Звернення Предстоятеля до учасників щорічних Зборів військового духовенства Української Православної Церкви

11.02.2023

Ваше Високопреосвященство! Возлюблені у Господі отці й браття!

Вітаю вас з початком роботи зборів військового духовенства Української Православної Церкви!

Насамперед хочу подякувати тим пастирям, які у нинішній час всенародної біди, спричиненої військовою агресією Російської Федерації, звершують духовно-пастирську опіку наших вірних у Збройних Силах та інших військових формуваннях України. Сьогодні наша Свята Церква переживає надзвичайно важкі випробування, проте священнослужителі продовжують нести слово Христове туди, де проливається кров, де сльози та відчай переповнюють серця, де українські воїни мужньо і самовіддано звершують своє жертовне служіння — в зону бойових дій. Наші пастирі молитвою і хлібом насущним допомагають обездоленим жителям зруйнованих населених пунктів Донбасу, Харківщини та півдня України, втілюючи в життя Євангельський приклад милосердного самарянина. Священнослужителі нашої Церкви опікуються пораненими воїнами у шпиталях, надаючи разом із ліками для оздоровлення тіла й ліки для спасіння душі. Щира подяка всім отцям, які показують приклад справжнього пастирства, невтомно служать і трудяться заради перемоги та жаданого миру.

Відомо, що віруючі люди завжди ставилися з особливою повагою і любов’ю до захисників Батьківщини, а зв’язок Церкви з воїнством  в усі часи був нерозривним. На жаль, доводиться визнавати, що священники Української Православної Церкви, які мають послух духовно-пастирської опіки військовослужбовців і правоохоронців, сьогодні вкрай обмежені в можливостях належного здійснення душпастирських обов’язків як в тилу, так і на фронті. Очевидно, ця ситуація найближчим часом не зміниться, тому маємо акцентувати нашу увагу на продовженні та посиленні гуманітарної діяльності, опіці сімей військовослужбовців, роботі з ветеранами та військовиками, які  постраждали внаслідок різних бойових дій.

Унікальний досвід, отриманий капеланами у сучасних умовах, потребує нового аналізу та осмислення. Адже через недоброзичливу риторику в ЗМІ та протиправні дії окремих органів влади щодо духовенства та вірних Української Православної Церкви, вам і всім тим священнослужителям, які продовжують опікуватися військовою паствою, доводиться нести хрест свого служіння в умовах морального та правового тиску.

Закликаю вас, всечесні отці, і далі нести свій послух сумлінно та мужньо, з щирою вірою і надією на милосердя та допомогу Божу. Щоб ваші військові духовні чада, завдяки вашому служінню, виховували в собі чесноти вірності Богові, православній вірі, Батьківщині й українському народові, а також християнське смирення, терпіння та любов до ближнього.

Щиро бажаю усім учасникам зборів допомоги Божої та покрову Пресвятої Богородиці в подальших трудах і подвигах. Сподіваюсь, що результати роботи зборів будуть плідними і корисними для всіх, хто має відношення до духовно-пастирської місії Православної Церкви у Збройних Силах України та інших військових формуваннях. Прикликаю на всіх  вас Боже благословення!

+ ОНУФРІЙ

МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,

ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

08 лютого 2023 р.

м. Київ

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

У Вінниці відспівали загиблого воїна Олександра Лєсніка

18 травня 2024 року, Вінницька громада прощається із полеглим захисником України – Лєсніком Олександром Юрійовичем, 4 січня 2000 року народження. Олександр став на захист Батьківщини на початку повномасштабного вторгнення. Воював у складі 14-ї бригади оперативного призначення Нацгвардії «Червона калина», був розвідником.  Загинув у бою поблизу села Вербове Запорізької області 26 липня минулого 2023 року. Та […]

19.05.2024

Літургія у Неділю Святих жінок-мироносиць в Успенському соборі міста Бар

19 травня 2024 року, у 3-тю Неділю після Пасхи, святих жінок-мироносиць, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у Свято-Успенському кафедральному соборі міста Бар. Архіпастирю співслужили: благочинний Барського округу архімандрит Серафим (Поворозник), клірики Барського округу та гості у священному сані. На Малому вході архіпастир нагородив правом носіння камілавки клірика Успенського собору міста Бар – […]

19.05.2024

Архієрейське богослужіння у Покровському храмі селища Стрижавка

18 травня 2024 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у храмі Покрова Пресвятої Богородиці селища Стрижавка Вінницького районного благочиння. Його Високопреосвященству співслужили: благочинний Вінницького районного церковного округу протоієрей Миколай Строк та клірики благочиння. Також архіпастирю співслужив клірик нашої єпархії протоієрей Вʼячеслав Кравченко, який вже третій рік захищає нашу землю на сході України. […]

18.05.2024