Братія Києво-Печерської Лаври звернулася до монастирів Помісних Православних Церков

01.02.2023

Священноначалля та братія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври звернулась до всіх монастирів Помісних Православних Церков з проханням «молитов за мир у нашій державі, а також про захист від переслідувань, гонінь та дискримінації православних християн Української Православної Церкви, котрі зараз звершуються в Україні». Звернення опубліковане на сайті обителі 31 січня 2023 року, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Зазначається, попри те, що в Україні «усі релігії, віросповідання та релігійні організації є рівними перед законом; встановлення будь-яких переваг або обмежень однієї релігії, віросповідання чи релігійної організації щодо інших не допускається», Українська Православна Церква – найбільша конфесія України – зазнає утисків.

Чернецтву Помісних Церков повідомили, що в державних органах відмовляють у реєстрації статутів, проводяться обшуки, порушуються кримінальні справи, вводяться санкції, створюються всілякі перешкоди звершенню богослужінь, незаконно та насильно захоплюються храми, б’ють та виганяють священнослужителів та парафіян.

Повідомляється також, що «у найбільших храмах Києво-Печерської Лаври ми тепер не маємо права звершувати богослужіння, а саме: у повністю відреставрованому нами Трапезному храмі та буквально піднятому нами з руїн Успенському соборі – найбільшій світовій Православній святині. З 7 січня цього року там служить ПЦУ».

Помісні Церкви інформують про те, що вірних УПЦ «запрошують повернутися до цих примусово захоплених храмів і вести духовне життя під керівництвом нової конфесії (ПЦУ)».

«Якщо навіть не заглиблюватись у проблему канонічності тієї чи іншої церкви, ми ніяк не відповімо на просте запитання: як можливо будь-якому християнину молитися у храмі з розбійниками, котрі вигнали з цієї святині членів Тіла Христового?», — йдеться далі.

«Від імені чернецтва всієї Української Православної Церкви просячи ваших святих молитов за мир, також просимо вас піднести голос із закликом до можновладців покласти край розпалюванню міжконфесійної ворожнечі в нашій багатостраждальній державі», — закликали насельники Києво-Печерської обителі.

Нижче ви можете ознайомитись зі сканами звернення українською, англійською та російською мовами.

Нагадаємо, раніше братія Києво-Печерської Лаври звернулася до вірних Української Православної Церкви.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Загальна сповідь та соборна літургія кліриків Хмільницького благочиння

24 березня 2023 року, у п’ятницю 4-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію Передосвячених Дарів в храмі Святої Трійці міста Хмільник. Його Високопреосвященству співслужили: благочинний Хмільницького церковного округу протоієрей Олексій Бачинський; секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан, клірик храму прот. Андрій Солодчук, архідиякон Миколай Кравець та духовенство благочиння. Цього дня […]

24.03.2023

Митрополит Варсонофій звершив чернечий постриг чотирьох насельниць Браїлівського жіночого монастиря

23 березня 2023 року, в четвер 4-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив чернечий постриг насельниць Свято-Троїцького Браїлівського жіночого монастиря. Чин постригу був звершений в нижньому храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Києво-Печерських. Черниці в постризі отримали нові імена: інокиня Євгенія (Горбенко) — монахиня Никодима, на честь преподобного Никодима, просфорника Печерського; […]

23.03.2023

Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви до вірних чад Української Православної Церкви та народу України

Ваші Високопреосвященства і Преосвященства!Ваші Високопреподобія і Преподобія!Дорогі браття і сестри! Боголюбивий Український народе! Нещодавно увесь православний світ сколихнула звістка про безпідставне позбавлення Української Православної Церкви права перебувати у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі. Представники Міністерства культури та інформаційної політики України заявили про намір виселити чернечу громаду з території Києво-Печерської Лаври, яку монахи буквально підняли з руїн за 35 […]

23.03.2023