У Болгарській Православній Церкві виступили на підтримку Києво-Печерської Лаври

26.03.2023

Єпископи та ігумени Болгарської Православної Церкви виступили на підтримку братії Києво-Печерської Лаври, які зазнають утисків з боку української влади. Звернення опубліковано на сторінці Facebook Відінської митрополії Болгарської Православної Церкви.

У Болгарській Церкві висловили стурбованість рішенням керівництва Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» про те, що ченці мають залишити святу обитель до 29 березня 2023 року.

«Києво-Печерська Лавра – перший монастир Київської Русі, заснований у XI столітті першими подвижниками давньоруського чернецтва – преподобними Антонієм та Феодосієм Печерськими», – зазначили у зверненні й додали «за останні тридцять років, ціною неймовірних зусиль, духовенство обителі за допомогою православного народу України, а також паломників з усього православного світу звели святу обитель буквально з розрухи та запустіння».

Як йдеться у документі далі, удар по обителі – це удар по найчисленнішій конфесії України, «удар по православному українському народу та всій Православній Церкві, удар по живому тілу Христа».

У Болгарській Церкві висловили повну підтримку ченцям Києво-Печерської Лаври та звернулися до влади України, попросивши їх не втручатися у церковні справи.

«Звертаємося до державної влади України із закликом не втручатися у церковні справи, дотримуватись принципу відокремленості держави від Церкви. Ми закликаємо зберегти Києво-Печерську Лавру в її єдиному та унікальному призначенні як місце для богослужіння та проживання ченців канонічної Церкви», – сказано у зверненні.

«Сьогодні у Києво-Печерській Лаврі живуть понад 200 ченців та послушників. Це священнослужителі, які самовідданою працею та за підтримки богомольного народу за останні тридцять років спорудили святу обитель та безліч храмів у ній з руїн, успадкованих від атеїстичного режиму. Вони не повинні бути позбавлені своєї обителі покаяння та молитви. Їхні молитви є опорою для всіх нас у тяжких випробуваннях. У Лаврі знаходяться Київська духовна академія та семінарія, в якій навчається безліч студентів та семінаристів. Це майбутні клірики та служителі Церкви. Їх не варто позбавляти права на освіту. Києво-Печерська Лавра – благословенний скарб для мільйонів віруючих з усього Православного світу», – підсумували у зверненні.

У Болгарській Православній Церкві підкреслили, що моляться за збереження Святої обителі та теперішнього монашеського братерства і духовного життя в ній.

Звернення підписали:

єпископ Костянтийський Михайло, настоятель Чекотинського монастиря з братією;
архімандрит Іоанн, настоятель Правеського монастиря святого Феодора Тірона з братією;
архімандрит Назарій, настоятель монастиря Святої Трійці в Апрілці з братією;
архімандрит Іоанн, настоятель Чипровського монастиря святого Іоанна Рильського;
архімандрит Ніфонт, настоятель Лопушанського монастиря святого Іоанна Предтечі;
священноінок Еміл Якимов, настоятель монастиря Святої Трійці в Етрполі;
монахиня Кассіана, настоятелька Враченського монастиря святих Сорока мучеників із сестрами.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Чергова замовна брехлива стаття у «33-ому»

16 лютого на сайті газети «33 канал» було опубліковано матеріал Тетяни Квасюк під назвою «Терор матушці влаштували священики УПЦ (МП) та віряни». Нам добре відоме упереджене ставлення цього видання до Української Православної Церкви і, скоріш за все, на чергову порцію наклепу та образ на адресу Вінницької єпархії УПЦ навряд чи хто звернув би зайву увагу, якби не людина, яка розповсюджує очевидну брехню і ницість, з […]

21.02.2024

24 лютого у всіх храмах та монастирях Вінницької єпархії помоляться за загиблих під час війни та звершать молебні за захисників України

24 лютого 2024 року, в другі роковини з початку трагічних подій, повʼязаних з повномасштабною російською військовою агресією проти України, з благословення митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, у всіх храмах та монастирях Вінницької єпархії Української Православної Церкви будуть звершені панахиди за загиблими і померлими під час цієї війни, а також молебні за захисників і захисниць України […]

20.02.2024

Архіпастир відзначив день свого Небесного Покровителя — преподобного Варсонофія Великого

19 лютого 2024 року, у день пам’яті преподобного Варсонофія Великого, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Свято-Троїцькому соборі Браїлівського жіночого монастиря. Архіпастирю співслужили клірики Вінницької єпархії та гості у священному сані. Цього дня, свята Православна Церква вшановує пам’ять преподобного Варсонофія Великого, Небесного Покровителя нашого архіпастиря. Богослужбові піснеспіви виконував сестринський хор під управлінням […]

19.02.2024