До Святогірської лаври доставили гуманітарну допомогу від Вінницької єпархії

26.10.2022

Доставка до Святогірської обителі більш ніж 20-тонного вантажу волонтерами з Вінниччини стала результатом трудів багатьох небайдужих людей не лише з України, а й з-за кордону.

Православні віруючі з Вінницької області надають допомогу братії Святогірської Лаври та біженцям, що проживають у ній, з 2014 року. Черговий збір та транш допомоги організував керівник відділу благодійності Вінницької єпархії Української Православної Церкви диякон Георгій Толчев. Акція милосердя пройшла з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія.

У вантаж увійшли пожертвувані фермерами 4 тонни яблук, буряк, морква, крупи, горох, цукор та ін., закуплений єпархією спільно з православними Буковини кабель загальною вартістю понад 60 тисяч гривень, а також капуста, два павербанки, термос — все разом на суму 65 тисяч гривень. Ще 40 тисяч обійшлася оплата транспорту, який, до речі, допомогли знайти парафіяни київського Свято-Троїцького Іонинського монастиря.

Отець Георгій особливо наголосив на допомозі фермерського господарства «Перлина Поділля» с. Попівці Жмеринського району. Багато благодійників, вносячи свій внесок на Божу славу, побажали залишитися невідомими.

Коли працями отця Георгія було зібрано близько 10 тонн гуманітарного вантажу, до нього звернувся голова відділу з місіонерства та благодійності Хмельницької єпархії протоієрей Ігор Дзюбецький із проханням допомогти доставити у Святі Гори продукти та речі, пожертвувані для Лаври парафіянами.

У результаті загальна вага вантажу становила вже понад 20 тонн.

Також 21 жовтня до Святогірської Лаври було доставлено 5 тонн гуманітарного вантажу, зібраного вірними Тернопільської єпархії. До нього увійшли як харчі (в т. ч. консерви, кава), так і побутова хімія, засоби гігієни та 125 рулонів руберойду для покриття дахів.

Того ж дня прибули авто з Чернівецько-Буковинської єпархії. Волонтери на чолі з Оксаною (Марією) Цюгою зібрали 15 тонн продуктів (зокрема тонна цукру, крупи, яблука, соняшникова олія) та госптоварів, 55 рулонів руберойду, а також 15 тонн крокв та ін. будматеріалів для Іоанівського скиту в Адамівці, де триває ремонт постраждалого під час обстрілів готельного корпусу (будівля позбавлена ​​даху), та овочів.

Окремий автомобіль привіз до Лаври інструменти.

Як зауважила Марія Цюга, Чернівецько-Буковинська єпархія не зупиниться на досягнутому. «У нас є ще близько 5 тонн консервації, 3 тонни яблук, близько 10 тонн картоплі. Також до Чернівців їде транспорт за допомогою з Італії й з благословення митрополита Берлінського та Німецького Марка (РПЦЗ) — з Німеччини», — поділилася волонтер.

«Дякую всім, хто взяв участь у зборі допомоги, доставці, всіх, хто постійно перераховує гроші на нашу картку (5457 0822 9050 0003), — сказала Марія. — Гуманітарна ситуація у Лаврі критична. Дуже просимо не залишати насельників Лаври, біженців, які тут мешкають. У таких важких умовах без гуманітарної допомоги їм просто не вижити. Просимо всіх вас: приєднуйтесь! Будемо разом творити добрі діла на славу Божу. Допоможемо нашим братам та сестрам, які тут проживають, підготуватися до зими!»

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

В Браїлівській обителі вшанували памʼять схіархімандрита Кирила (Соколова)

28 листопада 2023 року, в день 7-х роковин блаженної кончини приснопамʼятного схіархімандрита Кирила (Соколова), в Браїлівському жіночому монастирі було звершено заупокійну Божественну літургію. Богослужіння очолив митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, якому співслужили клірики Браїлівської обителі та гості у священному сані. За літургією також молилась настоятелька ігуменя Антонія, сестри, парафіяни та паломники монастиря. За літургією були […]

28.11.2023

Парафіяни храму Чуда Архістратига Михаїла в Хонях зібрали продукти та одяг для пацієнтів лікарні ім. акад. Ющенка

Парафіянами храму на честь Чуда Архістратига Божого Михаїла в Хонях міста Вінниці, зібрали та передали для пацієнтів Вінницької обласної психоневрологічної лікарні імені академіка О.І.Ющенка продукти харчування, печиво, солодощі та необхідний одяг. Гуманітарну допомогу в лікарню доставив настоятель храму протоієрей Василій Августінов. Підписуйтесь на наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

28.11.2023

Депутати Верховної Ради вимагають міжнародної експертизи законопроекту щодо заборони релігійних організацій 

53 депутати Верховної Ради поставили свої підписи під зверненням до Спікера українського парламенту з вимогою спрямувати проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій», реєстраційний №8371 від 19.01.2023, на експертизу до Європейської комісії за демократію через право при Раді Європи, яка отримала назву Венеційської комісії. Зважаючи на широку […]

27.11.2023