Представники Мінкульту провели спробу незаконного опломбування храмів Лаври

30.03.2023

30 березня 2023 року Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру відвідала комісія Міністерства культури та інформаційної політики України з метою провести приймання-передавання споруд і будівель монастиря. В Українській Православній Церкві вважають рішення про розірвання договору незаконним та відстоюють свої права у судовому порядку. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ розповідає як у цей день віряни Української Православної Церкви не допустили протиправних дій з боку чиновників Мінкульту.

Вранці у четвер у доступних для молитви храмах Лаври відбувались великопісні богослужіння. Літургію Передосвячених Дарів у Хрестовоздвиженському храмі очолив Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Після 10 години ранку до храму преподобного Агапіта Печерського підійшла комісія Мінкульту. Її очільниця повідомила про намір “почати перевірку”. Біля церкви молились парафіяни обителі, які обурились спробою перешкодити їм проводити молитовне богослужіння. Тому члени комісії спробували вчинити провокацію біля іншого храму, а саме Академічного на честь Різдва Пресвятої Богородиці. Ректор, викладачі та студенти Київської духовної академії і семінарії, а згодом і сотні вірян висловили заперечення такими протизаконними діями. Ректор КДАіС архієпископ Білогородський Сильвестр пояснив чиновниці, чому наразі неможливо здійснювати роботу комісії.

«Ми розуміємо, що зараз це може бути використано для того, щоб цей храм забрати у Київської духовної академії і семінарії, опломбувати і нікого з нас не пускати», – зазначив владика ректор. Він зауважив, що звинувачення у порушенні умов використання будівель не мають ніякого підтвердження, а Мінкульт не надав жодних вагомих документів.

Представники Мінкульту здійснили ще кілька спроб розпочати незаконну діяльність на території Лаври, однак, з часом залишили обитель. Намісник Лаври митрополит Павел подякував вірянам за підтримку монастиря та його насельників. Адвокат монастиря повідомив, що суд почав провадження з приводу незаконного розірвання державним заповідником договору з Києво-Печерською Лаврою. Відповідно до українського законодавства, на час суду заповідник не має права перешкоджати релігійній громаді, а перше засідання заплановане на 26 квітня.

Віряни, які прийшли, щоб помолитися у Лаврі, висловили свою стурбованість повідомленнями у ЗМІ про намір чиновників продовжити свої незаконні провокації 31 березня о 10:00.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Напередодні недільного дня митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння

10 червня 2023 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в храмі на честь Всіх Святих, на території будівництва Свято-Воскресенського собору міста Києва. Його Високопреосвященству співслужили клірики храму та гості у священному сані. Завтра, на честь престольного свята, архієрей звершить Божественну літургію в цьому ж храмі. Зустріч владики о 9:00.

10.06.2023

Оголошуємо збір пожертв на допомогу постраждалим від підриву дамби на Каховській ГЕС

3 глибоким сумом усі ми дізналися про трагічні наслідки військового злочину, коли підступно було підірвано Каховську ГЕС, що спричинило справжню стихійну катастрофу, розруху та пошкодження тисяч будинків мирного населення херсонців. У зв’язку із цим з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія оголошується збір добровільних пожертв, які найближчим часом будуть спрямовані до єпархіальних управлінь постраждалих регіонів […]

08.06.2023

Відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії

Під головуванням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії Української Православної Церкви. Зібрання відбулось в онлайн форматі. Участь у зборах взяли благочинні Вінницької єпархії, а також секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан. Під час засідання члени ради обговорили актуальні питання з життя парафій єпархії, благочинні прозвітували про стан справ у благочиннях, […]

07.06.2023