Звернення депутатів Вінницької облради не має жодної юридичної сили

25.11.2022

25 листопада 2022 року на сайті Вінницької обласної ради повідомиили про наступне:

Обласна Рада звернулася до Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів щодо заборони діяльності УПЦ в єдності з московським патріархатом.

В Україні діє найбільша релігійна організація, яка має назву Українська Православна Церква, з центром у Києві. Якщо депутати мали на увазі саме УПЦ, то таке звернення, як і будь-які подібні, немають жодної юридичної сили та не впливають на життя православних жителів області, які є вірними УПЦ.

Нагадуємо вкотре, що Українська Православна Церква є незалежною у своєму управлінні, а головною метою Церкви є допомога людям прийти до істинного Бога, позбутись гріховних звичок і страстей, а також об‘єднатись навколо Чаші Христової.

Згідно Конституції України (ст. 35), кожен громадянин України має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособове чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність.

Дуже прикро, що в той час, коли навколо велика кількість проблем, а наші громадяни, в тому числі віряни УПЦ, гинуть на фронті за свою Батьківщину, депутати вирішили зайнятись «найважливішим» питанням і почали розділяти людей за релігійними переконаннями. Чим підіграють ворогу і розколюють суспільство.

Читайте також: Звернення до депутатів Вінницької обласної ради

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

200-ліття Миколаївського храму села Рибченці Хмільницького благочиння

22 травня 2024 року, в день перенесення чесних мощей святителя Миколая Чудотворця, парафіянами храму святителя Миколая села Рибченці Хмільницького благочиння відсвяткували 200-ліття храму. Протягом останніх 33-х років настоятелем храму є найстаріший клірик Хмільницького благочиння – протоієрей Ігор Крученюк. Цього дня він також відзначив 47-річчя священицького служіння. Соборне богослужіння у день престольного свята звершили клірики Хмільницького благочиння. […]

23.05.2024

У Вінницькій єпархії створено паломницьку службу «Живоносне Джерело»

З благословення митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, у Вінницькій єпархії створено паломницьку організацію «Живоносне Джерело», на честь ікони Божої Матері. Паломницька служба була створена 10 травня, у пʼятницю Світлої седмиці, коли свята Православна Церква вшановує образ Пресвятої Богородиці «Живоносне Джерело», саме тому, з благословення архіпастиря, ця організація має таку назву. Паломницький центр, має на меті […]

22.05.2024

Престольне свято староміського Миколаївського храму Вінниці

22 травня 2024 року, у день памʼяті перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая Мирлікійського, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у староміському Миколаївському храмі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: насельник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архімандрит Макарій (Коломієць); благочинний Другого Вінницького міського округу протоієрей Віталій Білявський; настоятель храму протоієрей Роман Макар та клірики міста. На Малому […]

22.05.2024