A
15.01.2023
13 січня 2023 року на сайті Кабінету Міністрів України розмістили петицію із закликом захистити конституційні права і свободи громадян, які є вірянами Української Православної Церкви.
Автором петиції є вірянка Української Православної Церкви Юлія Миколаївна Комінко. До закінчення збору підписів залишилося 89 днів.
У петиції підкреслюється, що віряни Української Православної Церкви є патріотами України, які виступають за її територіальну цілісність та захист від російського агресивного вторгнення.
«Заради цього віряни УПЦ воюють у Збройних Силах України, працюють кожен на своєму місці, волонтерять і донатять на ЗСУ. Виборюють ціною власного життя і здоров’я майбутнє нашої держави», — йдеться у тексті.
Також у петиції наголошується, що віряни УПЦ повністю підтримують необхідність розслідування кожного випадку колаборації та притягування до відповідальності усіх осіб, чия провина була доведена.
Разом із тим, автори даного тексту зазначили, що неможливим є «покладати злочини окремих громадян на всю розгалужену інституцію, якою є Українська Православна Церква, і на цій підставі вдаватися до її юридичної заборони».
«Ми не заслуговуємо на тавро “колаборантів” та “агентів ФСБ”. З сумом констатуємо, що таке ставлення лише призводить до значної деморалізації частини суспільства, яка є вірянами УПЦ, і насправді може служити прихованим інтересам російської федерації щодо дестабілізації та роз’єднання українців в умовах війни», — зауважується у петиції.
Віряни Української Православної Церкви просять Кабінет Міністрів України під час розроблення законодавчої бази підходити до вирішення церковного питання так само зважено, як це робиться під час розгляду проблем в інших галузях життя держави, і не покладати провину окремих представників УПЦ на всю інституцію, якою є Українська Православна Церква.
«Конституція України гарантує всім громадянам України свободу совісті та віросповідання. Тому ми, віряни Української Православної Церкви, закликаємо під час розроблення відповідних законопроектів за дорученням РНБО проявити мудрість і турботу й вирішувати церковне питання шляхом діалогу, пошуку правди і захисту конституційних прав і свобод громадян, а не шляхом покладання вини окремих осіб на всіх вірян і заборони всієї Церкви замість покарання винних», — зазначається у підсумку.
2 лютого 2025 року, у Неділю 32-після Пʼятидесятниці, митрополит Варсонофій звершив Божественну літургію у храмі на честь Зиновинської ікони Божої Матері с. Шевченка Літинського благочиння. Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархії архімандрит Єнох (Торак), настоятель храму протоієрей Володимир Кіщук, завідувач канцелярії єпархіального управління ієромонах Філарет (Олівінський), ієрей Миколай Антонюк та голова єпархіальної служби протоколу архідиякон Миколай […]
02.02.2025
1 лютого 2025 року, напередодні Неділі 32-ї після Пʼятидесятниці, митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння у соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: духівник Вінницької єпархії протоієрей Олексій Мельничук та клірики собору. Підписуйтесь на наші новини в Telegram — швидко, зручно та завжди під рукою у вашому телефоні!
02.02.2025
Одразу після школи Ярослав Миронюк вступив на строкову службу в сухопутні війська, а після 5-ти місяців підписав контракт і став на оборону держави. Він виконував бойові завдання на Миколаївському і Херсонському напрямках в складі сил ППО, згодом у складі саперних військ, а останній рік керував дронами на самому «нулі» з побратимами 79 ДШВ. 23 січня […]
30.01.2025