Тривожний дзвінок українській владі — архієпископ Віктор про пропозицію для парафій УПЦ приєднатися до Румунської Церкви

06.02.2023

Румунські громадські організації закликали румуномовні парафії Української Православної Церкви приєднатися до Румунської Церкви. Причина – намагання української влади дискримінувати та заборонити УПЦ. Чому це «тривожний дзвінок з-за кордону» для української влади та, чим може заплатити держава Україна, якщо втратить єдність. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує коментар Голови Представництва УПЦ при європейських міжнародних організаціях архієпископа Баришівського Віктора для politica.com.ua.

Наприкінці січня кілька румунських громадських і політичних організацій опублікувала звернення до румуномовних православних парафій України (в Україні їх нараховується близько 120)  із закликом перейти до Румунського Патріархату. Серед підписантів – Асоціація «Румунський схід», Асоціація ProVita Бухарест, Асоціація РОСТ, Асоціація MORE та інші.

Пізніше Україну відвідав румунський парламентарій Думитру-Віорел Фокша, який провів ряд зустрічей зі священниками УПЦ та записав з ними кілька інтерв’ю, попередньо замаскувавши їх обличчя та змінивши голос.

«Після цього спілкування він заявив, що дискримінаційні дії проти УПЦ – це «повне безумство». Фокша сказав, що священники «дуже налякані» і «потребують захисту». Ось його пряма мова: «Румунських священників тероризують і змушують увійти до нової політичної церкви, залишивши автономну канонічну Церкву України». Проте, за словами того ж депутата, вони вірні своєму Предстоятелю і не хочуть переходити до Румунської Церкви», — розповів архієпископ Віктор.

Припускаючи, що у разі, якщо УПЦ все ж таки заборонять, і українська влада залишить за священниками УПЦ лише один вибір – перехід до рядів ПЦУ чи катакомби, владика не виключає можливості, «що у такому разі багато буковинських румуномовних священників та вірян, які наразі почувають себе досить органічно у складі саме Української Православної Церкви, все-таки зголосяться розглянути пропозицію із сусідньої Румунії».

«І насправді їх важко буде звинувачувати в цьому, адже Церква Христова одна на весь світ, Вона не обмежується державними кордонами чи національними інтересами», — констатує він.

На переконання Голови Представництва УПЦ при європейських міжнародних організаціях, це негативно вплине на імідж України: «Для багатьох як внутрішніх, так і зовнішніх очевидців стане зрозумілим, що саме з причини дискримінації та утисків українські священники румунського походження разом зі своєю паствою змушені шукати захисту за кордоном».

«І навряд чи все закінчиться лише «румунським питанням», — йдеться далі у коментарі. — Згадаймо про історичні зв’язки Закарпаття із Сербською Церквою, а Галичини та Прикарпаття – з Польською. Що буде у тому випадку, якщо аналогічна ситуація складеться у цих регіонах? Що тоді говоритимуть про Україну за її межами? Що напишуть про переслідування українців через їх «неправильне» віросповідання?».

Ієрарх УПЦ нагадав, що нещодавно народний депутат від «Євросолідарності» Володимир Вятрович в інтерв’ю «Укрінформу» заявив, що всі, хто не прийме ПЦУ, повинні будуть покинути країну або відповідати за законом.

«Виходить так, що державна влада України докладає максимум зусиль, щоб увійти до ЄС та відповідати усім міжнародним стандартам, а водночас на наших очах відбувається спроба заборони конфесії мільйонів українських громадян. Якщо такі зусилля набудуть закінченої форми, то схоже на те, що велика кількість позовів щодо захисту громадянських прав та свобод на віросповідання надійдуть до українських, а потім і європейських судів. Чи допоможе це Україні та усім нам, її громадянам, єдиним фронтом здобути таку довгоочікувану перемогу та побачити мирне небо над головою? Тут нехай кожен дасть відповідь сам собі», — резюмує архієпископ Віктор.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

В Літинському благочинні звершено погребіння загиблого воїна Сергія Ліварчука

5 грудня 2023 року, в храмі Вознесіння Господнього села Бруслинівка, кліриками Літинського благочиння було звершено погребіння загиблого Захисника України — воїна Сергія Ліварчука. Чин поховання очолив благочинний Літинського церковного округу протоієрей Олег Макар, настоятель храму протоієрей Михайло Михальчук та духовенство благочиння. Загиблий воїн Сергій народився в селі Бруслинівці 16 вересня 2001 року. Закінчив 9 класів […]

07.12.2023

7 грудня — день памʼяті великомучениці Катерини

Свята великомучениця Катерина була дочкою правителя Александрії Єгипетської Конста під час правління імператора Максиміна. Живучи в столиці – центрі еллінської ученості, Катерина, володарка рідкісної краси і розуму, отримала блискучу освіту, вивчивши твори кращих античних філософів та вчених.  Юнаки з найіменитіших родин імперії шукали руки прекрасної Катерини, але жоден з них не став її обранцем. Вона […]

07.12.2023

Вітальне слово Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія до Дня Збройних Сил України 

Дорогі брати і сестри! Мужнє українське воїнство! Із почуттями щирої подяки та поваги до вашого величного подвигу, сердечно вітаю вас із святом — Днем Збройних Сил України! Щодня ми є свідками вашої жертовної любові до ближніх, вашої відваги та мужності, вашої професійності у справі оборони нашої держави від підступного ворога. Незважаючи на нестерпну спеку і […]

06.12.2023