Звершена перша літургія в міському храмі сщмч. Інокентія Вінницького

25.02.2023

25 лютого 2023 року, у свято Іверської ікони Божої Матері та усіх преподобних отців в подвизі просіявших, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив першу Божественну літургію в нижньому храмі на честь священномученика Інокентія, архієпископа Вінницького, парафії пророка Божого Іллі міста Вінниці.

Його Високопреосвященству співслужили: благочинний І міського округу прот. Богдан Маліновський; благочинний ІІ міського округу прот. Віталій Білявський; благочинний Вінницького районного округу прот. Миколай Строк; настоятель храму архім. Аркадій (Сенчуківський); секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан, клірики міста та гості свята у священному сані.

Богослужбові піснеспіви виконував чоловічий хор під управлінням диякона Едесія Арустамяна.

На Малому вході архіпастир нагородив клірика міста ієрея Стефана Августінова правом носіння набедренника.

Митрополит Варсонофій під час Божественної літургії підніс особливі молитви про мир на українській землі; за Святу Православну Церкву, яка сьогодні знову претерпіває утиски; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Архіпастир попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після Євхаристійного канону митрополит Варсонофій звершив дияконську хіротонію над Олександром Пасхалісом.

Після літургії архіпастир привітав настоятеля храму із звершенням першої Божественної літургії в новому міському храмі на честь нашого Подільського святого — священномученика Інокентія (Тихонова), архієпископа Вінницького та подарував для парафії новонаписаний образ святого.

Наприкінці архіпастир нагородив архімандрита Аркадія, кліриків та благодійників храму Грамотами Предстоятеля УПЦ та своїми архієрейськими грамотами.

Після цього архієрей за багаторічне сумлінне служіння нагородив своїх помічників та іподияконів. Грамотою Предстоятеля з врученням Медалі святого рівноапостольного князя Володимира нагороджений особистий секретар-референт ієрод. Філарет (Олівінський). Також Грамотами Предстоятеля нагороджені: іподиякон Олександр Панасюк та іподиякон Ростислав Заграничний.

Насамкінець було зроблене спільне фото, а також владика звершив заупокійну літію за покійним будівничим цього храму прот. Стефаном Синюком (+2020) біля його могили.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Митрополит Варсонофій звершив чин погребіння монаха Василія (Чорного Володимира Тимофійовича)

30 листопада 2023 року, в Свято-Троїцькому Браїлівському жіночому монастирі було звершено заупокійне богослужіння та чин погребіння багаторічного благодійника та фундатора храмів Жмеринському округу, в Бозі спочилого монаха Василія (Чорного Володимира Тимофійовича). Заупокійну літургію цього дня звершив архімандрит Іоасаф (Ковецький), після чого на чолі з митрополитом Вінницьким і Барським Варсонофієм був звершений чин погребіння. Архіпастирю співслужили […]

30.11.2023

Священники Барського благочиння звершили погребіння воїна Вячеслава Кучерука

Страшна звістка знову надійшла до Барської громади. Страшна війна забрала життя нашого земляка, жителя села Матейків, командира протитанкового відділення взводу вогневої підтримки, молодшого сержанта Вячеслава Кучерука, 2001 року народження.  29 листопада 2023 року, в храмі Архістратига Божого Михаїла села Матейків, клірики Барського благочиння Вінницької єпархії звершили чин погребіння загиблого Захисника України — воїна Вячеслава Кучерука. […]

30.11.2023

Парафіяни вінницького храму придбали шини для військових автомобілів і передали їх на передову

Парафіяни та благодійники храму на честь Чуда Архістратига Божого Михаїла в Хонях міста Вінниці, зібрали кошти для підтримки наших українських військових. На зібрані пожертви парафіянами було придбано шини для автомобіля, які цими днями настоятель Чудо-Михайлівського храму протоієрей Василій Августінов передав нашим захисникам на передову. Молимось за перемогу та мир в нашій Українській Державі, за здоровʼя […]

29.11.2023