У Болгарській Православній Церкві виступили на підтримку Києво-Печерської Лаври

26.03.2023

Єпископи та ігумени Болгарської Православної Церкви виступили на підтримку братії Києво-Печерської Лаври, які зазнають утисків з боку української влади. Звернення опубліковано на сторінці Facebook Відінської митрополії Болгарської Православної Церкви.

У Болгарській Церкві висловили стурбованість рішенням керівництва Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» про те, що ченці мають залишити святу обитель до 29 березня 2023 року.

«Києво-Печерська Лавра – перший монастир Київської Русі, заснований у XI столітті першими подвижниками давньоруського чернецтва – преподобними Антонієм та Феодосієм Печерськими», – зазначили у зверненні й додали «за останні тридцять років, ціною неймовірних зусиль, духовенство обителі за допомогою православного народу України, а також паломників з усього православного світу звели святу обитель буквально з розрухи та запустіння».

Як йдеться у документі далі, удар по обителі – це удар по найчисленнішій конфесії України, «удар по православному українському народу та всій Православній Церкві, удар по живому тілу Христа».

У Болгарській Церкві висловили повну підтримку ченцям Києво-Печерської Лаври та звернулися до влади України, попросивши їх не втручатися у церковні справи.

«Звертаємося до державної влади України із закликом не втручатися у церковні справи, дотримуватись принципу відокремленості держави від Церкви. Ми закликаємо зберегти Києво-Печерську Лавру в її єдиному та унікальному призначенні як місце для богослужіння та проживання ченців канонічної Церкви», – сказано у зверненні.

«Сьогодні у Києво-Печерській Лаврі живуть понад 200 ченців та послушників. Це священнослужителі, які самовідданою працею та за підтримки богомольного народу за останні тридцять років спорудили святу обитель та безліч храмів у ній з руїн, успадкованих від атеїстичного режиму. Вони не повинні бути позбавлені своєї обителі покаяння та молитви. Їхні молитви є опорою для всіх нас у тяжких випробуваннях. У Лаврі знаходяться Київська духовна академія та семінарія, в якій навчається безліч студентів та семінаристів. Це майбутні клірики та служителі Церкви. Їх не варто позбавляти права на освіту. Києво-Печерська Лавра – благословенний скарб для мільйонів віруючих з усього Православного світу», – підсумували у зверненні.

У Болгарській Православній Церкві підкреслили, що моляться за збереження Святої обителі та теперішнього монашеського братерства і духовного життя в ній.

Звернення підписали:

єпископ Костянтийський Михайло, настоятель Чекотинського монастиря з братією;
архімандрит Іоанн, настоятель Правеського монастиря святого Феодора Тірона з братією;
архімандрит Назарій, настоятель монастиря Святої Трійці в Апрілці з братією;
архімандрит Іоанн, настоятель Чипровського монастиря святого Іоанна Рильського;
архімандрит Ніфонт, настоятель Лопушанського монастиря святого Іоанна Предтечі;
священноінок Еміл Якимов, настоятель монастиря Святої Трійці в Етрполі;
монахиня Кассіана, настоятелька Враченського монастиря святих Сорока мучеників із сестрами.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Напередодні недільного дня митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння

10 червня 2023 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в храмі на честь Всіх Святих, на території будівництва Свято-Воскресенського собору міста Києва. Його Високопреосвященству співслужили клірики храму та гості у священному сані. Завтра, на честь престольного свята, архієрей звершить Божественну літургію в цьому ж храмі. Зустріч владики о 9:00.

10.06.2023

Оголошуємо збір пожертв на допомогу постраждалим від підриву дамби на Каховській ГЕС

3 глибоким сумом усі ми дізналися про трагічні наслідки військового злочину, коли підступно було підірвано Каховську ГЕС, що спричинило справжню стихійну катастрофу, розруху та пошкодження тисяч будинків мирного населення херсонців. У зв’язку із цим з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія оголошується збір добровільних пожертв, які найближчим часом будуть спрямовані до єпархіальних управлінь постраждалих регіонів […]

08.06.2023

Відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії

Під головуванням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії Української Православної Церкви. Зібрання відбулось в онлайн форматі. Участь у зборах взяли благочинні Вінницької єпархії, а також секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан. Під час засідання члени ради обговорили актуальні питання з життя парафій єпархії, благочинні прозвітували про стан справ у благочиннях, […]

07.06.2023