Піст — це добра справа, яку ми робимо собі — Предстоятель (відео) 

26.02.2023

Через порушення посту людина лишилася райського життя і повернутися в Рай може тільки через збереження поста. Про це сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій у Неділю сиропусну, спомину Адамового вигнання з Раю, під час сьогоднішнього богослужіння в Спасо-Преображенському кафедальному соборі Житомира.

Предстоятель звернув увагу, що праотці Адам і Єва, коли вкусили заборонений плід, «показали невірність Богові».

«Бог, Який любить людину, Який створив людину, сказав: “Це не роби”. І вони повинні були слухатися Бога і через цей послух духовно удосконалюватися», — зазначив він.

Перші люди не покаялися, тому стали неспроможними жити в Раю: «оскільки Бог не насилує людську волю, то Господь вивів їх із Раю».

«Таку сумну історію Церква нагадує людині не випадково перед Великим постом. Тому що, як говорять святі отці, через порушення посту людина лишилася райського життя, і повернутися в Рай може тільки через збереження поста», — наголосив Першосвятитель.

За словом Архіпастиря, «піст — це не тільки утримання від їжі. Це тільки один з елементів поста. Піст — це утримання себе від усього злого».

«Якщо я краду, то повинен особливо в пості попіклуватися про те, щоб цього не робити. Якщо я маю іншу якусь злу звичку: або словами якимись нецензурними виражатися, або ходити в якісь місця не дуже пристойні веселитися, то я в посту повинен все приложити, щоб цього не робити. Піст — загальне утримання людини: від їжі, від злих думок, від злих почуттів, від злих бажань», — пояснив він.

Блаженніший владика зазначив, що «людина повинна завжди противитися злу, але постом ця боротьба має бути сугубою, тобто ще більшою».

Як підкреслив він, «коли людина такий піст хранить, то для неї це є скарбом».

«Піст — це добра справа, яку ми маємо робити стосовно себе. Це є добра справа самому собі, небесний скарб. Є скарби земні, які міль поїдає і ржа істрібляє, під які злодії підкрадаються, підкопуються і крадуть. А є скарби духовні — це добрі справи, які ані моль, ані ржа не нищить, які злодії не крадуть. Саме до цього Свята Церква закликає нас перед Святим Великим постом», — сказав Його Блаженство.

Митрополит Онуфрій побажав: «Нехай Господь допомагає нам, дорогі брати і сестри, щоб час Святого і Великого поста ми провели у покаянні, в боротьбі з собою,  у творінні добрих діл, щоб ми назбирали ті скарби, які йдуть з людиною у вічність. Щоб Боже благословення було на нас у цьому земному житті. Щоб Господь благословив землю нашу миром. Щоб люди зрозуміли, що вони є творіння Боже, що вони повинні йти до Бога і любити Його усім своїм серцем. В цьому земному житті йти шляхом добрих справ і тоді людина на Небі одержить спасіння у Христі Іісусі, Господі нашому, Якому від нас слава, честь і поклоніння нині і в безкінечні віки. Амінь!».

Читайте також: Митрополит Варсонофій співслужив Предстоятелю УПЦ в кафедральному соборі Житомира.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

В Літинському благочинні звершено погребіння загиблого воїна Сергія Ліварчука

5 грудня 2023 року, в храмі Вознесіння Господнього села Бруслинівка, кліриками Літинського благочиння було звершено погребіння загиблого Захисника України — воїна Сергія Ліварчука. Чин поховання очолив благочинний Літинського церковного округу протоієрей Олег Макар, настоятель храму протоієрей Михайло Михальчук та духовенство благочиння. Загиблий воїн Сергій народився в селі Бруслинівці 16 вересня 2001 року. Закінчив 9 класів […]

07.12.2023

7 грудня — день памʼяті великомучениці Катерини

Свята великомучениця Катерина була дочкою правителя Александрії Єгипетської Конста під час правління імператора Максиміна. Живучи в столиці – центрі еллінської ученості, Катерина, володарка рідкісної краси і розуму, отримала блискучу освіту, вивчивши твори кращих античних філософів та вчених.  Юнаки з найіменитіших родин імперії шукали руки прекрасної Катерини, але жоден з них не став її обранцем. Вона […]

07.12.2023

Вітальне слово Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія до Дня Збройних Сил України 

Дорогі брати і сестри! Мужнє українське воїнство! Із почуттями щирої подяки та поваги до вашого величного подвигу, сердечно вітаю вас із святом — Днем Збройних Сил України! Щодня ми є свідками вашої жертовної любові до ближніх, вашої відваги та мужності, вашої професійності у справі оборони нашої держави від підступного ворога. Незважаючи на нестерпну спеку і […]

06.12.2023