Відбулось засідання Священного Синоду Української Православної Церкви

23.11.2022

23 листопада 2022 року, в Резиденції Предстоятеля на території Києво-Печерської Лаври, під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія відбулось засідання Священного Синоду Української Православної Церкви.

У засіданні взяли участь постійні та тимчасові члени Священного Синоду.

Перед початком роботи Священного Синоду Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до ієрархів зі вступним словом:

Синодом було прийняте рішення внести до Диптиху Предстоятелів Помісних Православних Церков ім’я Предстоятеля Македонської Православної Церкви. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

5 червня 2022 року Святіший Патріарх Сербський Порфирій надав Томос про автокефалію Македонській Православній Церкві. Зважаючи на це, Священний Синод Української Православної Церкви вирішив внести до Диптиху Предстоятелів Помісних Православних Церков ім’я Предстоятеля Македонської Православної Церкви. Віднині ім’я Блаженнішого Архієпископа Охридського і Македонського Стефана буде поминатись Предстоятелем нашої Церкви за кожним богослужінням.

На засіданні Священного Синоду було прийнято ряд кадрових рішень:

 1. У відповідь на рапорт про погіршення стану здоров’я, митрополит Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф звільнений від керування Кіровоградською єпархією. Керуючим Кіровоградською єпархією призначено архієпископа Васильківського Миколая. Митрополит Іоасаф надалі буде нести послух вікарія Київської Митрополії.
 2. Єпископом Свалявським, вікарієм Мукачівської єпархії обрано архімандрита Іларія (Гаврильця), клірика Мукачівської єпархії.
 3. Клірик Київської єпархії архімандрит Іаков (Галандзовський) обраний єпископом Дрогобицьким, вікарієм Львівської єпархії.
 4. Митрополита Івано-Франківського і Коломийського Серафима звільнено від керування Івано-Франківською єпархією та почислено на спокій. Єпархіальним архієреєм Івано-Франківської єпархії обрано архімандрита Никиту (Сторожука), клірика Чернівецько-Буковинської єпархії.
 5. Митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей звільнений від керування Ізюмською єпархією та почислений на спокій. Керуючим Ізюмською єпархією обраний клірик Харківської єпархії архімандрит Іоанн (Терновецький).
 6. Митрополита Роменського і Буринського Іосифа звільнено від управління Роменською єпархією та почислено на спокій. Преосвященним Роменським і Буринським призначено єпископа Гостомельського Тихона, який до цього був вікарієм Київської Митрополії.

У відповідь на прохання митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, Священний Синод установив святкування на честь Собору Черкаських святих та Козацьку (Покровську) батьківську суботу із поминанням спочилих козаків і воїнів, які поклали своє життя за Православну віру.

Також встановлено день пам’яті преподобного Авакума, сповідника Черкаського.

Окрім того, на прохання митрополита Новокаховського і Генічеського Філарета, до Собору Херсонських святих внесені імена священномучеників пресвітерів Стефана (Костогриза) та Димитрія (Кіранова).

Священний Синод УПЦ ухвалив рішення про відновлення мироваріння в Українській Православній Церкві.

Синод створив відповідну комісію, яка буде працювати над відновленням мироваріння у Києві. Комісію очолив вікарій Одеської єпархії архієпископ Арцизький Віктор.

Історично мироваріння в Київській Митрополії розпочалося з середини XV століття. У подальшому Святе миро виготовлялося в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі. Через революційні події 1917 року ця практика в Україні припинилася. Собор Української Православної Церкви, який відбувся 27 травня 2022 року в м. Києві, мав міркування про відновлення мироваріння.

Зважаючи на це, Священний Синод ухвалив рішення відновити мироваріння в Українській Православній Церкві.

Члени Синоду ухвалили текст Заяви, у якій висвітлена низка важливих питань. Найближчим часом Заява буде опублікована на офіційних ресурсах Української Православної Церкви.

У відповідь на рапорт митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела, Синод утворив в Одеській єпархії жіночий монастир на честь ікони Божої Матері «Цілителька».

Далі Синод затвердив намісників для двох чоловічих монастирів: Різдва Пресвятої Богородиці на Церковщині у Києві та Спасо-Преображенського у селі Нещерів на Київщині.

Також члени Синоду затвердили настоятельок для жіночого монастиря на честь Корсунської ікони Божої Матері у Новокаховській єпархії та Свято-Троїцького Густинського жіночого монастиря у Ніжинській єпархії.

Для церковного використання затверджені такі богослужбові тексти:

 • служба і акафіст на честь Києво-Братської ікони Божої Матері;
 • акафіст блаженному Августину, єпископу Іппонійському;
 • чин поховання дияконського та чин освячення каплиці;
 • молебні співи про дітей, про воїнів та про позбавлених домівки;
 • молитовні тексти про полонених та про зниклих безвісти.
Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

200-ліття Миколаївського храму села Рибченці Хмільницького благочиння

22 травня 2024 року, в день перенесення чесних мощей святителя Миколая Чудотворця, парафіянами храму святителя Миколая села Рибченці Хмільницького благочиння відсвяткували 200-ліття храму. Протягом останніх 33-х років настоятелем храму є найстаріший клірик Хмільницького благочиння – протоієрей Ігор Крученюк. Цього дня він також відзначив 47-річчя священицького служіння. Соборне богослужіння у день престольного свята звершили клірики Хмільницького благочиння. […]

23.05.2024

У Вінницькій єпархії створено паломницьку службу «Живоносне Джерело»

З благословення митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, у Вінницькій єпархії створено паломницьку організацію «Живоносне Джерело», на честь ікони Божої Матері. Паломницька служба була створена 10 травня, у пʼятницю Світлої седмиці, коли свята Православна Церква вшановує образ Пресвятої Богородиці «Живоносне Джерело», саме тому, з благословення архіпастиря, ця організація має таку назву. Паломницький центр, має на меті […]

22.05.2024

Престольне свято староміського Миколаївського храму Вінниці

22 травня 2024 року, у день памʼяті перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая Мирлікійського, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у староміському Миколаївському храмі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: насельник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архімандрит Макарій (Коломієць); благочинний Другого Вінницького міського округу протоієрей Віталій Білявський; настоятель храму протоієрей Роман Макар та клірики міста. На Малому […]

22.05.2024