Недільне богослужіння в храмі Вознесіння Господнього с. Уланів

25.09.2022

25 вересня 2022 року, у Неділю 15-у після П’ятидесятниці, перед Воздвиженням Хреста Господнього, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в храмі Вознесіння Господнього с. Уланів, Хмільницького благочиння.

Цього дня на парафії вшанували пам’ять святителя Феодосія Чернігівського, день пам’яті якого попередньо Церква звершувала 22 вересня.

Вознесеснський храм села Уланів 1777 року, побудований за типовим проектом відомого українського архітектора Івана Григоровича Барського, на місці козацької фортеці. На кошти місцевого пана Людвіга Хуторанського, помістя якого було в сусідньому селі Морозівка. На той час містечко Уланів в своїй більшості населення були євреї, а тому для жителів села Морозівка і невеликої кількості православних уланівчан і був збудований цей храм. В 1868 році при храмі відкрита церковно-приходська школа. Після причислення до лику святих святителя Феодосія, архієпископа Чернігівського, яке відбулося 22 вересня 1896 року, в Уланові через рік був освячений приділ на честь святителя Феодосія, який походив родом із Уланова. Історичні дослідження підтверджують, що батько святителя був священиком і звершував своє служіння в Михайлівському храмі села Гатка, що зараз є частиною Уланова. Ієрей Микита, та матушка Марія Угліцькі жили в Уланові. Прізвище святителя Феодосія — Угліцький. Після приходу до влади більшовиків, на початку 30-тих років минулого століття, храм був закритий та пограбований і перетворений в майстерню МТС. В часи Другої світової війни, під час нацистської окупації храм був відкритий для богослужіння й після того більше не закривався. Цей рік для парафіян храму є ювілейним. 245 років храму і 125 років освячення престолу в лівому приділі на честь святителя Феодосія, архієпископа Чернігівського.

Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархії архім. Аркадій (Сенчуківський); економ єпархіального управління архім. Єнох (Торак); настоятель храму прот. Ярослав Микитин; клірики Хмільницького благочиння та гості у священному сані.

Дияконський чин звершили: архід. Миколай Кравець та ієрод. Філарет (Олівінський).

Після читання Євангельського уривку архіпастир звернувся до прочан зі словом проповіді.

Під час Божественної літургії були піднесені особливі молитовні прохання про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Архіпастир попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Також була звершена сугуба заупокійна єктенія, під час якої духовенство піднесло свої молитви за батьків святителя Феодосія Чернігівського — священика Микиту та матушку Марію Угліцьких, а також усіх загиблих воїнів, які поклали свої життя у війні за волю та незалежність нашої держави.

Після богослужіння архієрей з духовенством звершив молебень на честь престольного свята та відбувся чин славлення перед іконою Різдва Пресвятої Богородиці, на честь віддання двунадесятого свята, яке за церковним уставом припадає на сьогоднішній день.

Насамкінець владика Варсонофій подякував усім за спільну соборну молитву та нагородив настоятеля — отця Ярослава архієрейською грамотою, за участь парафії в зборі коштів на потреби Збройних Сил України. Також архієрейськими грамотами були нагороджені багаторічні благодійники та активні парафіяни.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Маріїне стояння. Митрополит Варсонофій звершив утреню з читанням Великого канону прп. Андрія Критського

Увечері, 29 березня 2023 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив утреню четверга 5-ї седмиці Великого посту з читанням Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського, в нижньому Антоніє-Феодосіївському храмі Браїлівського жіночого монастиря. Архіпастирю співслужили клірики обителі. За богослужіням молились: ігуменя Антонія, сестри та парафіяни Браїлівської обителі. Нагадаємо, завтра митрополит Варсонофій звершить Літургію Передосвячених Дарів в […]

29.03.2023

Літургія Передосвячених Дарів в Калинівському благочинні

29 березня 2023 року, в середу 5-ї седмиці Великого посту, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію Передосвячених Дарів в храмі святої Параскеви Сербської міста Калинівка. Його Високопреосвященству співслужили: благочинний Калинівського церковного округу протоієрей Володимир Розман; секретар єпархіального управління ієрей Андрій Балан та клірики благочиння. Цього дня духовенство Калинівського благочиння приступили до загальної сповіді […]

29.03.2023

Архієпископ Севастійський Феодосій: Ми засуджуємо систематичні переслідування УПЦ

27 березня 2023 року, під час ранкового прийому однієї церковної делегації, ієрарх Єрусалимського Патріархату архієпископ Севастійський Феодосій висловив засудження останніх подій в Україні навколо Української Православної Церкви, про що повідомляється на Facebook-сторінці «Голос Православної Церкви з Єрусалиму». Зокрема, архієпископ Феодосій заявив: «ми висловлюємо наше засудження та неприйняття систематичного переслідування та нападів на Українську Православну Церкву». […]

29.03.2023