У Вінницькому районі представники ПЦУ захопили храм

02.11.2022

У неділю, 30 жовтня 2022 року, представники ПЦУ силою захопили храм вмч. Димитрія Солунського села Корделівка Вінницької області.

Окремі місцеві жителі та голова громади ПЦУ Бородій Віктор Іванович о 7 годині ранку прийшли до будівлі храму, зламали замок та пошкодили вхідні двері, також перешкоджали вірянам УПЦ увійти до свого храму. Був присутній та сприяв незаконним діям депутат Калинівської міської ради Ломачевський Сергій Миколайович. Біля храму є ще одна церквона будівля, де знаходяться особисті речі священика і вірян, увійти до даного приміщення також перешкоджають представники ПЦУ.

Чергове рейдерське захоплення храму Української Православної Церкви спровоковане начальником Управління у справах національностей і релігій Вінницької ОВА Салецьким І.О., який здійснив незаконну перереєстрацію громади.

Сама громада УПЦ села Корделівка, де настоятелем є прот. Іоан Пащенко, не подавала жодних документів про перереєстрацію та не бажала переходити в іншу конфесію, натомість парафіяни висловивли підтримку Блаженнішому Митрополиту Онуфрію та залишаються в лоні канонічної Української Православної Церкви.

Чому рейдери-чоловіки не захищають країну на фронті, а воюють з мирними жителями, жінками і дітьми за спинами наших воїнів, невідомо.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

В Браїлівській обителі вшанували памʼять схіархімандрита Кирила (Соколова)

28 листопада 2023 року, в день 7-х роковин блаженної кончини приснопамʼятного схіархімандрита Кирила (Соколова), в Браїлівському жіночому монастирі було звершено заупокійну Божественну літургію. Богослужіння очолив митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, якому співслужили клірики Браїлівської обителі та гості у священному сані. За літургією також молилась настоятелька ігуменя Антонія, сестри, парафіяни та паломники монастиря. За літургією були […]

28.11.2023

Парафіяни храму Чуда Архістратига Михаїла в Хонях зібрали продукти та одяг для пацієнтів лікарні ім. акад. Ющенка

Парафіянами храму на честь Чуда Архістратига Божого Михаїла в Хонях міста Вінниці, зібрали та передали для пацієнтів Вінницької обласної психоневрологічної лікарні імені академіка О.І.Ющенка продукти харчування, печиво, солодощі та необхідний одяг. Гуманітарну допомогу в лікарню доставив настоятель храму протоієрей Василій Августінов. Підписуйтесь на наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

28.11.2023

Депутати Верховної Ради вимагають міжнародної експертизи законопроекту щодо заборони релігійних організацій 

53 депутати Верховної Ради поставили свої підписи під зверненням до Спікера українського парламенту з вимогою спрямувати проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій», реєстраційний №8371 від 19.01.2023, на експертизу до Європейської комісії за демократію через право при Раді Європи, яка отримала назву Венеційської комісії. Зважаючи на широку […]

27.11.2023