Стрітення Господнє. Божественна літургія на честь престольного свята вінницького храму

15.02.2023

У день свята Стрітення Господа нашого Ісуса Христа, 15 лютого 2023 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив святкову Божественну літургію в храмі Стрітення Господнього міста Вінниці.

Перед початком богослужіння на церковному подвір’ї був звершений чин освячення води.

Архієрею спіслужили: секретар єпархіального управління архім. Аркадій (Сенчуківський); настоятель храму прот. Сергій Виговський; благочинний першого міського округу прот. Богдан Маліновський клірики храму та гості свята у священному сані. Дияконський чин очолив керівник служби протоколу єпархії архід. Миколай Кравець.

Богослужбові піснеспіви виконував хор під управлінням регента прот. Володимира Коржевого.

На Малому вході з благословіння Предстоятеля УПЦ клірики храму були удостоєні наступних церковних нагород: диякон Павло Безуглий — зведений у сан протодиякона, а також диякон Арсеній Коржевий — нагороджений камилавкою.

Під час Божественної літургії були піднесені особливі молитовні прохання про мир на українській землі; за Святу Православну Церкву, яка сьогодні знову претерпіває утиски; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Архіпастир попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Також з благословіння Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, за сьогоднішнім богослужінням були піднесені молитви за загиблих і померлих в ході військових місій на територіях інших держав, а також за живих учасників та членів їхніх родин.

Наприкінці Літургії відбулось освячення свічок, а також перед іконою свята Стрітення Господнього був звершений чин славлення, після чого владика Варсонофій привітав настоятеля з паствою зі святом та закликав на усіх Боже благословіння.

Після богослужіння на храмовій площі хористи традиційно востаннє в цьому році виконали колядки.

Великий фоторепортаж з богослужіння дивіться на нашій сторінці на Facebook.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Архіпастир звершив всенічне бдіння та чин Воздвиження Хреста Господнього у Вінниці

Увечері, 26 вересня 2023 року, напередодні двунадесятого свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив всенічне бдіння в Хрестовоздвиженському храмі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили настоятель храму протоієрей Миколай Давидовський, секретар єпархіального управління протоієрей Андрій Балан, благочинний першого міського округу протоієрей Богдан Маліновський, клірики храму та гості у священному сані. Дияконський […]

26.09.2023

Парафія на честь Воскресіння Словущого міста Вінниці відзначила своє престольне свято

26 вересня 2023 року, у свято Воскресіння Словущого, або оновлення храму Воскресіння Христового в Єрусалимі, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію пасхальним чином в день престольного свята в одноіменному храмі міста Вінниці. Божественна літургія відбулась у нижньому храмі на честь святого великомученика Георгія Побідоносця, оскільки верхній храм на честь Воскресіння Словущого знаходиться на […]

26.09.2023

Паломницька служба «Фавор» організовує поїздку до святинь Греції та Італії 

З благословення Високопреосвященнішого Варсонофія, митрополита Вінницького і Барського паломницька служба «Фавор» організовує поїздку по святих місцях Греції та Італії.  Паломники візьмуть участь у щорічній урочистій хресній ході з мощами святителя Спиридона Триміфунтського на острові Керкіра, молитимуться за літургією біля мощей святителя Миколай Чудотворця у місті Барі. Окрім можливості вклонитися мощам святих Спиридона та Миколая, група […]

26.09.2023