Представники Мінкульту провели спробу незаконного опломбування храмів Лаври

30.03.2023

30 березня 2023 року Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру відвідала комісія Міністерства культури та інформаційної політики України з метою провести приймання-передавання споруд і будівель монастиря. В Українській Православній Церкві вважають рішення про розірвання договору незаконним та відстоюють свої права у судовому порядку. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ розповідає як у цей день віряни Української Православної Церкви не допустили протиправних дій з боку чиновників Мінкульту.

Вранці у четвер у доступних для молитви храмах Лаври відбувались великопісні богослужіння. Літургію Передосвячених Дарів у Хрестовоздвиженському храмі очолив Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Після 10 години ранку до храму преподобного Агапіта Печерського підійшла комісія Мінкульту. Її очільниця повідомила про намір “почати перевірку”. Біля церкви молились парафіяни обителі, які обурились спробою перешкодити їм проводити молитовне богослужіння. Тому члени комісії спробували вчинити провокацію біля іншого храму, а саме Академічного на честь Різдва Пресвятої Богородиці. Ректор, викладачі та студенти Київської духовної академії і семінарії, а згодом і сотні вірян висловили заперечення такими протизаконними діями. Ректор КДАіС архієпископ Білогородський Сильвестр пояснив чиновниці, чому наразі неможливо здійснювати роботу комісії.

«Ми розуміємо, що зараз це може бути використано для того, щоб цей храм забрати у Київської духовної академії і семінарії, опломбувати і нікого з нас не пускати», – зазначив владика ректор. Він зауважив, що звинувачення у порушенні умов використання будівель не мають ніякого підтвердження, а Мінкульт не надав жодних вагомих документів.

Представники Мінкульту здійснили ще кілька спроб розпочати незаконну діяльність на території Лаври, однак, з часом залишили обитель. Намісник Лаври митрополит Павел подякував вірянам за підтримку монастиря та його насельників. Адвокат монастиря повідомив, що суд почав провадження з приводу незаконного розірвання державним заповідником договору з Києво-Печерською Лаврою. Відповідно до українського законодавства, на час суду заповідник не має права перешкоджати релігійній громаді, а перше засідання заплановане на 26 квітня.

Віряни, які прийшли, щоб помолитися у Лаврі, висловили свою стурбованість повідомленнями у ЗМІ про намір чиновників продовжити свої незаконні провокації 31 березня о 10:00.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

В Літинському благочинні звершено погребіння загиблого воїна Сергія Ліварчука

5 грудня 2023 року, в храмі Вознесіння Господнього села Бруслинівка, кліриками Літинського благочиння було звершено погребіння загиблого Захисника України — воїна Сергія Ліварчука. Чин поховання очолив благочинний Літинського церковного округу протоієрей Олег Макар, настоятель храму протоієрей Михайло Михальчук та духовенство благочиння. Загиблий воїн Сергій народився в селі Бруслинівці 16 вересня 2001 року. Закінчив 9 класів […]

07.12.2023

7 грудня — день памʼяті великомучениці Катерини

Свята великомучениця Катерина була дочкою правителя Александрії Єгипетської Конста під час правління імператора Максиміна. Живучи в столиці – центрі еллінської ученості, Катерина, володарка рідкісної краси і розуму, отримала блискучу освіту, вивчивши твори кращих античних філософів та вчених.  Юнаки з найіменитіших родин імперії шукали руки прекрасної Катерини, але жоден з них не став її обранцем. Вона […]

07.12.2023

Вітальне слово Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія до Дня Збройних Сил України 

Дорогі брати і сестри! Мужнє українське воїнство! Із почуттями щирої подяки та поваги до вашого величного подвигу, сердечно вітаю вас із святом — Днем Збройних Сил України! Щодня ми є свідками вашої жертовної любові до ближніх, вашої відваги та мужності, вашої професійності у справі оборони нашої держави від підступного ворога. Незважаючи на нестерпну спеку і […]

06.12.2023