Спростування дезінформації щодо висловлювань покійного насельника Браїлівського монастиря схіархім. Кирила (Соколова)

01.02.2023

29 січня в соціальній мережі Facebook у групі «Всегда радуйтесь» користувачем «Алексей Дубовый» був опублікований текст сумнівного походження, який стосується висловлювань покійного старця схіархімандрита Кирила (Соколова). Скріншоти публікації наведені нижче в галереї.

Отець Кирил ніколи не був співкелейником одеського старця Іони (Ігнатенка). Ми згідні з тим, що ці люди своїм праведним життям внесли вагомий вклад в духовний розвиток нашого народу. Однак не потрібно приписувати людям того, чого вони не говорили, адже це вносить смуток серед вірян.

Ніхто із монахинь та священиків обителі, а особливо келейник старця, не чули від нього слів про Вінницю, що нібито «каменя на камені не залишиться». Також не було слів і про «люди будуть падать как мухи» та інших конкретних заяв. Щодо війни, то про неї говорили багато людей, в тому числі і авторитетних старців в різні роки, але отець Кирил завжди говорив стисло і ніколи не вдавався в деталі якихось подій. Кожному, хто приїздив до отця Кирила, він намагався дати коротку відповідь, яка стосувалась життя окремої людини.

Також сумнівна сама ситуація, яка описана в даній публікації. Жінка пише, що вирішила вночі «піти в паломницьку трапезу», де і нібито стала свідком розмови інокині з іншою жінкою. Однак паломницька трапеза має свій графік і вночі завжди зачинена. Так само свій графік мають і насельниці обителі, опівночі всі перебувають у своїх келіях.

Просимо перед публікацією будь-яких записів перевіряти їх достовірність! Особливо в час, коли проти Українскої Православної Церкви ведеться інформаційна війна.

Прес-служба Вінницької єпархії

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

У день 32-ї річниці Харківського Собору архієрей звершив молебень та панахиду за загиблими у Харкові

27 травня 2024 року, у день 32-ї річниці Харківського Архієрейського Собору та 2-ї річниці Собору Української Православної Церкви у Києві, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив подячний молебень та заупокійну літію за спочилих учасників Харківського собору. Архіпастир звершив подячний молебень у каплиці на честь благовірного князя Ярослава Мудрого при архієрейській резиденції у місті Вінниці. Після […]

27.05.2024

Недільна літургія та освячення хрестів в Іллінському монастирі міста Вінниці

26 травня 2024 року, у 4-у Неділю після Пасхи, про розслабленного, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію та освячення накупольних хрестів в Іллінському чоловічому монастирі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: секретар єпархії протоієрей Андрій Балан, благочинний у справах монастирів архімандрит Єнох (Торак), намісник обителі архімандрит Аркадій (Сенчуківський), клірики монастиря та гості у священному сані. […]

26.05.2024

Клірики Жмеринського благочиння провели в останню дорогу загиблого воїна Дениса Брика

25 травня 2024 року у соборі святого Олександра міста Жмеринки було звершено чин відспівування 29-річного воїна Дениса Брика. Денис – випускник ліцею №3, закінчив Жмеринське ВПУ, працював на залізниці провідником, а згодом – на елеваторі «Кусто Агро». В січні 2023 року став на захист рідної держави і разом з побратимами 118 ОМБР захищав нашу свободу […]

26.05.2024