У так званому переході громад УПЦ до «ПЦУ» СБУ вбачає загрози для національної безпеки

16.09.2022

У мережі з’явився документ Головного управління СБУ у м. Києві та Київській області, у якому повідомляється про передумови до дестабілізації суспільно-політичної ситуації на Київщині у зв’язку з так званим переходом громад УПЦ до «ПЦУ». Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на lb.ua.

Зазначається, що переведення громад до «ПЦУ» відбувається «шляхом організації зборів громадян/громад/прихожан та місцевих мешканців об’єднаних територіальних громад, під час яких більшістю вирішується питання про звернення від релігійної громади до Предстоятеля ПЦУ митрополита Єпіфанія (Думенка) з проханням прийняти під Омофор ПЦУ з подальшим поданням підготовлених протоколів та статутних документів до органів державної влади».

Головне управління СБУ у м. Києві та Київській області, посилаючись на роз’яснення ДЕСС від 28 серпня 2022 року, нагадало, що «”релігійна громада” та “територіальна громада” – не тотожні поняття і одне не може підміняти інше», а також, що посадові та службові особи органів державної влади не мають права ініціювати, організовувати, головувати та голосувати на зборах релігійної громади.

«Таким чином, – зазначили представники СБУ, – проведення таких “зборів” дає підстави представникам УПЦ для оскарження їх дій у судовому порядку».

«Встановлено, що вищевказані процеси здебільшого супроводжуються звинуваченнями у незаконності дій тієї чи іншої релігійної конфесії, представників об’єднаних територіальних громад та органів державної влади, що своєю чергою призводить до фізичних сутичок, радикалізації та криміналізації перехідних процесів», – йдеться у документі.

Підкреслюється, що вказані проблемні аспекти ідуть на користь пропаганді російських спецслужб.

З огляду на викладене, «вважається за доцільне провести відповідну роз’яснювальну роботу серед працівників місцевих органів виконавчої влади, представників органів місцевого самоврядування, лідерів та керівників громадсько-політичних сил, представників релігійних деномінацій з метою недопущення їх втягування у діяльність, що може призвести до тяжких наслідків», – зазначається у повідомленні СБУ.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

У Вінниці відспівали загиблого воїна Олександра Лєсніка

18 травня 2024 року, Вінницька громада прощається із полеглим захисником України – Лєсніком Олександром Юрійовичем, 4 січня 2000 року народження. Олександр став на захист Батьківщини на початку повномасштабного вторгнення. Воював у складі 14-ї бригади оперативного призначення Нацгвардії «Червона калина», був розвідником.  Загинув у бою поблизу села Вербове Запорізької області 26 липня минулого 2023 року. Та […]

19.05.2024

Літургія у Неділю Святих жінок-мироносиць в Успенському соборі міста Бар

19 травня 2024 року, у 3-тю Неділю після Пасхи, святих жінок-мироносиць, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у Свято-Успенському кафедральному соборі міста Бар. Архіпастирю співслужили: благочинний Барського округу архімандрит Серафим (Поворозник), клірики Барського округу та гості у священному сані. На Малому вході архіпастир нагородив правом носіння камілавки клірика Успенського собору міста Бар – […]

19.05.2024

Архієрейське богослужіння у Покровському храмі селища Стрижавка

18 травня 2024 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у храмі Покрова Пресвятої Богородиці селища Стрижавка Вінницького районного благочиння. Його Високопреосвященству співслужили: благочинний Вінницького районного церковного округу протоієрей Миколай Строк та клірики благочиння. Також архіпастирю співслужив клірик нашої єпархії протоієрей Вʼячеслав Кравченко, який вже третій рік захищає нашу землю на сході України. […]

18.05.2024