Митрополит Варсонофій зустрівся з краєзнавцями Вінниччини та відзначив священика Бориса Пентюка орденом прп. Нестора Літописця

29.11.2022

У храмі святителя Луки Кримського м. Вінниці відбулась зустріч митрополита Вінницького і Барського Варсонофія з письменниками і краєзнавцями Вінниччини, на якій клірик Вінницької єпархії протоієрей Борис Пентюк розповів про свої книги.

Перед початком роботи семінару «Священство Поділля у просвітництві краю» у храмі відбувся молебень. Після спільної молитви, з уваги до значного внеску у розвиток Православ’я на Поділлі та краєзнавчу роботу, митрополит Варсонофій вручив настоятелю храму св. пророка Іоанна Предтечі священику Борису Пентюку орден Української Православної Церкви прп. Нестора Літописця. Отець Борис також є лауреатом Всеукраїнської літературної премії імені Степана Руданського.

Участь у літуратурному заході також взяли настоятель храму святителя Луки прот. Володимир Тютенко, голова спілки письменників Вадим Вітковський, голова спілки краєзнавців Сергій Гальчак, письменики та краєзнавці. Під час семінару отець Борис розповів про свої книги, а також творчі задуми, зокрема, про продовження дослідження родоводу Степана Руданського, висловив цікаві гіпотези щодо дійсних. Священик розповів про поєднання літератури і Церкви. Планує отець Борис також видати книгу про видатних церковних діячів Поділля. Кожен учасник семінару висловлював свою думку щодо тих чи інших тем, які обговорювались.

Ось що із зустрічі ще повідомляє працівник Видавничого Дому «Моя Вінниччина»: Отець Володимир Тютенко провів для гостей свого храму натхненну і цікаву екскурсію. Тут вражає буквально все: багата символічними предметами Різдвяна капличка, сміливий і символічний архітектурний малюнок храму та його неповторне оздоблення, продумані групи спеціально замовлених ікон та розписів, розкішна недільна школа для дітей, чимало іншого. Взяти хоча б спеціальний поминальний куточок загиблих воїнів, які полягли у боях проти російського агресора. Віряни постійно поповнюють тут список своїх загиблих рідних, кожної служби воїни-герої поминаються в молитвах. Військові полюбили цей храм і для сімейних урочистих подій, тут вони полюбили укладаюти шлюби.

«Церква не може стояти осторонь тривог і бід свого народу, а тому вітає кожну ініціативу, в тому числі, і працю творчих людей, спрямовану на зміцнення нашої духовності, віри і надії», — слова митрополита Варсонофія з провоіді письменикам і краєзнавцям.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Напередодні недільного дня митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння

10 червня 2023 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в храмі на честь Всіх Святих, на території будівництва Свято-Воскресенського собору міста Києва. Його Високопреосвященству співслужили клірики храму та гості у священному сані. Завтра, на честь престольного свята, архієрей звершить Божественну літургію в цьому ж храмі. Зустріч владики о 9:00.

10.06.2023

Оголошуємо збір пожертв на допомогу постраждалим від підриву дамби на Каховській ГЕС

3 глибоким сумом усі ми дізналися про трагічні наслідки військового злочину, коли підступно було підірвано Каховську ГЕС, що спричинило справжню стихійну катастрофу, розруху та пошкодження тисяч будинків мирного населення херсонців. У зв’язку із цим з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія оголошується збір добровільних пожертв, які найближчим часом будуть спрямовані до єпархіальних управлінь постраждалих регіонів […]

08.06.2023

Відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії

Під головуванням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія відбулось чергове зібрання благочинних Вінницької єпархії Української Православної Церкви. Зібрання відбулось в онлайн форматі. Участь у зборах взяли благочинні Вінницької єпархії, а також секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан. Під час засідання члени ради обговорили актуальні питання з життя парафій єпархії, благочинні прозвітували про стан справ у благочиннях, […]

07.06.2023