Відносини з державою у нас складні, але не безнадійні — ректор КДАіС

13.02.2023

У своєму інтерв’ю редакції «Діалог.тут» ректор Київської духовної академії і семінарії архієпископ Білогородський Сильвестр,  коментуючи церковно-державні відносини, зазначив, що «відносини з державою у нас складні, але не безнадійні»

«Релігійне життя в Україні завжди було надзвичайно інтенсивним і нерідко переходило у конфлікти. У нас багатоконфесійна країна, тут немає конфесій із привілейованим статусом. Проте держава нерідко схилялася до відкритої підтримки якоїсь із конфесій, відмовляючи у такій підтримці іншим релігійним об’єднанням», — сказав владика.

Архієпископ Сильвестр нагадав, що після початку повномасштабної війни була низка рішень місцевих органів влади про заборону діяльності громад УПЦ, які вступали у протиріччя з чинним законодавством, пізніше і з боку «центральних органів влади» з’явилися ініціативи, спрямовані на фактичну заборону Церкви.

Відповідаючи на закиди, що УПЦ сама допустила таку ситуацію, яка лише загострилася під час війни, владика поставив питання: «Але що нам ставлять у провину? Проповідь так званого «руського миру»?»

«Для початку нагадаю, що саме Собор єпископів Української Православної Церкви ще 2007 року засудив «політичне православ’я», яке якраз і передбачає змішування релігії та політики. Вважаю, що концепція «руського миру» потрапляє під це соборне засудження.

Вибачте, але в жодному офіційному документі, прийнятому Собором або Синодом нашої Церкви немає ніякої доктрини «руського миру»! Можливо, хтось зі священників на парафії міг висловлюватися на підтримку цієї ідеології, але, по-перше, це не є офіційною позицією Церкви, а по-друге, я можу з повною впевненістю сказати, що такі висловлювання — це поодинокі випадки. Тож тут ми маємо справу, швидше, з міфом, ніж з реальністю», — підкреслив він.

«

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Чергова замовна брехлива стаття у «33-ому»

16 лютого на сайті газети «33 канал» було опубліковано матеріал Тетяни Квасюк під назвою «Терор матушці влаштували священики УПЦ (МП) та віряни». Нам добре відоме упереджене ставлення цього видання до Української Православної Церкви і, скоріш за все, на чергову порцію наклепу та образ на адресу Вінницької єпархії УПЦ навряд чи хто звернув би зайву увагу, якби не людина, яка розповсюджує очевидну брехню і ницість, з […]

21.02.2024

24 лютого у всіх храмах та монастирях Вінницької єпархії помоляться за загиблих під час війни та звершать молебні за захисників України

24 лютого 2024 року, в другі роковини з початку трагічних подій, повʼязаних з повномасштабною російською військовою агресією проти України, з благословення митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, у всіх храмах та монастирях Вінницької єпархії Української Православної Церкви будуть звершені панахиди за загиблими і померлими під час цієї війни, а також молебні за захисників і захисниць України […]

20.02.2024

Архіпастир відзначив день свого Небесного Покровителя — преподобного Варсонофія Великого

19 лютого 2024 року, у день пам’яті преподобного Варсонофія Великого, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Свято-Троїцькому соборі Браїлівського жіночого монастиря. Архіпастирю співслужили клірики Вінницької єпархії та гості у священному сані. Цього дня, свята Православна Церква вшановує пам’ять преподобного Варсонофія Великого, Небесного Покровителя нашого архіпастиря. Богослужбові піснеспіви виконував сестринський хор під управлінням […]

19.02.2024