Всесвітня рада церков висловила занепокоєння становищем навколо Києво-Печерської Лаври та знову закликала до миру 

17.03.2023

Генеральний секретар Всесвітньої ради церков (ВРЦ) пастор Джеррі Піллей висловив занепокоєння та смуток з приводу дій проти Української Православної Церкви, вчинюваних у той час, коли відбувається російське вторгнення до України. Про це повідомляється на сайті ВРЦ.

«На жаль, такі дії – включно з діями відносно чернечої громади УПЦ, яка проживає в стародавній Успенській Києво-Печерській Лаврі, – спрямовані, схоже, проти самої Церкви, – сказав Генеральний секретар Всесвітньої ради церков. – Дії, які вчиняються проти УПЦ, судячи з усього, дійсно підіймають серйозні питання стосовно дотримання свободи віросповідання та переконань».

Піллей також відзначив, що хоча ВРЦ засудила російське вторгнення до суверенної держави Україна, вона водночас наголошує на важливості захисту присутності й свідчення Церкви, де б вона не знаходилася.

«ВРЦ пильно стежитиме за цим становищем і реагуватиме належним чином відповідно до засад міжнародного права прав людини та захисту свободи віросповідання, – заявив він. – Водночас ВРЦ продовжує заохочувати діалог заради миру, у тому числі між церквами-членами ВРЦ та її екуменічними партнерами в Росії, Україні й по всьому світу».

Генеральний секретар ВРЦ висловив своє переконання в тому, що християнські лідери можуть і повинні «приносити світло, надію та зцілення в цих трагічних обставинах», і заявив про намір скликати в найближчому майбутньому «круглий стіл за участі церковних лідерів з відповідних країн».

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Всенічне бдіння напередодні недільного дня в Браїлівській обителі

23 вересня 2023 року, напередодні 16-ї Неділі після П’ятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в Троїцькому кафедральному соборі Браїлівського жіночого монастиря. Архіпастирю співслужили клірики Браїлівської обителі. За відправою також молилась настоятелька Браїлівського монастиря ігуменя Антонія (Стеценко), настоятелька Архангело-Михайлівського Одеського жіночого монастиря ігуменя Серафима (Шевчик), сестри, парафіяни та паломники святої обителі. Нагадаємо, завтра […]

23.09.2023

У Вознесенському храмі Уланова вшанували памʼять святителя Феодосія Чернігівського

22 вересня 2023 року, в день пам’яті святителя Феодосія архієпископа Чернігівського, в храмі Вознесіння Господнього села Уланів Хмільницького району відбулося святкове богослужіння на честь престольного свята. З благословення митрополита Вінницького і Барського Варсонофія богослужіння очолив благочинний Хмільницького округу — протоієрей Олексій Бачинський, якому співслужили настоятель храму — протоієрей Ярослав Микитин та клірики благочиння. Після Божественної […]

23.09.2023

В Літинському благочинні звершили погребіння загиблого воїна Юрія Попика

20 вересня 2023 року, священики Літинського церковного округу звершили чин похорону жителя села Кожухів, загиблого Захисника України — воїна Попика Юрія Григоровича. З благословення митрополита Варсонофія чин погребіння звершив благочинний Літинського округу — протоієрей Олег Макар та клірики благочиння. Воїн Юрій Попик загинув під час виконання бойового завдання, мужньо захищаючи кордони та Незалежність України на […]

22.09.2023