Перенесення ікони Божої Матері в Барський жіночий монастир. Хресна хода та літургія в обителі

12.01.2023

12 січня 2023 року, в день загальноєпархіального свята перенесення Барської ікони Божої Матері, старовинний образ, який знаходився до недавна в Шаргородському Свято-Миколаївському чоловічому монастирі, сьогодні перенесений в свою рідну обитель.

Зранку, о восьмій годині віряни зібрались на молебень в Барський Свято-Успенський кафедральной собор, з якого вирушили хресною ходою в жіночий монастир. Незважаючи на сильний мороз та ожеледицю, віряни йшли і несли образ Пречистої до Свого рідного дому, в Барську обитель.

Хресна хода з нашою місцешанованою святинею, Барською іконою Божої Матері, була присвячена молитві за мир на нашій українській землі. «Помолимось щоб Бог дарував нам переможний мир для нашої України» – сказав у своєму слові митрополит Варсонофій.

Митрополит Варсонофій висловлює щиру подяку адміністрації міста та району, а також співробітникам поліції і усім, від кого це залежало, за організацію та забезпечення правопорядку під час хресної ходи!

Після того як хресна хода прибула в святу обитель, розпочалась Божественна літургія, яку очолив митрополит Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт разом з керуючим єпархією митрополитом Вінницьким і Барським Варсонофієм. Архіпастирям співслужили клірики Вінницької, Могилів-Подільської та священство з інших єпархій, котрі прибули в обитель розділити радість спільної молитви.

Під час хресної ходи та на Божественній літургії також молились: настоятелька ігуменя Антонія (Стеценко) та старша монахиня Димитрія (Філікова).

Богослужбові піснеспіви виконував об’єднаний сестринський хор Браїлівського і Барського монастирів.

Після сугубої єктенії митрополити піднесли особливі молитовні прохання про мир на українській землі; за Святу Православну Церкву, яка сьогодні на жаль знову претерпіває утиски; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Архіпастирі та чисельне духовенство попросили у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю наших воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

За літургією віряни причастились Святих Христових Таїн, слід зауважити, що цього дня у храмі до Таїнств Покаянна та Євхаристії приступила велика кількість вірян.

Після богослужіння був звершений чин славлення перед іконою свята Різдва Христового та прочитана молитва до Пресвятої Богородиці перед Її Барським образом.

Богослужіння завершилось многоліттям Предстоятелю, архієреям, кліру, чернецтву та усім Православним християнам. На завершення митрополит Варсонофій звернувся до пастви зі словами різдвяних привітань та подякував митрополиту Агапіту та наміснику Шаргородського монастиря архімандриту Паїсію, за те, що їх трудами сьогодні відновлена історична справедливість, коли Божа Матір в своєму старовинному образі повертається в рідну Барську обитель.

Також митрополит Варсонофій нагородив грамотами Предстоятеля УПЦ, економа Вінницького єпархіального управління архімандрита Єноха (Торака), настоятельку Барського монастиря ігуменю Антонію (Стеценко) та старшу сестру монахиню Димитрію (Філікову), за організацію та безпосередню участь в процесі передачі та перенесення чудотворного образу в Барський жіночий монастир. Насамкінець було зроблене спільне пам’ятне фото, а також митрополит Варсонофій привітав сестер монастиря з Різдвом Христовим.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

МИТРОПОЛИТ ВАРСОНОФІЙ ЗВЕРШИВ БОЖЕСТВЕННУ ЛІТУРГІЮ ТА ПАНАХИДУ У 40-й ДЕНЬ ВІД УПОКОЄННЯ АРХІМАНДРИТА ЄЛЕАЗАРА (ЄГОРОВА)

27 червня, у сороковий день від упокоєння архімандрита Єлеазара (Єгорова), митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну Літургію та панахиду у храмі Покрови Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Його Високопреосвященству співслужили духівник Вінницької єпархії протоієрей Олексій Мельничук, секретар Єпархіальної Ради архімандрит Філарет (Олівінський), благочинний Вінницького районного округу протоієрей Миколай Строк, намісник Іллінського чоловічого монастиря архімандрит Аркадій […]

27.06.2026

У ДЕНЬ ТЕЗОІМЕНИТСТВА БЛАЖЕННІШОГО МИТРОПОЛИТА ОНУФРІЯ У ВІННИЦЬКІЙ ЄПАРХІЇ ЗВЕРШЕНО ПОДЯЧНИЙ МОЛЕБЕНЬ

25 червня 2026 року, у день пам’яті преподобного Онуфрія Великого та у день тезоіменитства Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, в каплиці при єпархіальному управлінні було звершено подячний молебень за здоров’я Предстоятеля Української Православної Церкви. Богослужіння очолив митрополит Вінницький і Барський Варсонофій. Разом із архіпастирем молились співробітники єпархіального управління. Під час спільної молитви духовенство […]

25.06.2026

ІСТОРІЯ ВІННИЦЬКОЇ ЄПАРХІЇ

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА До 1793 року православні Поділля зазнавали жорстоких гонінь з боку влади Речі Посполитої, яка ставила за мету знищення Православної Церкви на своїй території та тотального окатоличування населення шляхом унії. Після приєднання Правобережжя до складу Росії, 13 квітня 1793 р. на території Мінської, Із’яславської та Брацлавської губерній була створена нова єпархія. 15 травня того […]

24.06.2026