Патріарх Сербський Порфирій виступив із заявою на підтримку Української Православної Церкви

29.03.2023

28 березня 2023 року на офіційному сайті Сербської Православної Церкви була опублікована заява Предстоятеля Сербської Православної Церкви у зв’язку з останніми подіями навколо Української Православної Церкви загалом і Києво-Печерської Лаври зокрема. Про це повідомляє сайт ВЗЦЗ.

Патріарх Порфирій від імені Архієрейського Синоду Сербської Православної Церкви заявив, що «Українська Православна Церква є, як відомо, єдиною канонічною і законною Православною Церквою в Україні і водночас найбільшою релігійною організацією в цій країні». Сербський Предстоятель підкреслив відмінність УПЦ від ПЦУ, яка «не має навіть найелементарніших атрибутів церковності, визнається лише чотирма Православними Церквами, які за кількістю своїх віруючих становлять дуже малий відсоток у православному всесвіті». Проте, кількість вірян не є суттєвою, оскільки на думку Патріарха Порфирія, Церква або є Церквою, або ні, адже «розчерком пера» не може «нелегальна парасинагога стати Церквою».

«Церква завжди за мир, постійно молиться за мир і робить усе можливе, щоб ворожнечу і ненависть між людьми і народами замінити дружбою і любов’ю» – зауважив Патріарх.

Сербська Православна Церква з «глибоким занепокоєнням, сумом і братерською любов’ю дивиться на “страждання святих” (Одкр. 14, 12; ср. 1, 9) в Україні, а також на тиск, насильство і переслідування, які нинішня українська влада діє проти канонічної Церкви, а відтак і проти більшості власних громадян, враховуючи той факт, що це найбільша релігійна громада в країні». У тексті заяви Патріарх звернув увагу на останні факти силового рейдерського захоплення храмів УПЦ: «Кульмінацією переслідувань в останні дні стало насильницьке захоплення храмів на користь псевдоцерковної розкольницької структури, яка має статус своєрідної «державної Церкви» та неформальної інквізиції».

Патріарх Порфирій висловив стурбованість щодо останніх подій навколо розірвання договору оренди Києво-Печерської Лаври. Сказавши, зокрема, що «рішення нинішнього державного керівництва України про вигнання Митрополита Онуфрія, чернечої братії та духовної академії з Лаври є нічим іншим, як синонімом жахливого державного терору проти Церкви, а також найгрубішого порушення її основних прав, релігійної свободи та свободи совісті в цілому. Поведінка українського державного керівництва свідчить про те, що його справжньою – можливо, кінцевою – метою є стерти історичну пам’ять і всі сліди споконвічного православ’я в Україні, щоб змінити код та історичну ідентичність, яку Церква старанно вибудовувала і зберігала протягом століть, від святого князя Володимира до наших днів», – зауважив Предстоятель СПЦ.

Крім того, у тексті Патріарх запевнив у своїй молитві щодо швидкого встановлення миру в Україні, припинення війни, а також висловив сподівання, що «церкви та релігійні громади, а також інституції та організації, які дбають про мир, справедливість і якийсь порядок у світі, засудять грубе порушення релігійних прав і свобод в Україні».

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Напередодні недільного дня митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння

10 червня 2023 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в храмі на честь Всіх Святих, на території будівництва Свято-Воскресенського собору міста Києва. Його Високопреосвященству співслужили клірики храму та гості у священному сані. Завтра, на честь престольного свята, архієрей звершить Божественну літургію в цьому ж храмі. Зустріч владики о 9:00.

10.06.2023

Оголошуємо збір пожертв на допомогу постраждалим від підриву дамби на Каховській ГЕС

3 глибоким сумом усі ми дізналися про трагічні наслідки військового злочину, коли підступно було підірвано Каховську ГЕС, що спричинило справжню стихійну катастрофу, розруху та пошкодження тисяч будинків мирного населення херсонців. У зв’язку із цим з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія оголошується збір добровільних пожертв, які найближчим часом будуть спрямовані до єпархіальних управлінь постраждалих регіонів […]

08.06.2023

Відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії

Під головуванням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії Української Православної Церкви. Зібрання відбулось в онлайн форматі. Участь у зборах взяли благочинні Вінницької єпархії, а також секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан. Під час засідання члени ради обговорили актуальні питання з життя парафій єпархії, благочинні прозвітували про стан справ у благочиннях, […]

07.06.2023