Тривожний дзвінок українській владі — архієпископ Віктор про пропозицію для парафій УПЦ приєднатися до Румунської Церкви

06.02.2023

Румунські громадські організації закликали румуномовні парафії Української Православної Церкви приєднатися до Румунської Церкви. Причина – намагання української влади дискримінувати та заборонити УПЦ. Чому це «тривожний дзвінок з-за кордону» для української влади та, чим може заплатити держава Україна, якщо втратить єдність. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує коментар Голови Представництва УПЦ при європейських міжнародних організаціях архієпископа Баришівського Віктора для politica.com.ua.

Наприкінці січня кілька румунських громадських і політичних організацій опублікувала звернення до румуномовних православних парафій України (в Україні їх нараховується близько 120)  із закликом перейти до Румунського Патріархату. Серед підписантів – Асоціація «Румунський схід», Асоціація ProVita Бухарест, Асоціація РОСТ, Асоціація MORE та інші.

Пізніше Україну відвідав румунський парламентарій Думитру-Віорел Фокша, який провів ряд зустрічей зі священниками УПЦ та записав з ними кілька інтерв’ю, попередньо замаскувавши їх обличчя та змінивши голос.

«Після цього спілкування він заявив, що дискримінаційні дії проти УПЦ – це «повне безумство». Фокша сказав, що священники «дуже налякані» і «потребують захисту». Ось його пряма мова: «Румунських священників тероризують і змушують увійти до нової політичної церкви, залишивши автономну канонічну Церкву України». Проте, за словами того ж депутата, вони вірні своєму Предстоятелю і не хочуть переходити до Румунської Церкви», — розповів архієпископ Віктор.

Припускаючи, що у разі, якщо УПЦ все ж таки заборонять, і українська влада залишить за священниками УПЦ лише один вибір – перехід до рядів ПЦУ чи катакомби, владика не виключає можливості, «що у такому разі багато буковинських румуномовних священників та вірян, які наразі почувають себе досить органічно у складі саме Української Православної Церкви, все-таки зголосяться розглянути пропозицію із сусідньої Румунії».

«І насправді їх важко буде звинувачувати в цьому, адже Церква Христова одна на весь світ, Вона не обмежується державними кордонами чи національними інтересами», — констатує він.

На переконання Голови Представництва УПЦ при європейських міжнародних організаціях, це негативно вплине на імідж України: «Для багатьох як внутрішніх, так і зовнішніх очевидців стане зрозумілим, що саме з причини дискримінації та утисків українські священники румунського походження разом зі своєю паствою змушені шукати захисту за кордоном».

«І навряд чи все закінчиться лише «румунським питанням», — йдеться далі у коментарі. — Згадаймо про історичні зв’язки Закарпаття із Сербською Церквою, а Галичини та Прикарпаття – з Польською. Що буде у тому випадку, якщо аналогічна ситуація складеться у цих регіонах? Що тоді говоритимуть про Україну за її межами? Що напишуть про переслідування українців через їх «неправильне» віросповідання?».

Ієрарх УПЦ нагадав, що нещодавно народний депутат від «Євросолідарності» Володимир Вятрович в інтерв’ю «Укрінформу» заявив, що всі, хто не прийме ПЦУ, повинні будуть покинути країну або відповідати за законом.

«Виходить так, що державна влада України докладає максимум зусиль, щоб увійти до ЄС та відповідати усім міжнародним стандартам, а водночас на наших очах відбувається спроба заборони конфесії мільйонів українських громадян. Якщо такі зусилля набудуть закінченої форми, то схоже на те, що велика кількість позовів щодо захисту громадянських прав та свобод на віросповідання надійдуть до українських, а потім і європейських судів. Чи допоможе це Україні та усім нам, її громадянам, єдиним фронтом здобути таку довгоочікувану перемогу та побачити мирне небо над головою? Тут нехай кожен дасть відповідь сам собі», — резюмує архієпископ Віктор.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Напередодні недільного дня митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння

10 червня 2023 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в храмі на честь Всіх Святих, на території будівництва Свято-Воскресенського собору міста Києва. Його Високопреосвященству співслужили клірики храму та гості у священному сані. Завтра, на честь престольного свята, архієрей звершить Божественну літургію в цьому ж храмі. Зустріч владики о 9:00.

10.06.2023

Оголошуємо збір пожертв на допомогу постраждалим від підриву дамби на Каховській ГЕС

3 глибоким сумом усі ми дізналися про трагічні наслідки військового злочину, коли підступно було підірвано Каховську ГЕС, що спричинило справжню стихійну катастрофу, розруху та пошкодження тисяч будинків мирного населення херсонців. У зв’язку із цим з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія оголошується збір добровільних пожертв, які найближчим часом будуть спрямовані до єпархіальних управлінь постраждалих регіонів […]

08.06.2023

Відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії

Під головуванням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії Української Православної Церкви. Зібрання відбулось в онлайн форматі. Участь у зборах взяли благочинні Вінницької єпархії, а також секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан. Під час засідання члени ради обговорили актуальні питання з життя парафій єпархії, благочинні прозвітували про стан справ у благочиннях, […]

07.06.2023