Всесвітня рада церков висловила занепокоєння становищем навколо Києво-Печерської Лаври та знову закликала до миру 

17.03.2023

Генеральний секретар Всесвітньої ради церков (ВРЦ) пастор Джеррі Піллей висловив занепокоєння та смуток з приводу дій проти Української Православної Церкви, вчинюваних у той час, коли відбувається російське вторгнення до України. Про це повідомляється на сайті ВРЦ.

«На жаль, такі дії – включно з діями відносно чернечої громади УПЦ, яка проживає в стародавній Успенській Києво-Печерській Лаврі, – спрямовані, схоже, проти самої Церкви, – сказав Генеральний секретар Всесвітньої ради церков. – Дії, які вчиняються проти УПЦ, судячи з усього, дійсно підіймають серйозні питання стосовно дотримання свободи віросповідання та переконань».

Піллей також відзначив, що хоча ВРЦ засудила російське вторгнення до суверенної держави Україна, вона водночас наголошує на важливості захисту присутності й свідчення Церкви, де б вона не знаходилася.

«ВРЦ пильно стежитиме за цим становищем і реагуватиме належним чином відповідно до засад міжнародного права прав людини та захисту свободи віросповідання, – заявив він. – Водночас ВРЦ продовжує заохочувати діалог заради миру, у тому числі між церквами-членами ВРЦ та її екуменічними партнерами в Росії, Україні й по всьому світу».

Генеральний секретар ВРЦ висловив своє переконання в тому, що християнські лідери можуть і повинні «приносити світло, надію та зцілення в цих трагічних обставинах», і заявив про намір скликати в найближчому майбутньому «круглий стіл за участі церковних лідерів з відповідних країн».

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Маріїне стояння. Митрополит Варсонофій звершив утреню з читанням Великого канону прп. Андрія Критського

Увечері, 29 березня 2023 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив утреню четверга 5-ї седмиці Великого посту з читанням Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського, в нижньому Антоніє-Феодосіївському храмі Браїлівського жіночого монастиря. Архіпастирю співслужили клірики обителі. За богослужіням молились: ігуменя Антонія, сестри та парафіяни Браїлівської обителі. Нагадаємо, завтра митрополит Варсонофій звершить Літургію Передосвячених Дарів в […]

29.03.2023

Літургія Передосвячених Дарів в Калинівському благочинні

29 березня 2023 року, в середу 5-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію Передосвячених Дарів в храмі святої Параскеви Сербської міста Калинівка. Його Високопреосвященству співслужили: благочинний Калинівського церковного округу протоієрей Володимир Розман; секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан та клірики благочиння. Цього дня духовенство Калинівського благочиння приступили до загальної сповіді […]

29.03.2023

Архієпископ Севастійський Феодосій: Ми засуджуємо систематичні переслідування УПЦ

27 березня 2023 року, під час ранкового прийому однієї церковної делегації, ієрарх Єрусалимського Патріархату архієпископ Севастійський Феодосій висловив засудження останніх подій в Україні навколо Української Православної Церкви, про що повідомляється на Facebook-сторінці «Голос Православної Церкви з Єрусалиму». Зокрема, архієпископ Феодосій заявив: «ми висловлюємо наше засудження та неприйняття систематичного переслідування та нападів на Українську Православну Церкву». […]

29.03.2023