У Вінниці архіпастир з духовенством та вірянами помолились перед Барським образом Божої Матері

23.11.2022

23 листопада 2022 року, з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, до Стрітенського храму Вінниці прибула древня Барська ікона Божої Матері.

Після зустрічі ікони відбувся молебень з акафистом Божій Матері. Митрополит Варсонофій разом з духовенством міста помолились за українських воїнів, усіх постраждалих від війни людей, а також за вірян Української Православної Церкви, на яких наводять різні наклепи, а також окремі чиновники бажають обмежити цим людям право на вільне віросповідання.

Разом з усіма молились настоятелька Браїлівського монастиря ігуменя Антонія, старша сестра Барської обителі матушка Димитрія та архім. Єнох, які і привезли для вінниччан цей древній образ Богородиці.

По завершені богослужіння архієрей звернувся до вірян зі словами проповіді. Владика закликав кожного продовжувати підносити особливі молитви за наш український народ, воїнів, а також просити у Господа і Богородиці, щоб наші державні керівники, депутати і різні чиновники проявили мудрість й не розпалювали релігійне протистояння під час війни, а навпаки об’єднали громадян області та України заради перемоги і миру.

У зв’язку з повітряною тривогою, молитва завершувалась у нижньому храмі Стрітенського комплексу, де керуючий єпархією звершив заупокійну літію за Предстоятелем УПЦ Митрополитом Володимиром (Сабоданом). Покійному Блаженнішому виповнилося би 87 років. Царство Небесне!

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Маріїне стояння. Архіпастир звершив утреню з читанням Великого канону прп. Андрія Критського

Увечері, 17 квітня 2024 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив утреню четверга 5-ї седмиці Великого посту з читанням Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського, в нижньому Антоніє-Феодосіївському храмі Браїлівського жіночого монастиря. Архіпастирю співслужили клірики обителі. За богослужіням молились: ігуменя Антонія, сестри та парафіяни Браїлівської обителі. Нагадаємо, завтра митрополит Варсонофій звершить Літургію Передосвячених Дарів в […]

17.04.2024

Стояння Марії Єгипетської. Як подолати «грішного життя порожнечу»?

На п’ятому тижні Великого посту у храмах звершується особливе богослужіння, яке називають Стоянням Марії Єгипетської, або Маріїне стояння. Це тривала служба, яка буває тільки раз на рік. Зазвичай це утреня четверга, яка на практиці звершується напередодні ввечері. На ній повністю прочитують Великий канон Андрія Критського (в перший тиждень Великого посту канон читали невеликими частинами з понеділка по четвер). […]

17.04.2024

Загальна сповідь духовенства другого міського благочиння

17 квітня 2024 року, у середу 5-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, звершив літургію Передосвячених Дарів у Іоанно-Богословському храмі міста Вінниці. Архіпастирю співслужили: благочинний другого Вінницького міського округу протоієрей Віталій Білявський та клірики міста. Цього дня духовенство другого міського благочиння звершили спільне богослужіння і приступили до Таїнств Покаяння та Причастя Святих Христових Таїнств. […]

17.04.2024