Спростування дезінформації щодо висловлювань покійного насельника Браїлівського монастиря схіархім. Кирила (Соколова)

01.02.2023

29 січня в соціальній мережі Facebook у групі «Всегда радуйтесь» користувачем «Алексей Дубовый» був опублікований текст сумнівного походження, який стосується висловлювань покійного старця схіархімандрита Кирила (Соколова). Скріншоти публікації наведені нижче в галереї.

Отець Кирил ніколи не був співкелейником одеського старця Іони (Ігнатенка). Ми згідні з тим, що ці люди своїм праведним життям внесли вагомий вклад в духовний розвиток нашого народу. Однак не потрібно приписувати людям того, чого вони не говорили, адже це вносить смуток серед вірян.

Ніхто із монахинь та священиків обителі, а особливо келейник старця, не чули від нього слів про Вінницю, що нібито «каменя на камені не залишиться». Також не було слів і про «люди будуть падать как мухи» та інших конкретних заяв. Щодо війни, то про неї говорили багато людей, в тому числі і авторитетних старців в різні роки, але отець Кирил завжди говорив стисло і ніколи не вдавався в деталі якихось подій. Кожному, хто приїздив до отця Кирила, він намагався дати коротку відповідь, яка стосувалась життя окремої людини.

Також сумнівна сама ситуація, яка описана в даній публікації. Жінка пише, що вирішила вночі «піти в паломницьку трапезу», де і нібито стала свідком розмови інокині з іншою жінкою. Однак паломницька трапеза має свій графік і вночі завжди зачинена. Так само свій графік мають і насельниці обителі, опівночі всі перебувають у своїх келіях.

Просимо перед публікацією будь-яких записів перевіряти їх достовірність! Особливо в час, коли проти Українскої Православної Церкви ведеться інформаційна війна.

Прес-служба Вінницької єпархії

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Митрополит Варсонофій звершив чин погребіння монаха Василія (Чорного Володимира Тимофійовича)

30 листопада 2023 року, в Свято-Троїцькому Браїлівському жіночому монастирі було звершено заупокійне богослужіння та чин погребіння багаторічного благодійника та фундатора храмів Жмеринському округу, в Бозі спочилого монаха Василія (Чорного Володимира Тимофійовича). Заупокійну літургію цього дня звершив архімандрит Іоасаф (Ковецький), після чого на чолі з митрополитом Вінницьким і Барським Варсонофієм був звершений чин погребіння. Архіпастирю співслужили […]

30.11.2023

Священники Барського благочиння звершили погребіння воїна Вячеслава Кучерука

Страшна звістка знову надійшла до Барської громади. Страшна війна забрала життя нашого земляка, жителя села Матейків, командира протитанкового відділення взводу вогневої підтримки, молодшого сержанта Вячеслава Кучерука, 2001 року народження.  29 листопада 2023 року, в храмі Архістратига Божого Михаїла села Матейків, клірики Барського благочиння Вінницької єпархії звершили чин погребіння загиблого Захисника України — воїна Вячеслава Кучерука. […]

30.11.2023

Парафіяни вінницького храму придбали шини для військових автомобілів і передали їх на передову

Парафіяни та благодійники храму на честь Чуда Архістратига Божого Михаїла в Хонях міста Вінниці, зібрали кошти для підтримки наших українських військових. На зібрані пожертви парафіянами було придбано шини для автомобіля, які цими днями настоятель Чудо-Михайлівського храму протоієрей Василій Августінов передав нашим захисникам на передову. Молимось за перемогу та мир в нашій Українській Державі, за здоровʼя […]

29.11.2023