Недільне богослужіння в Браїлівському жіночому монастирі

05.02.2023

5 лютого 2023 року, в Неділю 34-у після П’ятидесятниці, про митаря і фарисея, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив недільне богослужіння в Троїцькому кафедральному соборі Браїлівського жіночого монастиря.

Преосвященному владиці співслужили клірики Браїлівської обителі та гості у священному сані.

За богослужінням також молились настоятелька монастиря ігуменя Антонія (Стеценко), парафіяни, сестри обителі та паломники.

Богослужбові піснеспіви виконував сестринський хор під управлінням монахині Єпистимії (Співак).

Після читання Євангельського уривку про митаря і фарисея, архіпастир звернувся до вірян зі словами проповіді, в якій розповів про суть сьогоднішньої євангельської історії, а також наголосив, що вже розпочались підготовчі тижні перед початком Святої Чотиридесятниці.

Під час Літургії були піднесені особливі молитовні прохання про мир на українській землі, про позбавлення від ворога, за Святу Христову Церкву в Україні, яка в теперішній час претерпіває новітні гоніння, щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки, щоб Господь благословив людей доброї волі, які допомагають нужденним.

Також на літургії за церковним уставом помолилися за упокій усіх спочилих православних християн, які в лихі роки безбожного гоніння на Христову Церкву прийняли мученицьку смерть, а також про полеглих захисників України та мирних жителів, які загинули під час російської агресії проти України.

Після літургії архіпастир привітав усіх з недільним днем і в своєму слові згадав митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела, який в сьогодні відзначає день свого Тезоіменитства. Владика нагадав, що митрополит Агафангел відродив Браїлівський жіночий монастир у 1989 році, часто приїздив сюди, допомагав в роботах, висаджував дерева та ялинки, а також допомагав для відновлення справжнього чернечого життя у цій святині. Після вітального слова було виголошено многоліття імениннику.

Завтра архіпастир звершить Божественну літургію в храмі блаженної Ксенії в м. Вінниці. Зустріч архієрея о 8:00.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Митрополит Варсонофій звершив чин погребіння монаха Василія (Чорного Володимира Тимофійовича)

30 листопада 2023 року, в Свято-Троїцькому Браїлівському жіночому монастирі було звершено заупокійне богослужіння та чин погребіння багаторічного благодійника та фундатора храмів Жмеринському округу, в Бозі спочилого монаха Василія (Чорного Володимира Тимофійовича). Заупокійну літургію цього дня звершив архімандрит Іоасаф (Ковецький), після чого на чолі з митрополитом Вінницьким і Барським Варсонофієм був звершений чин погребіння. Архіпастирю співслужили […]

30.11.2023

Священники Барського благочиння звершили погребіння воїна Вячеслава Кучерука

Страшна звістка знову надійшла до Барської громади. Страшна війна забрала життя нашого земляка, жителя села Матейків, командира протитанкового відділення взводу вогневої підтримки, молодшого сержанта Вячеслава Кучерука, 2001 року народження.  29 листопада 2023 року, в храмі Архістратига Божого Михаїла села Матейків, клірики Барського благочиння Вінницької єпархії звершили чин погребіння загиблого Захисника України — воїна Вячеслава Кучерука. […]

30.11.2023

Парафіяни вінницького храму придбали шини для військових автомобілів і передали їх на передову

Парафіяни та благодійники храму на честь Чуда Архістратига Божого Михаїла в Хонях міста Вінниці, зібрали кошти для підтримки наших українських військових. На зібрані пожертви парафіянами було придбано шини для автомобіля, які цими днями настоятель Чудо-Михайлівського храму протоієрей Василій Августінов передав нашим захисникам на передову. Молимось за перемогу та мир в нашій Українській Державі, за здоровʼя […]

29.11.2023