим Мельничук та клірики храму. Під час Літургії були піднесені особливі молитви за мир в Україні, за збереження життів українських воїнів, дарування перемоги […]

21.06.2026