Звершена перша літургія в міському храмі сщмч. Інокентія Вінницького

25.02.2023

25 лютого 2023 року, у свято Іверської ікони Божої Матері та усіх преподобних отців в подвизі просіявших, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив першу Божественну літургію в нижньому храмі на честь священномученика Інокентія, архієпископа Вінницького, парафії пророка Божого Іллі міста Вінниці.

Його Високопреосвященству співслужили: благочинний І міського округу прот. Богдан Маліновський; благочинний ІІ міського округу прот. Віталій Білявський; благочинний Вінницького районного округу прот. Миколай Строк; настоятель храму архім. Аркадій (Сенчуківський); секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан, клірики міста та гості свята у священному сані.

Богослужбові піснеспіви виконував чоловічий хор під управлінням диякона Едесія Арустамяна.

На Малому вході архіпастир нагородив клірика міста ієрея Стефана Августінова правом носіння набедренника.

Митрополит Варсонофій під час Божественної літургії підніс особливі молитви про мир на українській землі; за Святу Православну Церкву, яка сьогодні знову претерпіває утиски; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Архіпастир попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після Євхаристійного канону митрополит Варсонофій звершив дияконську хіротонію над Олександром Пасхалісом.

Після літургії архіпастир привітав настоятеля храму із звершенням першої Божественної літургії в новому міському храмі на честь нашого Подільського святого — священномученика Інокентія (Тихонова), архієпископа Вінницького та подарував для парафії новонаписаний образ святого.

Наприкінці архіпастир нагородив архімандрита Аркадія, кліриків та благодійників храму Грамотами Предстоятеля УПЦ та своїми архієрейськими грамотами.

Після цього архієрей за багаторічне сумлінне служіння нагородив своїх помічників та іподияконів. Грамотою Предстоятеля з врученням Медалі святого рівноапостольного князя Володимира нагороджений особистий секретар-референт ієрод. Філарет (Олівінський). Також Грамотами Предстоятеля нагороджені: іподиякон Олександр Панасюк та іподиякон Ростислав Заграничний.

Насамкінець було зроблене спільне фото, а також владика звершив заупокійну літію за покійним будівничим цього храму прот. Стефаном Синюком (+2020) біля його могили.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

У день 32-ї річниці Харківського Собору архієрей звершив молебень та панахиду за загиблими у Харкові

27 травня 2024 року, у день 32-ї річниці Харківського Архієрейського Собору та 2-ї річниці Собору Української Православної Церкви у Києві, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив подячний молебень та заупокійну літію за спочилих учасників Харківського собору. Архіпастир звершив подячний молебень у каплиці на честь благовірного князя Ярослава Мудрого при архієрейській резиденції у місті Вінниці. Після […]

27.05.2024

Недільна літургія та освячення хрестів в Іллінському монастирі міста Вінниці

26 травня 2024 року, у 4-у Неділю після Пасхи, про розслабленного, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію та освячення накупольних хрестів в Іллінському чоловічому монастирі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: секретар єпархії протоієрей Андрій Балан, благочинний у справах монастирів архімандрит Єнох (Торак), намісник обителі архімандрит Аркадій (Сенчуківський), клірики монастиря та гості у священному сані. […]

26.05.2024

Клірики Жмеринського благочиння провели в останню дорогу загиблого воїна Дениса Брика

25 травня 2024 року у соборі святого Олександра міста Жмеринки було звершено чин відспівування 29-річного воїна Дениса Брика. Денис – випускник ліцею №3, закінчив Жмеринське ВПУ, працював на залізниці провідником, а згодом – на елеваторі «Кусто Агро». В січні 2023 року став на захист рідної держави і разом з побратимами 118 ОМБР захищав нашу свободу […]

26.05.2024