Грузинський Патріарх Ілія ІІ звернувся до Константинопольського Патріарха Варфоломія щодо ситуації навколо УПЦ

27.03.2023

Католикос-Патріарх всієї Грузії Ілія ІІ направив листа Константинопольському Патріарху Варфоломію з приводу ситуації, яка склалася навколо Української Православної Церкви. Про це повідомляється на офіційному сайті Грузинської Православної Церкви.

Висловивши глибокий біль у зв’язку з російсько-українською війною, Святіший Патріарх зазначив, що «окрім вищезазначеного, ми занепокоєні обставинами, у яких нині перебуває Українська Православна Церква».

Його Святість пояснив своє звернення до Константинопольського Патріарха тим, що «Уряд України, який керує країною в час війни, має власну позицію щодо цього й не бере до уваги глибинні релігійні міркування».

Він нагадав, що «переважна більшість священнослужителів, ієрархів і прихожан Української Православної Церкви виявили відданість своїй країні під час цієї війни, а їхня одностайність також посприяла силі України». На переконання Предстоятеля Грузинської Церкви, те, що є «ті, хто має іншу позицію», «не змінює загальну картину».

«Надзвичайно важливим є і те, що, відповідно до рішення Синоду, Блаженніший Митрополит Онуфрій відокремився від Руської Церкви та зробив деякі кроки для початку переговорів. Також важливим є те, що прагнення цієї Церкви дотримуватися канонічних правил у будь-яких церковних питаннях обумовлена веденням її представниками духовного способу життя, що визнавалося протягом століть і зовсім не обов’язково означає покірність іншій Церкві», — зазначив він.

Патріарх Ілія ІІ звернув увагу на напружену ситуацію навколо Києво-Печерської Лаври та «негаразди й з іншими храмами та монастирями».

«Можна казати напевне, що Українська Православна Церква опинилася в дуже складному становищі з багатьох боків», — наголосив він.

Звертаючись до Патріарха Варфоломія, Католикос-Патріарх всієї Грузії закликав його «якщо це можливо, Ви могли б допомогти зменшити напругу, для чого, на нашу думку, потрібно було б створити умови для мирного співіснування на першому етапі, а згодом зробити мирний крок до взаємного зближення».

«Зараз Православний світ стикається з низкою серйозних викликів, і в цих умовах будь-який позитивний крок був би дуже цінним. Хотів би завершити цей лист словами Святого Апостола Павла: «Прагніть зберігати єдність духу в союзі миру» (Єф. 4: 3). Нехай Господь дарує мир Україні й всьому світу», — йдеться насамкінець у зверненні.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Недільна літургія в храмі апостола Андрія Первозванного міста Вінниці

3 грудня 2023 року, в 26-у Неділію після Пʼятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в храмі апостола Андрія Первозванного міста Вінниці. За богослужінням архіпастирю співслужили настоятель храму протоієрей Віталій Гречко, голова служби протоколу архідиякон Миколай Кравець та завідувач канцелярією єпархіального управління ієродиякон Філарет (Олівінський). На Малому вході з благословення Предстоятеля УПЦ, митрополит […]

03.12.2023

Духовенство Вінницького району придбали та передали генератор для потреб військових ЗСУ

Духовенство Вінницького районного благочиння, а також небайдужі віряни зібрали кошти і придбали інвенторний генератор для наших захисників. Цими днями, благочинний Вінницького районного округу протоієрей Миколай Строк, зустрівся з одним із наших парафіян, який також захищає нашу країну на Херсонщині та передав генератор для потреб військових на передову. Молимось за перемогу та мир в нашій Українській […]

03.12.2023

Архіпастир звершив Всенічне бдіння в храмі апостола Андрія Первозванного міста Вінниці

2 грудня 2023 року, напередодні 26-ї Неділі після Пʼятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в храмі апостола Андрія Первозванного міста Вінниці. Разом з владикою за богослужінням молились настоятель храму протоієрей Віталій Гречко, голова служби протоколу архідиякон Миколай Кравець та завідувач канцелярією єпархіального управління ієродиякон Філарет (Олівінський). Нагадаємо, завтра митрополит Варсонофій звершить недільну […]

02.12.2023