Піст — це добра справа, яку ми робимо собі — Предстоятель (відео) 

26.02.2023

Через порушення посту людина лишилася райського життя і повернутися в Рай може тільки через збереження поста. Про це сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій у Неділю сиропусну, спомину Адамового вигнання з Раю, під час сьогоднішнього богослужіння в Спасо-Преображенському кафедальному соборі Житомира.

Предстоятель звернув увагу, що праотці Адам і Єва, коли вкусили заборонений плід, «показали невірність Богові».

«Бог, Який любить людину, Який створив людину, сказав: “Це не роби”. І вони повинні були слухатися Бога і через цей послух духовно удосконалюватися», — зазначив він.

Перші люди не покаялися, тому стали неспроможними жити в Раю: «оскільки Бог не насилує людську волю, то Господь вивів їх із Раю».

«Таку сумну історію Церква нагадує людині не випадково перед Великим постом. Тому що, як говорять святі отці, через порушення посту людина лишилася райського життя, і повернутися в Рай може тільки через збереження поста», — наголосив Першосвятитель.

За словом Архіпастиря, «піст — це не тільки утримання від їжі. Це тільки один з елементів поста. Піст — це утримання себе від усього злого».

«Якщо я краду, то повинен особливо в пості попіклуватися про те, щоб цього не робити. Якщо я маю іншу якусь злу звичку: або словами якимись нецензурними виражатися, або ходити в якісь місця не дуже пристойні веселитися, то я в посту повинен все приложити, щоб цього не робити. Піст — загальне утримання людини: від їжі, від злих думок, від злих почуттів, від злих бажань», — пояснив він.

Блаженніший владика зазначив, що «людина повинна завжди противитися злу, але постом ця боротьба має бути сугубою, тобто ще більшою».

Як підкреслив він, «коли людина такий піст хранить, то для неї це є скарбом».

«Піст — це добра справа, яку ми маємо робити стосовно себе. Це є добра справа самому собі, небесний скарб. Є скарби земні, які міль поїдає і ржа істрібляє, під які злодії підкрадаються, підкопуються і крадуть. А є скарби духовні — це добрі справи, які ані моль, ані ржа не нищить, які злодії не крадуть. Саме до цього Свята Церква закликає нас перед Святим Великим постом», — сказав Його Блаженство.

Митрополит Онуфрій побажав: «Нехай Господь допомагає нам, дорогі брати і сестри, щоб час Святого і Великого поста ми провели у покаянні, в боротьбі з собою,  у творінні добрих діл, щоб ми назбирали ті скарби, які йдуть з людиною у вічність. Щоб Боже благословення було на нас у цьому земному житті. Щоб Господь благословив землю нашу миром. Щоб люди зрозуміли, що вони є творіння Боже, що вони повинні йти до Бога і любити Його усім своїм серцем. В цьому земному житті йти шляхом добрих справ і тоді людина на Небі одержить спасіння у Христі Іісусі, Господі нашому, Якому від нас слава, честь і поклоніння нині і в безкінечні віки. Амінь!».

Читайте також: Митрополит Варсонофій співслужив Предстоятелю УПЦ в кафедральному соборі Житомира.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Загальна сповідь та соборна літургія кліриків Хмільницького благочиння

24 березня 2023 року, у п’ятницю 4-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію Передосвячених Дарів в храмі Святої Трійці міста Хмільник. Його Високопреосвященству співслужили: благочинний Хмільницького церковного округу протоієрей Олексій Бачинський; секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан, клірик храму прот. Андрій Солодчук, архідиякон Миколай Кравець та духовенство благочиння. Цього дня […]

24.03.2023

Митрополит Варсонофій звершив чернечий постриг чотирьох насельниць Браїлівського жіночого монастиря

23 березня 2023 року, в четвер 4-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив чернечий постриг насельниць Свято-Троїцького Браїлівського жіночого монастиря. Чин постригу був звершений в нижньому храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Києво-Печерських. Черниці в постризі отримали нові імена: інокиня Євгенія (Горбенко) — монахиня Никодима, на честь преподобного Никодима, просфорника Печерського; […]

23.03.2023

Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви до вірних чад Української Православної Церкви та народу України

Ваші Високопреосвященства і Преосвященства!Ваші Високопреподобія і Преподобія!Дорогі браття і сестри! Боголюбивий Український народе! Нещодавно увесь православний світ сколихнула звістка про безпідставне позбавлення Української Православної Церкви права перебувати у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі. Представники Міністерства культури та інформаційної політики України заявили про намір виселити чернечу громаду з території Києво-Печерської Лаври, яку монахи буквально підняли з руїн за 35 […]

23.03.2023