Грузинський Патріарх Ілія ІІ звернувся до Константинопольського Патріарха Варфоломія щодо ситуації навколо УПЦ

27.03.2023

Католикос-Патріарх всієї Грузії Ілія ІІ направив листа Константинопольському Патріарху Варфоломію з приводу ситуації, яка склалася навколо Української Православної Церкви. Про це повідомляється на офіційному сайті Грузинської Православної Церкви.

Висловивши глибокий біль у зв’язку з російсько-українською війною, Святіший Патріарх зазначив, що «окрім вищезазначеного, ми занепокоєні обставинами, у яких нині перебуває Українська Православна Церква».

Його Святість пояснив своє звернення до Константинопольського Патріарха тим, що «Уряд України, який керує країною в час війни, має власну позицію щодо цього й не бере до уваги глибинні релігійні міркування».

Він нагадав, що «переважна більшість священнослужителів, ієрархів і прихожан Української Православної Церкви виявили відданість своїй країні під час цієї війни, а їхня одностайність також посприяла силі України». На переконання Предстоятеля Грузинської Церкви, те, що є «ті, хто має іншу позицію», «не змінює загальну картину».

«Надзвичайно важливим є і те, що, відповідно до рішення Синоду, Блаженніший Митрополит Онуфрій відокремився від Руської Церкви та зробив деякі кроки для початку переговорів. Також важливим є те, що прагнення цієї Церкви дотримуватися канонічних правил у будь-яких церковних питаннях обумовлена веденням її представниками духовного способу життя, що визнавалося протягом століть і зовсім не обов’язково означає покірність іншій Церкві», — зазначив він.

Патріарх Ілія ІІ звернув увагу на напружену ситуацію навколо Києво-Печерської Лаври та «негаразди й з іншими храмами та монастирями».

«Можна казати напевне, що Українська Православна Церква опинилася в дуже складному становищі з багатьох боків», — наголосив він.

Звертаючись до Патріарха Варфоломія, Католикос-Патріарх всієї Грузії закликав його «якщо це можливо, Ви могли б допомогти зменшити напругу, для чого, на нашу думку, потрібно було б створити умови для мирного співіснування на першому етапі, а згодом зробити мирний крок до взаємного зближення».

«Зараз Православний світ стикається з низкою серйозних викликів, і в цих умовах будь-який позитивний крок був би дуже цінним. Хотів би завершити цей лист словами Святого Апостола Павла: «Прагніть зберігати єдність духу в союзі миру» (Єф. 4: 3). Нехай Господь дарує мир Україні й всьому світу», — йдеться насамкінець у зверненні.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Напередодні недільного дня митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння

10 червня 2023 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в храмі на честь Всіх Святих, на території будівництва Свято-Воскресенського собору міста Києва. Його Високопреосвященству співслужили клірики храму та гості у священному сані. Завтра, на честь престольного свята, архієрей звершить Божественну літургію в цьому ж храмі. Зустріч владики о 9:00.

10.06.2023

Оголошуємо збір пожертв на допомогу постраждалим від підриву дамби на Каховській ГЕС

3 глибоким сумом усі ми дізналися про трагічні наслідки військового злочину, коли підступно було підірвано Каховську ГЕС, що спричинило справжню стихійну катастрофу, розруху та пошкодження тисяч будинків мирного населення херсонців. У зв’язку із цим з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія оголошується збір добровільних пожертв, які найближчим часом будуть спрямовані до єпархіальних управлінь постраждалих регіонів […]

08.06.2023

Відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії

Під головуванням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії Української Православної Церкви. Зібрання відбулось в онлайн форматі. Участь у зборах взяли благочинні Вінницької єпархії, а також секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан. Під час засідання члени ради обговорили актуальні питання з життя парафій єпархії, благочинні прозвітували про стан справ у благочиннях, […]

07.06.2023