A
13.02.2023
У своєму інтерв’ю редакції «Діалог.тут» ректор Київської духовної академії і семінарії архієпископ Білогородський Сильвестр, коментуючи церковно-державні відносини, зазначив, що «відносини з державою у нас складні, але не безнадійні»
«Релігійне життя в Україні завжди було надзвичайно інтенсивним і нерідко переходило у конфлікти. У нас багатоконфесійна країна, тут немає конфесій із привілейованим статусом. Проте держава нерідко схилялася до відкритої підтримки якоїсь із конфесій, відмовляючи у такій підтримці іншим релігійним об’єднанням», — сказав владика.
Архієпископ Сильвестр нагадав, що після початку повномасштабної війни була низка рішень місцевих органів влади про заборону діяльності громад УПЦ, які вступали у протиріччя з чинним законодавством, пізніше і з боку «центральних органів влади» з’явилися ініціативи, спрямовані на фактичну заборону Церкви.
Відповідаючи на закиди, що УПЦ сама допустила таку ситуацію, яка лише загострилася під час війни, владика поставив питання: «Але що нам ставлять у провину? Проповідь так званого «руського миру»?»
«Для початку нагадаю, що саме Собор єпископів Української Православної Церкви ще 2007 року засудив «політичне православ’я», яке якраз і передбачає змішування релігії та політики. Вважаю, що концепція «руського миру» потрапляє під це соборне засудження.
Вибачте, але в жодному офіційному документі, прийнятому Собором або Синодом нашої Церкви немає ніякої доктрини «руського миру»! Можливо, хтось зі священників на парафії міг висловлюватися на підтримку цієї ідеології, але, по-перше, це не є офіційною позицією Церкви, а по-друге, я можу з повною впевненістю сказати, що такі висловлювання — це поодинокі випадки. Тож тут ми маємо справу, швидше, з міфом, ніж з реальністю», — підкреслив він.
«
Увечері 22 квітня 2025 року, у вівторок Світлої седмиці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив вечірнє пасхальне богослужіння у Хрестовоздвиженському храмі міста Вінниці. Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархії архімандрит Єнох (Торак), настоятель храму протоієрей Миколай Давидовський, благочинний першого міського округу протоієрей Богдан Маліновський, духовенство храму та міста Вінниці. Богослужіння супроводжував спів святкового змішаного хору Хрестовоздвиженського […]
22.04.2025
22 квітня 2025 року, у Світлий Вівторок, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в храмі Різдва Пресвятої Богородиці села Малинівка Літинського благочинного округу. Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархії архімандрит Єнох (Торак); благочинний Літинського округу протоієрей Олег Макар; благочинний Вінницького районного округу та настоятель цього храму протоієрей Миколай Строк; духовенство Літинського благочиння та гості […]
22.04.2025
Молитовна, духовна підготовка: В Світлу седмицю Пасхи за звичаєм, що сформувався в останній час, замість вечірніх та ранкових молитв співаються часи Пасхи. Послідування до Святого Причастя: пасхальний час, кінцеве «Господи помилуй» (40 разів),«Слава и нині», «Честнійшую», «Молитвами святих отець…», і одразу ірмос: «Градите людіє…» та канон до причастя. Замість «Достойно» — «Ангел вопіяше…»; «Хотя ясти» […]
22.04.2025