A
18.12.2022
18 грудня 2022 року, в Неділю 27-у після П’ятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Свято-Миколаївському пристосованому молитовному будинку села Северинівка Жмеринського благочиння.
Архіпастирю співслужили: економ єпархіального управління архім. Єнох (Торак); благочинний Жмеринського церковного округу прот. Ярослав Коромчевський та настоятель парафії ієрей Олександр Запорожець. Дияконський чин звершив особистий секретар митрополита ієрод. Філарет (Олівінський).
Богослужбові піснеспіви виконало тріо сестер Браїлівського жіночого монастиря, під управлінням монахині Єпистимії (Співак).
Після читання Євангельського уривку митрополит Варсонофій звернувся до вірян зі словом проповіді.
Митрополит Варсонофій за літургією підніс особливі молитовні прохання про мир на нашій українській землі; за Христову Українську Православну Церкву на Вінниччині, яку в теперішній час знову спіткали гоніння; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Архіпастир попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.
Після літургії архієрей привітав усіх присутніх із звершенням першої Божественної літургії в пристосованому будинку, який тепер стане для Северинівських вірян новим храмом, а також відзначив архієрейськими грамотами архімандрита Єноха та настоятеля храму ієрея Олександра за понесені труди по облаштуванню храму задля відновлення церковно-парафіяльного життя в Северинівці.
На завершення було зроблене спільне фото на пам’ять про перше соборне богослужіння, а також владика Варсонофій традиційно подарував парафіянам солодкі подарунки напередодні свята Святого Миколая Чудотворця.
23 липня 2024 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій відвідав літній Православний дитячий табір «СТЕЖИНА ДОБРА». Архіпастир поспілкувався з організаторами та учасниками літнього табору. Цього дня у таборі відбувся концерт, де дітки змогли проявити свої таланти. Владика Варсонофій подякував отцю Петру Шавулі, директору Вʼячеславу Михайловичу Скакуну, організаторам, наставникам та учасникам за прекрасне свято, а також […]
26.07.2024
24 липня 2024 року, в день памʼяті святої рівноапостольної великої княгині Ольги, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій співслужив за Божественною літургією Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію в Ольгинському соборі міста Києва. На Малому вході Предстоятель нагородив почесного настоятеля собору протоієрея Всеволода Рибчинського Орденом Української Православної Церкви преподобного Іова Почаївського І ступеня; настоятеля собору […]
24.07.2024
23 липня 2024 року, в день памʼяті преподобного Антонія Києво-Печерського, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у Свято-Троїцькому соборі Браїлівського жіночого монастиря. Його Високопреосвященству співслужили: духівник Вінницької єпархії протоієрей Олексій Мельничук, благочинний у справах монастирів архімандрит Єнох (Торак), клірики обителі та гості у священному сані. За богослужінням молилась іменинниця, настоятелька обителі ігуменя Антонія (Стеценко), […]
23.07.2024