Протоієрей Миколай Данилевич спростував неправдиву інформацію про діяльність парафій УПЦ закордоном

04.03.2023

Заступник Голови відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич спростував «неправдиву і неперевірену інформацію та безпідставні звинувачення щодо діяльності УПЦ закордоном», опубліковані на сайті інформаційного агентства «Главком» 2 березня 2023 року. Про це повідомляє сайт ВЗЦЗ. 

«В статті («Спецоперація «Українська церква в Європі. Що задумала Москва?» — ред.) викладаються як власні думки автора, так і посилання на анонімні джерела в правоохоронних органах, які нібито надали редакції видання «Главком» інформацію та коментарі», — зазначив священник.

Він нагадав, що «на виконання рішення Помісного Собору УПЦ від 27.05.2022 року, УПЦ здійснює закордонну місію, з метою звершення духовної опіки серед православних українців, що є вірними УПЦ, задля збереження ними своєї віри, культури, мови та православної ідентичності».

За його словами, війна РФ проти України поставила перед УПЦ нові пастирські виклики, зокрема, опікуватися тими українцями, які змушені були виїхати за кордон, саме на їх прохання й відкриваються закордонні парафії. Протоієрей Миколай підкреслив, що Українська Православна Церква веде свою закордонну місію абсолютно самостійно.

Заступник Голови ВЗЦЗ відкинув усі звинувачення в проповідуванні так званого «русскаго мира», зазначивши: «жодного «руского міра» ми там не проповідуємо, а збираємо українців, служимо нашим людям, допомагаємо їм».

Він навів приклад священника, який виїхав з окупованого Херсону, протоієрея Димитрія Дзядевича, який зараз служить у Берліні. У своєму інтерв’ю отець Димитрій розповідав про життя православних українців так: «Наша громада – ковток свіжого повітря на чужині». «Ці його слова це також відповідь, чим насправді займається й що дає людям наша Церква в Європі», — наголосив отець Миколай Данилевич.

«Я вже не говорю про те, що ми служимо закордоном не лише церковно-слов’янською мовою, але й українською, проповідуємо українською мовою. Наші священники гуртують людей, беруть участь в заходах і молитвах за Україну. Наші громади збирають кошти для ЗСУзбирають і надсилають гуманітарну допомогу в Україну. А недавно спільними зусиллями всі наші закордонні громади спільно придбали авто для ЗСУ, яке було освячене нашим священником в Лейпцигу, і зараз воно на шляху до України. Про цю новину ми планували повідомити пізніше, коли воно вже прибуде до України, але оскільки пішла ця тема, то вимушений сказати про це вже зараз. Так де тут «рускій мір», і в чому тут зрада? Що не так робить УПЦ закордоном?», — запитує він.

На його погляд, «проблема не в тому, «що не так робить УПЦ», а проблема в тому, що УПЦ взагалі діє закордоном».

«Припускаю, що за цими звинуваченнями мене особисто і випадами проти діяльності нашої Церкви в діаспорі можуть стояти симпатики однієї конфесії, яка згідно з основним своїм документом не має права напряму відкривати громади закордоном і таким чином, можливо, через силові структури намагається створювати перепони нам. Якщо це раптом так, то таким людям хочу сказати наступне: відкривайте свої громади в рамках тих можливостей, які маєте, нехай кожна конфесія працює в діаспорі, «жнив багато, робітників мало» (Мф. 9:37), але не заважайте нам. Це не по-християнськи. Наші вірні все-одно до вас не підуть, так само як і ваші до нас. Люди самостійно обирають куди йти. Їх не можна вимусити.

Наші вірні також є громадянами України і вони мають право належати до своєї Церкви. Піклуючись про них, ми піклуємося і про громадян нашої країни, а відтак ми знову ж працюємо на Україну, для її людей, для її блага», — йдеться у коментарі далі.

«Таким чином, наведені у згаданій статті видання «Главком» звинувачення є неправдивими та надуманими. В статті подається спотворена картина діяльності УПЦ закордоном, що не відповідає дійсності», — підсумував він.

Окрім цього, священнослужитель спростував ряд наклепів щодо нього особисто, про що докладніше можна прочитати на сайті Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Три митрополити очолили літургію та вшанували Браїлово-Почаївський образ Пресвятої Богородиці

10 жовтня 2024 року, в день вшанування Браїлово-Почаївської ікони Божої Матері було звершено святкову Божественну літургію у Свято-Троїцькому Браїлівському жіночому монастирі. Богослужіння очолив постійний член Священного Синоду Української Православної Церкви митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, якому співслужили: митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський Віктор, духовенство Вінницької, Хмельницької, Могилів-Подільської, Рівненської, Камянець-Подільської, Тульчинської та […]

10.10.2024

Архіпастир звершив Всенічне бдіння напередодні вшанування Браїлово-Почаївської ікони Божої Матері

Увечері 9 жовтня 2024 року, напередодні вшанування Браїлово-Почаївської ікони Пресвятої Богородиці, митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння у Свято-Троїцькому Браїлівському жіночому монастирі. Архієрею співслужили клірики монастиря та гості у священному сані. За вечірнім богослужінням також молилась настоятелька ігуменя Антонія, сестри, парафіяни та паломники святої обителі. Нагадуємо завтра, в день вшанування Браїлівської ікони Божої Матері, три архієреї […]

09.10.2024

Престольне свято Іоанно-Богословського храму міста Вінниці

9 жовтня 2024 року, в день памʼяті Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію на честь престольного свята в Іоанно-Богословському храмі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: настоятель храму протоієрей Василій Сонін, благочинний другого міського округу протоієрей Віталій Білявський, клірики храму та гості у священному сані. За літургією помолились про перемогу […]

09.10.2024