Грузинський Патріарх Ілія ІІ звернувся до Константинопольського Патріарха Варфоломія щодо ситуації навколо УПЦ

27.03.2023

Католикос-Патріарх всієї Грузії Ілія ІІ направив листа Константинопольському Патріарху Варфоломію з приводу ситуації, яка склалася навколо Української Православної Церкви. Про це повідомляється на офіційному сайті Грузинської Православної Церкви.

Висловивши глибокий біль у зв’язку з російсько-українською війною, Святіший Патріарх зазначив, що «окрім вищезазначеного, ми занепокоєні обставинами, у яких нині перебуває Українська Православна Церква».

Його Святість пояснив своє звернення до Константинопольського Патріарха тим, що «Уряд України, який керує країною в час війни, має власну позицію щодо цього й не бере до уваги глибинні релігійні міркування».

Він нагадав, що «переважна більшість священнослужителів, ієрархів і прихожан Української Православної Церкви виявили відданість своїй країні під час цієї війни, а їхня одностайність також посприяла силі України». На переконання Предстоятеля Грузинської Церкви, те, що є «ті, хто має іншу позицію», «не змінює загальну картину».

«Надзвичайно важливим є і те, що, відповідно до рішення Синоду, Блаженніший Митрополит Онуфрій відокремився від Руської Церкви та зробив деякі кроки для початку переговорів. Також важливим є те, що прагнення цієї Церкви дотримуватися канонічних правил у будь-яких церковних питаннях обумовлена веденням її представниками духовного способу життя, що визнавалося протягом століть і зовсім не обов’язково означає покірність іншій Церкві», — зазначив він.

Патріарх Ілія ІІ звернув увагу на напружену ситуацію навколо Києво-Печерської Лаври та «негаразди й з іншими храмами та монастирями».

«Можна казати напевне, що Українська Православна Церква опинилася в дуже складному становищі з багатьох боків», — наголосив він.

Звертаючись до Патріарха Варфоломія, Католикос-Патріарх всієї Грузії закликав його «якщо це можливо, Ви могли б допомогти зменшити напругу, для чого, на нашу думку, потрібно було б створити умови для мирного співіснування на першому етапі, а згодом зробити мирний крок до взаємного зближення».

«Зараз Православний світ стикається з низкою серйозних викликів, і в цих умовах будь-який позитивний крок був би дуже цінним. Хотів би завершити цей лист словами Святого Апостола Павла: «Прагніть зберігати єдність духу в союзі миру» (Єф. 4: 3). Нехай Господь дарує мир Україні й всьому світу», — йдеться насамкінець у зверненні.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

200-ліття Миколаївського храму села Рибченці Хмільницького благочиння

22 травня 2024 року, в день перенесення чесних мощей святителя Миколая Чудотворця, парафіянами храму святителя Миколая села Рибченці Хмільницького благочиння відсвяткували 200-ліття храму. Протягом останніх 33-х років настоятелем храму є найстаріший клірик Хмільницького благочиння – протоієрей Ігор Крученюк. Цього дня він також відзначив 47-річчя священицького служіння. Соборне богослужіння у день престольного свята звершили клірики Хмільницького благочиння. […]

23.05.2024

У Вінницькій єпархії створено паломницьку службу «Живоносне Джерело»

З благословення митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, у Вінницькій єпархії створено паломницьку організацію «Живоносне Джерело», на честь ікони Божої Матері. Паломницька служба була створена 10 травня, у пʼятницю Світлої седмиці, коли свята Православна Церква вшановує образ Пресвятої Богородиці «Живоносне Джерело», саме тому, з благословення архіпастиря, ця організація має таку назву. Паломницький центр, має на меті […]

22.05.2024

Престольне свято староміського Миколаївського храму Вінниці

22 травня 2024 року, у день памʼяті перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая Мирлікійського, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у староміському Миколаївському храмі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: насельник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архімандрит Макарій (Коломієць); благочинний Другого Вінницького міського округу протоієрей Віталій Білявський; настоятель храму протоієрей Роман Макар та клірики міста. На Малому […]

22.05.2024