A
25.09.2022
25 вересня 2022 року, у Неділю 15-у після П’ятидесятниці, перед Воздвиженням Хреста Господнього, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в храмі Вознесіння Господнього с. Уланів, Хмільницького благочиння.
Цього дня на парафії вшанували пам’ять святителя Феодосія Чернігівського, день пам’яті якого попередньо Церква звершувала 22 вересня.
Вознесеснський храм села Уланів 1777 року, побудований за типовим проектом відомого українського архітектора Івана Григоровича Барського, на місці козацької фортеці. На кошти місцевого пана Людвіга Хуторанського, помістя якого було в сусідньому селі Морозівка. На той час містечко Уланів в своїй більшості населення були євреї, а тому для жителів села Морозівка і невеликої кількості православних уланівчан і був збудований цей храм. В 1868 році при храмі відкрита церковно-приходська школа. Після причислення до лику святих святителя Феодосія, архієпископа Чернігівського, яке відбулося 22 вересня 1896 року, в Уланові через рік був освячений приділ на честь святителя Феодосія, який походив родом із Уланова. Історичні дослідження підтверджують, що батько святителя був священиком і звершував своє служіння в Михайлівському храмі села Гатка, що зараз є частиною Уланова. Ієрей Микита, та матушка Марія Угліцькі жили в Уланові. Прізвище святителя Феодосія — Угліцький. Після приходу до влади більшовиків, на початку 30-тих років минулого століття, храм був закритий та пограбований і перетворений в майстерню МТС. В часи Другої світової війни, під час нацистської окупації храм був відкритий для богослужіння й після того більше не закривався. Цей рік для парафіян храму є ювілейним. 245 років храму і 125 років освячення престолу в лівому приділі на честь святителя Феодосія, архієпископа Чернігівського.
Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархії архім. Аркадій (Сенчуківський); економ єпархіального управління архім. Єнох (Торак); настоятель храму прот. Ярослав Микитин; клірики Хмільницького благочиння та гості у священному сані.
Дияконський чин звершили: архід. Миколай Кравець та ієрод. Філарет (Олівінський).
Після читання Євангельського уривку архіпастир звернувся до прочан зі словом проповіді.
Під час Божественної літургії були піднесені особливі молитовні прохання про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Архіпастир попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.
Також була звершена сугуба заупокійна єктенія, під час якої духовенство піднесло свої молитви за батьків святителя Феодосія Чернігівського — священика Микиту та матушку Марію Угліцьких, а також усіх загиблих воїнів, які поклали свої життя у війні за волю та незалежність нашої держави.
Після богослужіння архієрей з духовенством звершив молебень на честь престольного свята та відбувся чин славлення перед іконою Різдва Пресвятої Богородиці, на честь віддання двунадесятого свята, яке за церковним уставом припадає на сьогоднішній день.
Насамкінець владика Варсонофій подякував усім за спільну соборну молитву та нагородив настоятеля — отця Ярослава архієрейською грамотою, за участь парафії в зборі коштів на потреби Збройних Сил України. Також архієрейськими грамотами були нагороджені багаторічні благодійники та активні парафіяни.
13 вересня 2024 року, перед початком святкових богослужінь на честь Собору святих, які у Вінницькій землі просіяли, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій провів зустріч з настоятелями храмів міста Вінниці. Під час засідання обговорювалися актуальні питання з життя міських парафій. На зустрічі було приділено увагу важливим аспектам духовної опіки вірян в умовах воєнного стану, організації богослужінь […]
16.09.2024
15 вересня 2024 року у соборі святого князя Олександра було звершено чин поховання воїна Героя Олександра Смірнова: старшого солдата 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка, який загинув 11 вересня у Покровську, захищаючи свободу і незалежність України. Чин погребіння воїна очолив благочинний Жмеринського округу протоієрей Ярослав Коромчевський, якому співслужили протоієрей Олег Волкотруб, протоієрей Ярослав Ткачук […]
16.09.2024
14 вересня 2024 року священики Хмільницького округу на чолі із благочинним протоієреєм Олексієм Бачинським звершили чин похорону загиблого воїна Петра Петровича Шлапака, жителем села Уланів Хмільницького району. Покійний із 2019 року перебував у Збройних Силах України, захищаючи суверенітет і територіальну цілісність України. Вічна пам’ять воїну Петру!
16.09.2024