Всесвітня рада церков висловила занепокоєння становищем навколо Києво-Печерської Лаври та знову закликала до миру 

17.03.2023

Генеральний секретар Всесвітньої ради церков (ВРЦ) пастор Джеррі Піллей висловив занепокоєння та смуток з приводу дій проти Української Православної Церкви, вчинюваних у той час, коли відбувається російське вторгнення до України. Про це повідомляється на сайті ВРЦ.

«На жаль, такі дії – включно з діями відносно чернечої громади УПЦ, яка проживає в стародавній Успенській Києво-Печерській Лаврі, – спрямовані, схоже, проти самої Церкви, – сказав Генеральний секретар Всесвітньої ради церков. – Дії, які вчиняються проти УПЦ, судячи з усього, дійсно підіймають серйозні питання стосовно дотримання свободи віросповідання та переконань».

Піллей також відзначив, що хоча ВРЦ засудила російське вторгнення до суверенної держави Україна, вона водночас наголошує на важливості захисту присутності й свідчення Церкви, де б вона не знаходилася.

«ВРЦ пильно стежитиме за цим становищем і реагуватиме належним чином відповідно до засад міжнародного права прав людини та захисту свободи віросповідання, – заявив він. – Водночас ВРЦ продовжує заохочувати діалог заради миру, у тому числі між церквами-членами ВРЦ та її екуменічними партнерами в Росії, Україні й по всьому світу».

Генеральний секретар ВРЦ висловив своє переконання в тому, що християнські лідери можуть і повинні «приносити світло, надію та зцілення в цих трагічних обставинах», і заявив про намір скликати в найближчому майбутньому «круглий стіл за участі церковних лідерів з відповідних країн».

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Недільна літургія та освячення хрестів в Іллінському монастирі міста Вінниці

26 травня 2024 року, у 4-у Неділю після Пасхи, про розслабленного, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію та освячення накупольних хрестів в Іллінському чоловічому монастирі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: секретар єпархії протоієрей Андрій Балан, благочинний у справах монастирів архімандрит Єнох (Торак), намісник обителі архімандрит Аркадій (Сенчуківський), клірики монастиря та гості у священному сані. […]

26.05.2024

Клірики Жмеринського благочиння провели в останню дорогу загиблого воїна Дениса Брика

25 травня 2024 року у соборі святого Олександра міста Жмеринки було звершено чин відспівування 29-річного воїна Дениса Брика. Денис – випускник ліцею №3, закінчив Жмеринське ВПУ, працював на залізниці провідником, а згодом – на елеваторі «Кусто Агро». В січні 2023 року став на захист рідної держави і разом з побратимами 118 ОМБР захищав нашу свободу […]

26.05.2024

У Хмільнику звершено відспівування загиблого воїна Віктора Хомюка

23 травня 2024 року, у храмі Різдва Пресвятої Богородиці міста Хмільник, було звершено чин погребіння загиблого Захисника України – воїна Хомюка Віктора (Віталія) Вікторовича, 1976 року народження. Чин погребіння звершив благочинний Хмільницького округу протоієрей Олексій Бачинський, у співслужінні кліриків благочиння. Життя воїна обірвалося 21 травня 2024 року внаслідок важкого поранення під час вибуху, отриманого 8 […]

26.05.2024