Відбулось засідання Священного Синоду Української Православної Церкви

23.11.2022

23 листопада 2022 року, в Резиденції Предстоятеля на території Києво-Печерської Лаври, під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія відбулось засідання Священного Синоду Української Православної Церкви.

У засіданні взяли участь постійні та тимчасові члени Священного Синоду.

Перед початком роботи Священного Синоду Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до ієрархів зі вступним словом:

Синодом було прийняте рішення внести до Диптиху Предстоятелів Помісних Православних Церков ім’я Предстоятеля Македонської Православної Церкви. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

5 червня 2022 року Святіший Патріарх Сербський Порфирій надав Томос про автокефалію Македонській Православній Церкві. Зважаючи на це, Священний Синод Української Православної Церкви вирішив внести до Диптиху Предстоятелів Помісних Православних Церков ім’я Предстоятеля Македонської Православної Церкви. Віднині ім’я Блаженнішого Архієпископа Охридського і Македонського Стефана буде поминатись Предстоятелем нашої Церкви за кожним богослужінням.

На засіданні Священного Синоду було прийнято ряд кадрових рішень:

 1. У відповідь на рапорт про погіршення стану здоров’я, митрополит Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф звільнений від керування Кіровоградською єпархією. Керуючим Кіровоградською єпархією призначено архієпископа Васильківського Миколая. Митрополит Іоасаф надалі буде нести послух вікарія Київської Митрополії.
 2. Єпископом Свалявським, вікарієм Мукачівської єпархії обрано архімандрита Іларія (Гаврильця), клірика Мукачівської єпархії.
 3. Клірик Київської єпархії архімандрит Іаков (Галандзовський) обраний єпископом Дрогобицьким, вікарієм Львівської єпархії.
 4. Митрополита Івано-Франківського і Коломийського Серафима звільнено від керування Івано-Франківською єпархією та почислено на спокій. Єпархіальним архієреєм Івано-Франківської єпархії обрано архімандрита Никиту (Сторожука), клірика Чернівецько-Буковинської єпархії.
 5. Митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей звільнений від керування Ізюмською єпархією та почислений на спокій. Керуючим Ізюмською єпархією обраний клірик Харківської єпархії архімандрит Іоанн (Терновецький).
 6. Митрополита Роменського і Буринського Іосифа звільнено від управління Роменською єпархією та почислено на спокій. Преосвященним Роменським і Буринським призначено єпископа Гостомельського Тихона, який до цього був вікарієм Київської Митрополії.

У відповідь на прохання митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, Священний Синод установив святкування на честь Собору Черкаських святих та Козацьку (Покровську) батьківську суботу із поминанням спочилих козаків і воїнів, які поклали своє життя за Православну віру.

Також встановлено день пам’яті преподобного Авакума, сповідника Черкаського.

Окрім того, на прохання митрополита Новокаховського і Генічеського Філарета, до Собору Херсонських святих внесені імена священномучеників пресвітерів Стефана (Костогриза) та Димитрія (Кіранова).

Священний Синод УПЦ ухвалив рішення про відновлення мироваріння в Українській Православній Церкві.

Синод створив відповідну комісію, яка буде працювати над відновленням мироваріння у Києві. Комісію очолив вікарій Одеської єпархії архієпископ Арцизький Віктор.

Історично мироваріння в Київській Митрополії розпочалося з середини XV століття. У подальшому Святе миро виготовлялося в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі. Через революційні події 1917 року ця практика в Україні припинилася. Собор Української Православної Церкви, який відбувся 27 травня 2022 року в м. Києві, мав міркування про відновлення мироваріння.

Зважаючи на це, Священний Синод ухвалив рішення відновити мироваріння в Українській Православній Церкві.

Члени Синоду ухвалили текст Заяви, у якій висвітлена низка важливих питань. Найближчим часом Заява буде опублікована на офіційних ресурсах Української Православної Церкви.

У відповідь на рапорт митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела, Синод утворив в Одеській єпархії жіночий монастир на честь ікони Божої Матері «Цілителька».

Далі Синод затвердив намісників для двох чоловічих монастирів: Різдва Пресвятої Богородиці на Церковщині у Києві та Спасо-Преображенського у селі Нещерів на Київщині.

Також члени Синоду затвердили настоятельок для жіночого монастиря на честь Корсунської ікони Божої Матері у Новокаховській єпархії та Свято-Троїцького Густинського жіночого монастиря у Ніжинській єпархії.

Для церковного використання затверджені такі богослужбові тексти:

 • служба і акафіст на честь Києво-Братської ікони Божої Матері;
 • акафіст блаженному Августину, єпископу Іппонійському;
 • чин поховання дияконського та чин освячення каплиці;
 • молебні співи про дітей, про воїнів та про позбавлених домівки;
 • молитовні тексти про полонених та про зниклих безвісти.
Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Заява прес-служби КДАіС з приводу ситуації навколо Академічного храму на честь Різдва Пресвятої Богородиці (+ВІДЕО) 

Заява прес-служби Київської духовної академії і семінарії з приводу ситуації навколо Академічного храму на честь Різдва Пресвятої Богородиці Сьогодні, 30 березня 2023 р., близько 10:30 ранку до храму на честь Різдва Пресвятої Богородиці на території Києво-Печерської Лаври прийшли люди, які у спілкуванні з представниками Київської духовної академії і семінарії назвалися комісією Національного історико-культурного заповідника «Києво-Печерська лавра». Вказані особи […]

30.03.2023

Представники Мінкульту провели спробу незаконного опломбування храмів Лаври

30 березня 2023 року Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру відвідала комісія Міністерства культури та інформаційної політики України з метою провести приймання-передавання споруд і будівель монастиря. В Українській Православній Церкві вважають рішення про розірвання договору незаконним та відстоюють свої права у судовому порядку. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ розповідає як у цей день віряни Української Православної Церкви не допустили протиправних дій […]

30.03.2023

Архієрейське богослужіння в Лемешівському чоловічому монастирі

30 березня 2023 року, в четвер 5-ї седмиці Святої Чотиридесятниці, в день пам’яті святого преподобного Олексія, чоловіка Божого, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив літургію Передосвячених Дарів в Іоанно-Богословському Лемешівському чоловічому монастирі. Його Високопреосвященству співслужили: ігумен монастиря — архім. Марк (Барановський), клірики обителі та гості у священному сані. Під час літургії архієрей підніс особливі коліноприклонні […]

30.03.2023