A
27.11.2022
Голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан в інтерв’ю Фактам ICTV розповіла, що жодного зв’язку Київської Митрополії, яка є релігійним центром УПЦ, з РПЦ немає, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Олена Богдан пояснила, що в Україні релігійне об’єднання складається з багатьох юридичних осіб. Релігійне об’єднання представляє релігійний центр, який, власне, і є юридичною особою. Для Української Православної Церкви таким центром є Київська Митрополія. І тут, згідно з документами, підкреслила вона, ніякого зв’язку з РПЦ немає.
«Документом, в якому був зазначений зв’язок з РПЦ, був статут релігійного об’єднання загалом, який, відповідно, не стосується конкретної юридичної особи. Такий статут, за результатами Собору (27 травня 2022 року), в новій редакції був до нас поданий. І всі тези, які визначали стосунки підпорядкування і залежності, були з нього прибрані. Наприклад, прибрано те, що предстоятель УПЦ є членом Синоду. Також прибрали тезу, що УПЦ входить до складу РПЦ», – зазначила глава ДЕСС.
За словами О. Богдана, організаційні відносини УПЦ та РПЦ – це не найскладніше, значно складніше – канонічні питання. Згідно з документами, організаційні відносини між РПЦ та УПЦ припинені, але водночас канонічний зв’язок з іншими Помісними Православними Церквами через РПЦ залишено, але комунікація з Помісними Церквами не координується з РПЦ.
«Ми давали запит на Митрополію з проханням роз’яснити: який, власне, вимір, організаційний, комунікаційний, має оцей зв’язок з іншими помісними церквами. Відповідь полягала в тому, що комунікація зараз здійснюється безпосередньо, напряму, – передає слова глави Держетнополітики видання. – Згідно з документами, на сьогодні певні організаційні стосунки, залежності, підпорядкування припинені».
Окрім того, комунікація з Помісними Православними Церквами не координується з РПЦ.
«Якщо говорити про залежність і підпорядкування Української Православної Церкви від Російської Православної Церкви – наразі ми не маємо підстав вважати, що такі стосунки існують», – пояснила вона.
Читайте також: Глава Держетнополітики: Священнослужителі, проти яких порушено справи – це менше як 1% усієї УПЦ
18 січня 2025 року, на 77-му році життя, після тривалої важкої хвороби, спочив у Бозі заштатний клірик Вінницької єпархії архімандрит Олексій (Глущук). Архімандрит Олексій, в миру Глущук Анатолій Павлович, народився 2 червня 1948 року в селі Коцури Любомильського району Волинської області. Після здобуття середньої освіти він присвятив своє життя служінню Богу. 27 вересня 1972 року […]
19.01.2025
Увечері 18 січня 2025 року, напередодні свята Богоявлення, Хрещення Господнього, у соборі Різдва Пресвятої Богородиці було звершено вечірнє богослужіння, яке очолив митрополит Вінницький і Барський Варсонофій. Під час богослужіння духівник єпархії, протоієрей Олексій Мельничук, привів до ставленицької присяги іподиякона Ростислава Заграничного. Завтра, у день свята Богоявлення, митрополит Варсонофій звершить Божественну літургію у Хрестовоздвиженському храмі міста […]
18.01.2025
18 січня 2025 року, у Навечірʼя Святого Богоявлення, Високопреосвященніший Варсонофій митрополит Вінницький і Барський, звершив уставне богослужіння в соборі Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці. Владика разом із духовенством звершив Божественну літургію святителя Іоанна Златоустого, послідування Вечірні з читанням 13 паримій та особливими богоявленськими піснеспівами, які прославляють чудесне явлення Духа Святого над водами Іордану в момент […]
18.01.2025