Українська Православна Церква направила звернення в ООН щодо дискримінації прав громадян України за релігійною ознакою

30.01.2023

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій направив звернення до керівництва Організації Об’єднаних Націй: Генеральному секретарю пану Антоніу Гутеррешу та його заступниці пані Аміні Дж. Мохаммед, радниці ООН з питань запобігання геноциду Пані Еліс Вайріму Ндеріту. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«З лютого 2022 року Україна живе в умовах повномасштабної війни. В цю страшну годину воєнного лиха та надзвичайно важких випробувань хочемо просити вас звернути увагу на грубе порушення права на свободу совісті та віросповідання в Україні, яке полягає в порушенні прав та дискримінації православних християн Української Православної Церкви (УПЦ)», — йдеться у зверненні.

У документі звернули увагу на незалежний статус УПЦ, на те, що найбільша конфесія України, яка з перших днів засудила збройну агресію Росії проти українського народу та «разом з мільйонами українців інших конфесій стала на захист цілісності та суверенітету України, надає масштабну допомогу усім постраждалим від війни, багато вірян УПЦ зі зброєю в руках захищають свою Батьківщину.

Керівництво ООН повідомили про антицерковні законопроєкти №8221, №8262, №8371, №7403, № 8012; про застосування персональних санкцій до релігійних діячів УПЦ, а також про протизаконну діяльність органів місцевого самоврядування.

В УПЦ також звернули увагу на міжнародно-правові акти, які регламентують право людини на свободу віросповідання, та нагадали, що «Українська держава з початку становлення незалежності намагалася імплементувати у національне законодавство постулати щодо свободи віросповідання, проголошенні у міжнародно-правових актах». Зокрема, мова йде про Основний закон держави – Конституцію України та Закон України «Про свободу совісті та релігійні організації».

«Зв’язок між миром та правами людини нерозривний. Права людини та верховенство права є питанням загальної безпеки — настільки ж важливими, як військовий потенціал чи економічна стабільність», — наголосили в УПЦ.

Насамкінець у зверненні відмітили, що «на недавньому засіданні Ради безпеки ООН обговорювалось питання щодо ситуації, яка склалась навколо Української Православної Церкви, проте без самої УПЦ».

«Зважаючи на складність ситуації, Українська Православна Церква готова надати свого представника і донести важливу інформацію до міжнародної спільноти з перших вуст», — йдеться у документі.

«Маємо надію, що наш голос буде почутий і громадяни України, які є вірними Української Православної Церкви (УПЦ), отримають необхідну підтримку й захист на міжнародному рівні. Сподіваємося на вчасне вжиття всіх необхідних заходів, спрямованих на протидію розпалюванню релігійної ворожнечі та дискримінації віруючих громадян України та релігійних організацій УПЦ, й вироблення рекомендацій та направлення їх Уряду України щодо захисту релігійних свобод», — резюмується у зверненні Української Православної Церкви.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Ліствиця. Сходи сходження на небо преподобного Іоанна Синайського

Преподобний Іоанн Ліствичник, пам’яті якого присвячена ця неділя Великого Посту, був ігуменом Синайської гори та залишив після себе класичний, усім відомий повʼязаний з його імʼям, твір по православній аскетиці – «Ліствицю». Починає він свою працю з цілепокладання духовного життя. А воно, насамперед, полягає, на його думку, в тому, щоб перемогти в собі самість і себелюбство, цю […]

14.04.2024

Літургія Передосвячених Дарів у Стрітенському храмі міста Вінниці

12 квітня 2024 року, у пʼятницю 4-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, звершив літургію Передосвячених Дарів у Стрітенському храмі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: благочинний першого Вінницького міського округу протоієрей Богдан Маліновський, настоятель храму протоієрей Сергій Виговський та клірики міста. Цього дня духовенство першого міського благочиння звершили спільне богослужіння і приступили до Таїнств […]

12.04.2024

У Хмільницькому благочинні звершили погребіння воїна Івана Найчука

11 квітня 2024 року, у храмі Успіння Пресвятої Богородиці села Качанівка Хмільницького благочиння, було звершено чин погребіння воїна Івана Андрійовича Найчука, 1997 року народження. Воїн Іван Андрійович Найчук, мешканець села Качанівка, мужньо виконував свій  військовий обов’язок, боронячи суверенітет та незалежність нашої держави від російського агресора. Воїн Іван загинув біля населеного пункту Карлівка Покровського району Донецької області. […]

11.04.2024