В Неділю Хрестопоклонну митрополит Варсонофій звершив літургію та священицьку хіротонію

19.03.2023

19 березня 2023 року, в Хрестопоклонну Неділю, 3-тю Святої Чотиридесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в храмі на честь Богоявлення Господнього, Хрестовоздвиженської парафії міста Вінниці.

Його Високопреосвященству співслужили: благочинний першого міського округу прот. Богдан Маліновський, настоятель храму прот. Миколай Давидовський, прот. Олексій Мельничук та секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан. Дияконський чин звершили архідиякон Миколай Кравець та ієродиякон Філарет (Олівінський).

Після читання Євангельського уривку, митрополит Варсонофій звернувся до парафіян зі словом проповіді.

У молитві після сугубої єктенії були піднесені особливі молитовні прохання про мир на українській землі; за Святу Православну Церкву, яка сьогодні знову потерпає утиски; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Архіпастир попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після Херувимської пісні митрополит Варсонофій звершив священицьку хіротонію над кліриком Хрестовоздвиженського храму дияконом Едесієм Арустамяном.

Слід відзначити, що майже усі присутні цього дня в храмі парафіяни приступили до Таїнств Покаяння та Святого Причастя.

Після богослужіння був звершений чин поклоніння Животворящому Древу Хреста Господнього. Також архієрей нагородив церковними відзнаками благодійників та багаторічних трудівників Хрестовоздвиженського храму.

Насамкінець архіпастир привітав настоятеля, протоієрея Миколая парафіян храму з Хрестопоклонною Неділею, а нововисвяченого священика Едесія з ієрейською хіротонією. Насамкінець було зроблене спільне фото.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

В Літинському благочинні звершено погребіння загиблого воїна Сергія Ліварчука

5 грудня 2023 року, в храмі Вознесіння Господнього села Бруслинівка, кліриками Літинського благочиння було звершено погребіння загиблого Захисника України — воїна Сергія Ліварчука. Чин поховання очолив благочинний Літинського церковного округу протоієрей Олег Макар, настоятель храму протоієрей Михайло Михальчук та духовенство благочиння. Загиблий воїн Сергій народився в селі Бруслинівці 16 вересня 2001 року. Закінчив 9 класів […]

07.12.2023

7 грудня — день памʼяті великомучениці Катерини

Свята великомучениця Катерина була дочкою правителя Александрії Єгипетської Конста під час правління імператора Максиміна. Живучи в столиці – центрі еллінської ученості, Катерина, володарка рідкісної краси і розуму, отримала блискучу освіту, вивчивши твори кращих античних філософів та вчених.  Юнаки з найіменитіших родин імперії шукали руки прекрасної Катерини, але жоден з них не став її обранцем. Вона […]

07.12.2023

Вітальне слово Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія до Дня Збройних Сил України 

Дорогі брати і сестри! Мужнє українське воїнство! Із почуттями щирої подяки та поваги до вашого величного подвигу, сердечно вітаю вас із святом — Днем Збройних Сил України! Щодня ми є свідками вашої жертовної любові до ближніх, вашої відваги та мужності, вашої професійності у справі оборони нашої держави від підступного ворога. Незважаючи на нестерпну спеку і […]

06.12.2023