У так званому переході громад УПЦ до «ПЦУ» СБУ вбачає загрози для національної безпеки

16.09.2022

У мережі з’явився документ Головного управління СБУ у м. Києві та Київській області, у якому повідомляється про передумови до дестабілізації суспільно-політичної ситуації на Київщині у зв’язку з так званим переходом громад УПЦ до «ПЦУ». Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на lb.ua.

Зазначається, що переведення громад до «ПЦУ» відбувається «шляхом організації зборів громадян/громад/прихожан та місцевих мешканців об’єднаних територіальних громад, під час яких більшістю вирішується питання про звернення від релігійної громади до Предстоятеля ПЦУ митрополита Єпіфанія (Думенка) з проханням прийняти під Омофор ПЦУ з подальшим поданням підготовлених протоколів та статутних документів до органів державної влади».

Головне управління СБУ у м. Києві та Київській області, посилаючись на роз’яснення ДЕСС від 28 серпня 2022 року, нагадало, що «”релігійна громада” та “територіальна громада” – не тотожні поняття і одне не може підміняти інше», а також, що посадові та службові особи органів державної влади не мають права ініціювати, організовувати, головувати та голосувати на зборах релігійної громади.

«Таким чином, – зазначили представники СБУ, – проведення таких “зборів” дає підстави представникам УПЦ для оскарження їх дій у судовому порядку».

«Встановлено, що вищевказані процеси здебільшого супроводжуються звинуваченнями у незаконності дій тієї чи іншої релігійної конфесії, представників об’єднаних територіальних громад та органів державної влади, що своєю чергою призводить до фізичних сутичок, радикалізації та криміналізації перехідних процесів», – йдеться у документі.

Підкреслюється, що вказані проблемні аспекти ідуть на користь пропаганді російських спецслужб.

З огляду на викладене, «вважається за доцільне провести відповідну роз’яснювальну роботу серед працівників місцевих органів виконавчої влади, представників органів місцевого самоврядування, лідерів та керівників громадсько-політичних сил, представників релігійних деномінацій з метою недопущення їх втягування у діяльність, що може призвести до тяжких наслідків», – зазначається у повідомленні СБУ.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Архієрей звершив Всенічне бдіння напередодні 15-ї Неділі після П’ятидесятниці

24 вересня 2022 року, напередодні 7-ї Неділі після П’ятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння в Троїцькому кафедральному соборі Браїлівського жіночого монастиря. Його Високопреосвященству співслужили клірики обителі. За богослужінням молилася настоятелька монастиря ігуменя Антонія (Стеценко), сестри та парафіяни обителі. Завтра архіпастир звершить Божественну літургію в храмі Вознесіння Господнього с. Уланів, Хмільницького благочиння. Зустріч владики о […]

24.09.2022

На Житомирщині відбулась спроба силового захплення храму УПЦ, у іншому — пограбування та підпал. У Рівному — оскверніння

22 вересня 2022 року, у четвер, відбулась спроба рейдерського захоплення Миколаївського храму смт Попільня Житомирської єпархії Української Православної Церкви. З самого ранку по периметру огорожі та біля центральної брами храму була виставлена охорона, люди у військовій формі, які представлялись місцевою теробороною. Майже у всіх була зброя. На територію храму прихожан, вірян УПЦ не пропускали. Натомість пропустили […]

23.09.2022

На храмовій площі у Жмеринці відбувся благодійний фестиваль на підтримку ЗСУ «УКРАЇНА під покровом Богородиці»

22 вересня 2022 року, з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, на храмовій площі перед собором святого благовірного князя Олександра Невського у місті Жмеринка, відбувся благодійний фестиваль на підтримку Збройних Сил України — «УКРАЇНА під покровом Богородиці». Фестиваль відбувся за підтримки українсько-німецького гуманітарного фонду. Пряма трансляція благодійного фестивалю проводилась на офіційній сторінці Вінницької єпархії та […]

23.09.2022