У Вінницькому районі представники ПЦУ захопили храм

02.11.2022

У неділю, 30 жовтня 2022 року, представники ПЦУ силою захопили храм вмч. Димитрія Солунського села Корделівка Вінницької області.

Окремі місцеві жителі та голова громади ПЦУ Бородій Віктор Іванович о 7 годині ранку прийшли до будівлі храму, зламали замок та пошкодили вхідні двері, також перешкоджали вірянам УПЦ увійти до свого храму. Був присутній та сприяв незаконним діям депутат Калинівської міської ради Ломачевський Сергій Миколайович. Біля храму є ще одна церквона будівля, де знаходяться особисті речі священика і вірян, увійти до даного приміщення також перешкоджають представники ПЦУ.

Чергове рейдерське захоплення храму Української Православної Церкви спровоковане начальником Управління у справах національностей і релігій Вінницької ОВА Салецьким І.О., який здійснив незаконну перереєстрацію громади.

Сама громада УПЦ села Корделівка, де настоятелем є прот. Іоан Пащенко, не подавала жодних документів про перереєстрацію та не бажала переходити в іншу конфесію, натомість парафіяни висловивли підтримку Блаженнішому Митрополиту Онуфрію та залишаються в лоні канонічної Української Православної Церкви.

Чому рейдери-чоловіки не захищають країну на фронті, а воюють з мирними жителями, жінками і дітьми за спинами наших воїнів, невідомо.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Маріїне стояння. Митрополит Варсонофій звершив утреню з читанням Великого канону прп. Андрія Критського

Увечері, 29 березня 2023 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив утреню четверга 5-ї седмиці Великого посту з читанням Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського, в нижньому Антоніє-Феодосіївському храмі Браїлівського жіночого монастиря. Архіпастирю співслужили клірики обителі. За богослужіням молились: ігуменя Антонія, сестри та парафіяни Браїлівської обителі. Нагадаємо, завтра митрополит Варсонофій звершить Літургію Передосвячених Дарів в […]

29.03.2023

Літургія Передосвячених Дарів в Калинівському благочинні

29 березня 2023 року, в середу 5-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію Передосвячених Дарів в храмі святої Параскеви Сербської міста Калинівка. Його Високопреосвященству співслужили: благочинний Калинівського церковного округу протоієрей Володимир Розман; секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан та клірики благочиння. Цього дня духовенство Калинівського благочиння приступили до загальної сповіді […]

29.03.2023

Архієпископ Севастійський Феодосій: Ми засуджуємо систематичні переслідування УПЦ

27 березня 2023 року, під час ранкового прийому однієї церковної делегації, ієрарх Єрусалимського Патріархату архієпископ Севастійський Феодосій висловив засудження останніх подій в Україні навколо Української Православної Церкви, про що повідомляється на Facebook-сторінці «Голос Православної Церкви з Єрусалиму». Зокрема, архієпископ Феодосій заявив: «ми висловлюємо наше засудження та неприйняття систематичного переслідування та нападів на Українську Православну Церкву». […]

29.03.2023