Собор єпископів Польської Православної Церкви зробив заяву щодо церковної ситуації в Україні: «Цей стан негативно вплинув на весь світовий організм Православ’я»

26.10.2022

Архієрейський Собор Польської Православної Церкви зробив заяву щодо війни та релігійної ситуації в Україні, які негативно вплинули на весь світовий організм Православ’я. Про це йдеться в комюніке Архієрейського Собору Польської Православної Церкви, який відбувся під проводом Блаженнішого Митрополита Варшави і всієї Польщі Савви 25 жовтня 2022 року, повідомляє orthodox.pl.

«Війна в Україні порушила абсолютно нормальне життя в цій країні, Європі та світі. Це в особливий спосіб стосується життя Православної Церкви, — зазначається в документі. — Православ’я в Україні розділене, і вірні часто почуваються розгубленими. Ми шкодуємо про це, тому що цей стан негативно вплинув на весь світовий організм Православ’я».

У заяві підкреслюється про незмінність позиції Польської Православної Церкви щодо очільника «ПЦУ», якого вважають звичайним мирянином.

«Щодо деструктивної діяльності т. зв. «митрополита» Епіфанія, Святий Архієрейський Собор Польської Автокефальної Православної Церкви зберігає свою позицію, висловлену в постановах: 340 п. 3; 341 п. 7; 342 п. 1; 343 п. 1; 346 п. 5; 347 п. 1; 348 п. 4», — наголошують ієрархи Польської Церкви.

В комюніке вчергове «Святий Архієрейський Собор просить Святішого Патріарха Константинопольського Варфоломія скликати Собор предстоятелів усіх Помісних Православних Церков».

Окрім того, Священний Собор єпископів закликав вірних продовжувати молитися за мир в Україні, припинення війни та припинення розділення (розколу) Церкви Православної в Україні.

«Священний Архієрейський Собор висловлює вдячність всім вірним, церковним організаціям та окремим особам за духовну та матеріальну допомогу Україні та її громадянам. Не залишаймо свого завзяття і продовжуймо цю добру справу допомоги нужденним.

Всемогутній Боже! Просимо дати мир народу України та Святій Православній Церкві», — підсумовано в документі.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Маріїне стояння. Митрополит Варсонофій звершив утреню з читанням Великого канону прп. Андрія Критського

Увечері, 29 березня 2023 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив утреню четверга 5-ї седмиці Великого посту з читанням Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського, в нижньому Антоніє-Феодосіївському храмі Браїлівського жіночого монастиря. Архіпастирю співслужили клірики обителі. За богослужіням молились: ігуменя Антонія, сестри та парафіяни Браїлівської обителі. Нагадаємо, завтра митрополит Варсонофій звершить Літургію Передосвячених Дарів в […]

29.03.2023

Літургія Передосвячених Дарів в Калинівському благочинні

29 березня 2023 року, в середу 5-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію Передосвячених Дарів в храмі святої Параскеви Сербської міста Калинівка. Його Високопреосвященству співслужили: благочинний Калинівського церковного округу протоієрей Володимир Розман; секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан та клірики благочиння. Цього дня духовенство Калинівського благочиння приступили до загальної сповіді […]

29.03.2023

Архієпископ Севастійський Феодосій: Ми засуджуємо систематичні переслідування УПЦ

27 березня 2023 року, під час ранкового прийому однієї церковної делегації, ієрарх Єрусалимського Патріархату архієпископ Севастійський Феодосій висловив засудження останніх подій в Україні навколо Української Православної Церкви, про що повідомляється на Facebook-сторінці «Голос Православної Церкви з Єрусалиму». Зокрема, архієпископ Феодосій заявив: «ми висловлюємо наше засудження та неприйняття систематичного переслідування та нападів на Українську Православну Церкву». […]

29.03.2023