Представники Мінкульту провели спробу незаконного опломбування храмів Лаври

30.03.2023

30 березня 2023 року Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру відвідала комісія Міністерства культури та інформаційної політики України з метою провести приймання-передавання споруд і будівель монастиря. В Українській Православній Церкві вважають рішення про розірвання договору незаконним та відстоюють свої права у судовому порядку. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ розповідає як у цей день віряни Української Православної Церкви не допустили протиправних дій з боку чиновників Мінкульту.

Вранці у четвер у доступних для молитви храмах Лаври відбувались великопісні богослужіння. Літургію Передосвячених Дарів у Хрестовоздвиженському храмі очолив Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Після 10 години ранку до храму преподобного Агапіта Печерського підійшла комісія Мінкульту. Її очільниця повідомила про намір “почати перевірку”. Біля церкви молились парафіяни обителі, які обурились спробою перешкодити їм проводити молитовне богослужіння. Тому члени комісії спробували вчинити провокацію біля іншого храму, а саме Академічного на честь Різдва Пресвятої Богородиці. Ректор, викладачі та студенти Київської духовної академії і семінарії, а згодом і сотні вірян висловили заперечення такими протизаконними діями. Ректор КДАіС архієпископ Білогородський Сильвестр пояснив чиновниці, чому наразі неможливо здійснювати роботу комісії.

«Ми розуміємо, що зараз це може бути використано для того, щоб цей храм забрати у Київської духовної академії і семінарії, опломбувати і нікого з нас не пускати», – зазначив владика ректор. Він зауважив, що звинувачення у порушенні умов використання будівель не мають ніякого підтвердження, а Мінкульт не надав жодних вагомих документів.

Представники Мінкульту здійснили ще кілька спроб розпочати незаконну діяльність на території Лаври, однак, з часом залишили обитель. Намісник Лаври митрополит Павел подякував вірянам за підтримку монастиря та його насельників. Адвокат монастиря повідомив, що суд почав провадження з приводу незаконного розірвання державним заповідником договору з Києво-Печерською Лаврою. Відповідно до українського законодавства, на час суду заповідник не має права перешкоджати релігійній громаді, а перше засідання заплановане на 26 квітня.

Віряни, які прийшли, щоб помолитися у Лаврі, висловили свою стурбованість повідомленнями у ЗМІ про намір чиновників продовжити свої незаконні провокації 31 березня о 10:00.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

200-ліття Миколаївського храму села Рибченці Хмільницького благочиння

22 травня 2024 року, в день перенесення чесних мощей святителя Миколая Чудотворця, парафіянами храму святителя Миколая села Рибченці Хмільницького благочиння відсвяткували 200-ліття храму. Протягом останніх 33-х років настоятелем храму є найстаріший клірик Хмільницького благочиння – протоієрей Ігор Крученюк. Цього дня він також відзначив 47-річчя священицького служіння. Соборне богослужіння у день престольного свята звершили клірики Хмільницького благочиння. […]

23.05.2024

У Вінницькій єпархії створено паломницьку службу «Живоносне Джерело»

З благословення митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, у Вінницькій єпархії створено паломницьку організацію «Живоносне Джерело», на честь ікони Божої Матері. Паломницька служба була створена 10 травня, у пʼятницю Світлої седмиці, коли свята Православна Церква вшановує образ Пресвятої Богородиці «Живоносне Джерело», саме тому, з благословення архіпастиря, ця організація має таку назву. Паломницький центр, має на меті […]

22.05.2024

Престольне свято староміського Миколаївського храму Вінниці

22 травня 2024 року, у день памʼяті перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая Мирлікійського, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у староміському Миколаївському храмі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: насельник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архімандрит Макарій (Коломієць); благочинний Другого Вінницького міського округу протоієрей Віталій Білявський; настоятель храму протоієрей Роман Макар та клірики міста. На Малому […]

22.05.2024