Собор єпископів Польської Православної Церкви зробив заяву щодо церковної ситуації в Україні: «Цей стан негативно вплинув на весь світовий організм Православ’я»

26.10.2022

Архієрейський Собор Польської Православної Церкви зробив заяву щодо війни та релігійної ситуації в Україні, які негативно вплинули на весь світовий організм Православ’я. Про це йдеться в комюніке Архієрейського Собору Польської Православної Церкви, який відбувся під проводом Блаженнішого Митрополита Варшави і всієї Польщі Савви 25 жовтня 2022 року, повідомляє orthodox.pl.

«Війна в Україні порушила абсолютно нормальне життя в цій країні, Європі та світі. Це в особливий спосіб стосується життя Православної Церкви, — зазначається в документі. — Православ’я в Україні розділене, і вірні часто почуваються розгубленими. Ми шкодуємо про це, тому що цей стан негативно вплинув на весь світовий організм Православ’я».

У заяві підкреслюється про незмінність позиції Польської Православної Церкви щодо очільника «ПЦУ», якого вважають звичайним мирянином.

«Щодо деструктивної діяльності т. зв. «митрополита» Епіфанія, Святий Архієрейський Собор Польської Автокефальної Православної Церкви зберігає свою позицію, висловлену в постановах: 340 п. 3; 341 п. 7; 342 п. 1; 343 п. 1; 346 п. 5; 347 п. 1; 348 п. 4», — наголошують ієрархи Польської Церкви.

В комюніке вчергове «Святий Архієрейський Собор просить Святішого Патріарха Константинопольського Варфоломія скликати Собор предстоятелів усіх Помісних Православних Церков».

Окрім того, Священний Собор єпископів закликав вірних продовжувати молитися за мир в Україні, припинення війни та припинення розділення (розколу) Церкви Православної в Україні.

«Священний Архієрейський Собор висловлює вдячність всім вірним, церковним організаціям та окремим особам за духовну та матеріальну допомогу Україні та її громадянам. Не залишаймо свого завзяття і продовжуймо цю добру справу допомоги нужденним.

Всемогутній Боже! Просимо дати мир народу України та Святій Православній Церкві», — підсумовано в документі.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Недільна літургія в храмі апостола Андрія Первозванного міста Вінниці

3 грудня 2023 року, в 26-у Неділію після Пʼятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в храмі апостола Андрія Первозванного міста Вінниці. За богослужінням архіпастирю співслужили настоятель храму протоієрей Віталій Гречко, голова служби протоколу архідиякон Миколай Кравець та завідувач канцелярією єпархіального управління ієродиякон Філарет (Олівінський). На Малому вході з благословення Предстоятеля УПЦ, митрополит […]

03.12.2023

Духовенство Вінницького району придбали та передали генератор для потреб військових ЗСУ

Духовенство Вінницького районного благочиння, а також небайдужі віряни зібрали кошти і придбали інвенторний генератор для наших захисників. Цими днями, благочинний Вінницького районного округу протоієрей Миколай Строк, зустрівся з одним із наших парафіян, який також захищає нашу країну на Херсонщині та передав генератор для потреб військових на передову. Молимось за перемогу та мир в нашій Українській […]

03.12.2023

Архіпастир звершив Всенічне бдіння в храмі апостола Андрія Первозванного міста Вінниці

2 грудня 2023 року, напередодні 26-ї Неділі після Пʼятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в храмі апостола Андрія Первозванного міста Вінниці. Разом з владикою за богослужінням молились настоятель храму протоієрей Віталій Гречко, голова служби протоколу архідиякон Миколай Кравець та завідувач канцелярією єпархіального управління ієродиякон Філарет (Олівінський). Нагадаємо, завтра митрополит Варсонофій звершить недільну […]

02.12.2023